питане за комин

Re: питане за комин

Мнениеот m.konsulov на 28 Яну 2015 22:06

sk (41).gif Имах в предвид метода на изграждане . Все пак технологията се усъвършенства!
А за димът ясно CHAPAR sk (43).gif не съм си помислял друго.
m.konsulov
Потребител

Мнениеот vessonik на 24 Яну 2019 08:57

IMG_1704.jpg
Здравейте! Правя основен ремонт в апартамент в ЕПК с ТЕЦ и събориха комина, защото беше "паянтов" и не добре залепен към стените в ъгъла. Апартаментът е на 2 ет. от 10. Размерите на старите бетонни тела бяха 30х50. Съседът отдолу иска да се възстанови, въпреки, че сигурно няма да го използва. Аз нямам намерение да го използвам. Моля за съвет какъв комин да изградим, за да свърже двата етажа и да е с възможно най-малки размери, примерно 25х25 или 30х25. Бетонните тела, които са продават също изглеждат рехави и с шупли. За керамичните тела прочетох, че се пукали от температурата и не знам до колко биха понесли товара на горните тела ако се наложи (не дай Боже). Моля за препоръка и за лепилото и как да се измаже новия комин. Благодаря предварително!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
vessonik

Мнениеот chapara на 24 Яну 2019 10:45

Обзидана ,топлоизолирана иноксова тръба sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот korso на 24 Яну 2019 13:04

В тези размери 25...30/25,как се изолира без да я приведеш в старите размери?
Няма емотикон за бира.
korso
Потребител

Мнениеот vessonik на 24 Яну 2019 14:28

vessonik написа:
IMG_1704.jpg
Здравейте! Правя основен ремонт в апартамент в ЕПК с ТЕЦ и събориха комина, защото беше "паянтов" и не добре залепен към стените в ъгъла. Апартаментът е на 2 ет. от 10. Размерите на старите бетонни тела бяха 30х50. Съседът отдолу иска да се възстанови, въпреки, че сигурно няма да го използва. Аз нямам намерение да го използвам. Моля за съвет какъв комин да изградим, за да свърже двата етажа и да е с възможно най-малки размери, примерно 25х25 или 30х25. Бетонните тела, които са продават също изглеждат рехави и с шупли. За керамичните тела прочетох, че се пукали от температурата и не знам до колко биха понесли товара на горните тела ако се наложи (не дай Боже). Моля за препоръка и за лепилото и как да се измаже новия комин. Благодаря предварително!

Малко повече информация: на комина на първия етаж, под мен, малката тръба е запълнена. На комина над мен малката е затапена. Моето желание е да свържа долната отворена (на снимките) с горната на етажа над мен. Питам за единични тела, за да се намали заеманото място от комина в ъгъла.
Кои бетонни тела са за предпочитане и по-здрави: пресовани или вибрирани? Едните се правели във Враждебна, а другите в Перник...
Благодаря!
vessonik

Мнениеот vessonik на 26 Яну 2019 23:23

Здравейте! Правя основен ремонт в апартамент в ЕПК с ТЕЦ и събориха комина, защото беше "паянтов" и не добре залепен към стените в ъгъла. Апартаментът е на 2 ет. от 10. Размерите на старите бетонни тела бяха 30х50. Съседът отдолу иска да се възстанови, въпреки, че сигурно няма да го използва. Аз нямам намерение да го използвам. Моля за съвет какъв комин да изградим, за да свърже двата етажа и да е с възможно най-малки размери, примерно 25х25 или 30х25. Бетонните тела, които са продават също изглеждат рехави и с шупли. За керамичните тела прочетох, че се пукали от температурата и не знам до колко биха понесли товара на горните тела ако се наложи (не дай Боже). Моля за препоръка и за лепилото и как да се измаже новия комин. Благодаря предварително!На комина на първия етаж, под мен, малката тръба е запълнена. На комина над мен малката е затапена. Моето желание е да свържа долната отворена (на снимките) с горната на етажа над мен. Питам за единични тела, за да се намали заеманото място от комина в ъгъла.
Кои бетонни тела са за предпочитане и по-здрави: пресовани или вибрирани? Едните се правели във Враждебна, а другите в Перник... Моля за съвет....
vessonik

Мнениеот Стилиян Лукаров на 27 Яну 2019 00:16

vessonik написа:Здравейте! Правя основен ремонт в апартамент в ЕПК с ТЕЦ и събориха комина, защото беше "паянтов" и не добре залепен към стените в ъгъла. Апартаментът е на 2 ет. от 10. Размерите на старите бетонни тела бяха 30х50. Съседът отдолу иска да се възстанови, въпреки, че сигурно няма да го използва. Аз нямам намерение да го използвам. Моля за съвет какъв комин да изградим, за да свърже двата етажа и да е с възможно най-малки размери, примерно 25х25 или 30х25. Бетонните тела, които са продават също изглеждат рехави и с шупли. За керамичните тела прочетох, че се пукали от температурата и не знам до колко биха понесли товара на горните тела ако се наложи (не дай Боже). Моля за препоръка и за лепилото и как да се измаже новия комин. Благодаря предварително!На комина на първия етаж, под мен, малката тръба е запълнена. На комина над мен малката е затапена. Моето желание е да свържа долната отворена (на снимките) с горната на етажа над мен. Питам за единични тела, за да се намали заеманото място от комина в ъгъла.
Кои бетонни тела са за предпочитане и по-здрави: пресовани или вибрирани? Едните се правели във Враждебна, а другите в Перник... Моля за съвет....

