Монтаж на дюшеме върху бетонна плоча

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Монтаж на дюшеме върху бетонна плоча

Мнениеот denyo на 21 Окт 2021 07:53

Здравейте. Четох доста тук и на други места, но пак ми останаха много въпроси. Двама души искаме да си монтираме дюшемето сами. Старото беше ковано с пирони и вече е изхвърлено, изядоха го дървояди. Цели се компромис между професионалното изпълнение и здравина. Ето с какво разполагаме. Бетонова плоча, която е здрава, но неравна. Греди за скарата 45х45mm и дюшеме 24mm. Гредите са избирани с идеята, заедно с дебелината на дюшемето, да запълнят кухината при вратата. Навътре в стаята, под гредите ще се слагат клинове с цел да се докара скарата в една равнина. Тук изниква първия въпрос, колко на често да са клиновете и понеже няма как да ги завинтим от към плочата, ако винтовете са отгоре-надолу, под наклон през гредичките, дали ще стане достатъчно здраво. Колко и какви винтове да ползваме за да не се изплюят с времето клиновете? Друга особеност е, че стаята е 4.30m, а гредите 4m. Та ще имат снадки в по- слабо натоварения край на стаята, като под тези снадки, ще има също подложки. Дюшемето е 4m и ще се реже, защото стаята в тази посока е 3.50m. Смятаме да ползваме изрезките от дюшемето за подложки (клинове) на скарата. При реденето, повечето съвети са сякаш, винтовете да са в перото, но нямам яснота с какви размери да са винтовете и свредлото с което ще пробивам. Дали да са с цяла резба или от към главата да са гладки? Дали да е само един винт или да са по два на греда? След като го наредим, изравняването на дъските мислим с ренде да го правим, защото с това разполагаме, тук пак ще е ценно да се чуе мнение. За покритието после, чета най-различни неща. Един казва яхтен лак, друг, че чама е мек и твърдия лак ще се напука грозно. Имало някакви лакове на водна основа, те били подходящи. Омазняването пък било най-модерния начин, обаче било скъпо и трябвало периодично да се подновява. А на мен сякаш не ми харесва идеята, периодично да трябва да изпразваме стаята пак. Въпроси много и всеки съвет е добре дошъл.
denyo

Назад към Настилки и облицовки