Монтаж на вентилируема фасада от HPL и камък

Изображение

Монтаж на вентилируема фасада от HPL и камък

Мнениеот flashman на 31 Окт 2021 08:56

Здравейте,

Реших на споделя приключението ми като инвеститор на еднофамилна къща, който срещна множество проблеми с изпълнителите на фасадата от HPL и мрамор - Мегамакс България ЕООД.

Ще ви покажа нагледно снимки на работата им за да може другите инвеститори след мен да имат едно на ум

Най-големия проблем е че камъка е налепен накриво и единствения начин да се свали е да се натроши..т.е ще остане така.
После HPL-a на много места е залепен без да се изшлайфа задната му страна. Отлепя се при много жега и голям студ.
Конструкцията отзад се разширява и лепилото се разлепя. На много места профилите отзад не са на средата на вертикалната фуга и панела от едната страна е хванат само на 1см лепило.
Фасадата на цоклите до почвата изобщо не я изпълниха (не е масовка) и даже не пуснаха конструкцията до долу, че се наложи да си я надя с нитове..

Фирмата уж ми дадоха 10г гаранция но вече 8 месеца не се появяват да отстранят проблемите. Главния "майстор" Асен Асенов ми обеща че септември най-късно ще е оправена фасадата но уви, никой не се появи нито септември нито октомври (нито цялата година). Проблемите започнаха от първата зима и после от първото горещо лято.

Единия ми вариант е да ги занитя, но се чудя другото лято от нагряването дали няма разширението на алуминия отзад да скъса нитовете.
Другия вариант е да ги лепя отново и отново и да се разлепят след всяка жега. От една страна и тъмния HPL привлича слънцето, от друга страна от мегамакс ми лепиха платната почти цели и тежестта им е голяма.
Кривят се, изтумбват се, разлепят се постоянно и май единственото спасение са нитове по RAL.

Дали има някакво покритие което да се напръска/импрегнира фасадата и което да отразява лъчите да не привлича толкова слънцето лятото?

Благодаря!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
flashman

Re: Монтаж на вентилируема фасада от HPL и камък

Мнениеот Стилиян Лукаров на 31 Окт 2021 12:36

Здравейте!
Поради естеството на поста, ще помоля за стриктното спазване на правилата - трябва да оставите имената си и телефона отдолу!
Този пост е рекламация към дадена фирма и без да се представите, няма да го допусна до свободно четене. Имах отделна секция за рекламации, но започнаха да се хулят със и без основание, като 90% бяха анонимни, и накрая я премахнах.
От друга страна виждам изпълнението на фасадата и разбирам напълно как се чувствате! Поста може да остане, само след Вашето представяне, иначе го махам. Разберете, че всеки конкурент на дадена фирма, може да си пусне някакви снимки и да назове някакво име на фирма или човек на които иска да подлее вода. Затова допускам подобни постове, но само от хора, представили се както трябва във форума, че се нагледахме и наслушахме на клевети от анонимници... след представянето Ви, ще преместя поста в секцията "Проблеми в строителството".
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Re: Монтаж на вентилируема фасада от HPL и камък

Мнениеот flashman на 01 Ное 2021 13:25

Здравейте,

Нямам проблем да се представя. Казвам се Деян Витанов и телефонът ми е: 0896144171
То е ясно че фасадата е безвъзвратно осъкатена и материала похабен, та целта на поста ми беше да предпазя и други инвеститори (и евентуално да получа някой съвет).

Благодаря!
flashman

Назад към Проблеми в строителството - казуси и дискусии