Получих дежа вю!
Ако отново никой не отговори, пак ли ще пуснете същия въпрос? :)
Не е необходимо да повтаряте въпросите си, нито тук,, нито в друга тема. Ако има някой, който може да помогне, ще се включи.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот nia на 01 Фев 2021 18:37

Здравейте,

Решил съм да си докарам тази камина Tekno 1 с вграден вентилатор. Мисля да пусна въздуховоди и до спалните. Само се чудя като дължината на въздуховода до 1-вата спалня е около 6,5 м, а до втората - 10 м, дали да не сложа канален вентилатор или фабрично вградения ще е ОК?
TEKNO 1 UP.jpg

Мястото на камината мисля да бъде тук:
viber_image_2021-01-27_10-16-27.jpg

Трябва ли да изместя тези кабели от там? Или мога да ги оставя и ако трябва мога да сложа двойно вата, за да ги предпазя?

Светлата височина на помещението е 2,65 см, което означава, че ми остава 1,10м за комин до плочата. На последен етаж съм. Над мен има 20 см плоча, 12 см. фибран, замазка 6 см в тази част и битум. Покривът е плосък. Четох, че коминът трябва да е 4 м висок. Аз до горния край на покрива ще имам 150 см.
Имам следните въпроси:
1. Има ли начин да компенсирам по някакъв начин височината, която се изисква, за да функционира добре камината - 4 м.?
2. Имате ли представа на какво отстояние трябва да е комина на камината от оставена захранваща газова тръба с клапа прибрана в комин, която излиза на покрива? До колкото ми обясниха тази тръба е някаква резервна при проблем с газта да изпусне.
3. Мисля още като правим комина на покрива да прережа изолацията и фибрана да го махна, комина да стъпи на плочата и да сложа там минерална базалтова вата, за да го отделя/изолирам от фибрана. После да зациментирам основата и пак битум.
4. Нямам в близост свеж въздух и затова ме интересува дали мога да "вкарам от покрива"?
Идеята ми е дали мога да ползвам двойни бетонови блокчета, като в едната дупка да вкарам двуслоен гофриран димоотвод да речем, който да свържа с камерата, а през другата да влиза свежия въздух директно в кожуха. Дали ще се получи нещо? Ако този модел върши работа, да уплътня ли луфта между тръбата и блокчето. Самото блокче да се изолира ли външно с базалтова вата и да се измаже? Тухли единички няма да отиват особено на модерната визия на фасадата, така че трябва с нещо друго да работя за фасон и защита...

Или да ползвам от керамичните тела за комини и пак да подзидам отстрани трасе за свеж въздух и после същите стъпки по външно запечатване?

Идеата я взаимствах тези блокчета, ама цялата система излиза много скъпа, та мога да взема само за покрива от тях ако другите варианти, които описах в т.4 не са ОК или не става?
https://www.suhstroi.com/kominno-tyalo- ... -plus.html

Надявам се, да може да дадете насоки. Предварително благодаря на всички!!!

П.П. Ползвам профила на жената, за да не правя нов, та ще съм признателен ако се отнесете сериозно z_wsm47.gif
nia

Мнениеот MASTERCAM на 07 Фев 2021 17:01

Здравейте защо трябва да докарвате горивната камера от някъде след като,може да си я закупите и от България от оторизиран представител на фирма Едилкамин.
Според мен мястото за каминта не е ок камерата е голяма и трудно ще се впише в ъгъла.
Когато си закупувате горивната камера изискайте вентилатора да е с максималните кубечни метри за да компенсира дължините на въздуховодите.
Най добрият вариант за комина е двустенен изолиран иноксов комин с вътрешно сечение ф 250 започващ от долната страна на бетонната плоча .

Горивната камера която сте избрали е стар модел има по нови и качествени модели на които вътрешната част на огнището е облицована с термокерамика TERMOT който подържа висока температура в огнището а от там и по пълно изгаряне на горивото и по малки вредни емисии към атмосферата.
Свежият въздух ви трябва за горивният процес в самата камера/има си предвиден специален вход на корпуса на горивната камера/ а не за кожуха /топлообменника/.Можете да го доставите от покрива с отделна тръба с нужното според производителя сечение.
Ето ви по усъвършенстван модел на камерата която сте избрали.
942127_GB.pdf
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот nia на 06 Мар 2021 11:20

MASTERCAM, безкрайно благодаря за включването и за обясненията! JC-ThankYou.gif Сега видях, че си писал, за което се извинявам!

Мястото с тухлите, където мисля да я поставя съм го изградил сега спрямо мерките на производителя, бутнах стената и го увеличих, но към онази дата беше в това състояние.

Мислех да я вкарам, защото с транспорта ще ми излезе около 3350 лв с фабрично вграден вентилатор, което ми се струва добра цена спрямо тази, която намирам по родните търговци.

Тази, която посочваш Blokk 70 е наистина много по-хубава. За момента не намирам он-лайн цена при българските търговци, но се ориентирах по чуждите сайтове, че излиза около 5800 лв с камера в черно в Италия с фабрично монтиран вентилатор и дистанционно управление (ако въобще правилно съм разбрал)... Не съм сигурен на този етап дали ще мога да си позволя почти двойната цена с транспортните разходи.
nia

Мнениеот MASTERCAM на 06 Мар 2021 14:24

Официалният представител за България на Едилкамин е https://biomasa-energy.com/ Радослав Мирев ако все още не си я закупил им се обади от мое име Драгомир Гюзелев .
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот nia на 08 Мар 2021 16:59

a (84).gif , благодаря ти много, ще го запитам и него.
nia

Предишна

Назад към Камини, барбекю, огнища и декорации.