Укрепване на усвоена тераса

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Укрепване на усвоена тераса

Мнениеот ponyasd на 14 Юли 2021 17:22

На село къщата е с усвоена тераса, но с масивни тухли навремето преди около 25 години и понеже рядко я посещавам, озниден видях пукнатина на външната стена, от вътре и от вън се вижда пукнатината, та рекох - поддала е , и трябва да я укрепя.Терасата е дълга три метра и дълбока един метър. Ще споделя с вас моята идея как мисля да го направя. Три метра е разстоянието от земята до козирката. Правя на земята две бетонови пети , вкопавам ги в земята и ги издигам на около 5 сантиметра над нея. Купувам 6 метра квадратен профил 8/8/3 примерно , и заварявам от двете страни планки в. Полагам едната греда на бетоновата пета и горе на контакта и с плочата набивам еда дървена подглавка плътно, Дебела около 2 сантима Квадратно парче дърво колкото планката. След това дюбелирам и обличам тръбата с дърво. Идеята ми е да не продължи да поддава козирката . Ако някой има по добра иде янека сподели. Мисля че съм избрал оптималния вариант за случая.
Изображение
Изображение
ponyasd
Потребител

Re: Укрепване на усвоена тераса

Мнениеот Стилиян Лукаров на 15 Юли 2021 15:55

Идеята е добра, но по-добрия вариант е да вземеш 3 профила, а не два! Третия профил го слагаш горе през цялата дължина на терасата и вече в него подпираш двете греди със заварка. Тоест от избраните профил правиш П-рамка. Този вариант е много по-сигурен, отколкото да подпреш точково терасата в двата профила. Възможно е изронване и пробиване на бетона над тях. Сложи третия, направи си П-рамка, подпри плочата на терасата през цялата и дължина, и "попа е вързан". :)
Успех!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Re: Укрепване на усвоена тераса

Мнениеот ponyasd на 16 Юли 2021 06:02

Стилиян Лукаров написа:Идеята е добра, но по-добрия вариант е да вземеш 3 профила, а не два! Третия профил го слагаш горе през цялата дължина на терасата и вече в него подпираш двете греди със заварка. Тоест от избраните профил правиш П-рамка. Този вариант е много по-сигурен, отколкото да подпреш точково терасата в двата профила. Възможно е изронване и пробиване на бетона над тях. Сложи третия, направи си П-рамка, подпри плочата на терасата през цялата и дължина, и "попа е вързан". :)
Успех!

Да..задължително П. Не съобразих в началото
ponyasd
Потребител

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон