Иновации в плочките.

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Re: Иновации в плочките.

Мнениеот vlmladenov на 13 Дек 2012 21:27

Ти май не приемаш критиките на хората.Стаж не значи майстор.Проблема си е твой.Ние само се опитваме да ти покажем някой неща, но явно ти си знаеш всичко и можеш всичко.Проблема си е твой МАЙСТОРЕ.
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот Spaidy на 13 Дек 2012 22:36

Критика приемам и приех, мерите си ги тука на мой гръб и се дразна... Литератури; унизително... няма да пиша повече... какви се правите и на кой се доказвате толкова не знам!
Аватар
Spaidy
Потребител

Мнениеот pooh на 13 Дек 2012 22:46

Spaidy написа:Абе много се дразна на хората като не знаят за какво става на въпрос...

Абе да ти кажа и мен много ме дразнят разни недорасляци, които не са прочели два реда на кръст и се мислят за "Яката работа"
Spaidy написа: какъв самоук майстор от 13 годишен работя! 4 Години работих със собственика на 2 строителни фирми защото е приятел на баща ми и всяка събота и неделя съм ходил на работа отделно ваканциите, докато бях ученик.

От 13 годишен, ама само почивните дни ... и то за малко ...
Мойто дете, хубаво е да имаш трудово възпитание, но давай по-скромно, всички сме хамалували по обекти на млади години, важното е какво СЪЗНАТЕЛНО практикуваш и с какво се ПРЕХРАНВАШ.
Spaidy написа:Когато станах 11 клас в класа ми дойде ученик на които баща му има строителна фирма и бяха командировка в Испания (строяха фабрики в няколко града), 2 години аз и моя приятел, колега и съученик сме движили половината обекти на татко му в България... после 2 години още съм работил при него и от малко повече от 2 години работя за себе си.

Я дай малко обяснение, какво точно означава "да движиш един обект"? Ако е да си чоплиш носа и да докладваш на "тате" какво са свършили негрите през деня ... е, това си е сериозна биография и плюс за познанията ти. Повечето професионалисти тук са УЧИЛИ и РАБОТИЛИ, преди да "движат" обектите си, ама знам ли ... добре, че дойде да им отвориш очите на тези мързеливци! Laie_67.gif
Spaidy написа: Това с реденето на плочки без фуга за окото е по - красиво, до сега проблеми с това не съм имал. Не знам какви майстори ми се изкарвате толкова, но съм водил обекти по 10-15 човека... и няма до сега нещо което да съм се захванал и да не съм направил успешно или нещо което съм направил и се е разрушило от времето... почнах да се дразня вече на "разбирачи". Това което аз съм постигнал на 23, половината още са живели при родителите си и са им плащали сметките. sk (6).gif

Самочуствие имаш като за 103 годишен ... мислиш ли, че си прав и с какво точно си го заслужил?
Звучиш точно като "разбирач", който тропва с краче, когато му посочват грешки и вместо да се поучи и да ИЗРАСТЕ професионално, обявява всички критици за неуки ... помисли си по въпроса,

Не пиша подобни фермани на всеки - пиша, защото мисля, че имаш потенциал и е хубаво да се развиваш, вместо да приемаш лично всяка критика. Докажи се, преди да се опитваш да нахвърляш върху доказани професионалисти. Карай го малко по-скромно - никой не е роден научен - поне се поучи от синтезираното знание на останалите.

Ако си разбрал - разбрал, ако не си - няма да се опитвам да те поучавам повече.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот емил на 14 Дек 2012 14:52

Spaidy написа:Критика приемам и приех, мерите си ги тука на мой гръб и се дразна... Литератури; унизително... няма да пиша повече... какви се правите и на кой се доказвате толкова не знам!

Гадно ти е :D Спайди , а на нас ни е хубаво happy1.gif
Унизително .Така е .

1000 пъти ще ти стане по- гадно обаче като те викне клиента след 1-2 години , покаже че са ти изгърбените плочите и те опсува , и си иска парите обратно . happy.gif
На 5 м плочи при 20 гр разлика в температурата те се удължават с 0,2мм , и когато запънат в стена развиват 2 тона натиск настрани .
Тъй като надолу не могат да идат се изгърбват с трясък нагоре .
Става при екстремни температури , може и след 5 години , и след 2 , може и никога . Когато постоянно работиш така , неприятностите ще те настигнат рано или късно , на нас ни се е убивало в главата , и Пух ти ги казва работите за твое добро , трябва да черпиш за това а не да мрънкаш .
Мрънчо . happy1.gif
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот chapara на 14 Дек 2012 15:04

ИзображениеИзображениеИзображение
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 28 Фев 2016 00:58

Не съм влизал в тази тема от доста време.
Доста мнения трябва да се изчистят, ако админа позволи.

Искам да ви покажа няколко интересни неща. Как работят хората по света.
Първо, система за облицовка върху неравен под.

Второ, система за безпрахово къртене на плочки.
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот vlmladenov на 29 Фев 2016 22:24

Клипчето с плочките е доста добро. Може да му вземем идеята, а ние да му дадем едно шпакловане на плочките. Това са големи плочки и е редно да се шпакловат преди поставяне. sk (49).gif
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот емил на 29 Фев 2016 22:47

Не е редно да се шпакловат плочите .
Това ще даде 99,9 %залепване на плочите , и те ще издържат повече от сградата .
В клипа е 70 - 80% залепване според мен, и има вероятност след 5-10г да се отлепят .
ВСИЧКО което си купувам издържа гаранционният си срок от 3-5- макс 7г .

Маслото на колата ми издържа 2г ,или 12х км.
ЛЕД лампите издържат 4-5 месеца
Телефонът, телевизорът ми се амортизира морално макс за 2г .
Ако даваш продукт който издържа 50г -100г ,а продуктите които купуваш са до 7г то сметката не излиза .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот емил на 02 Мар 2016 12:03

Единственият начин да се фиксира трайността на тези плочи над 3г , но под 7-8г е да се изчака след намазването на пода с лепило ,
5 мин за да изсъхне горният контактен слой на лепилото, или да се намаже плочата само с вода .
Водата ще направи филм който ще разреди лепилото в граничният слой,и ще го отслаби .
Тогава ще залепят по- малко- примерно 50%, в зависимост от околната температура и влажност .
Технологично за съжаление изисква огромен опит, за да не прекалиш и да се отлепят преди 2 та година ...когато са в гаранция .
Майсторът от клипа всъщност това прави - маже - мота се 1 мин и ги полага Европейски с 2 пръста без да ги набива .
Хитрец е тоз Андрешко с тия мустачки ... sk (12).gif
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот maxuel82 на 14 Мар 2016 08:52

Абе ЕЙ ,като се прави нещо, се прави да изкара 100г. sk (3).gif аз така работя sk (6).gif Имаше някъде из "тубата" клипче за някаква мембрана (мисля на Церезит), която се слага по стените преди да се налепят плочките и после като ти омръзнат да ги гледаш или се повредят, се кърти горния ред хваща се тая мембрана и плочките падат без да остава лепило и без да се разшушава мазилтата или ГК на стената ,това е и" защита " срещу "майстори" (имам опит sk (3).gif ) като ти осерат помещението вместо да къртиш и мазилката само сваляш плочките барабар с лепилото и пак наново sk (3).gif ама колко време го търся и немога да го намеря това клипче а и мембраната незнам как се казва ,та ако може да помогнете с намирането !
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Zezo на 23 Апр 2016 01:16

Имах възможност да наредя 30-тина бани от горе на долу ( фаянс, размер по-малък от 250/500мм), което лепилата, които използвах, позволяваше (нямам идея дали такъв тип лепила за облицовки са навлезли у нас за масова употреба). В такъв случай, най-сложният момент (за не-начинаещ) е кога да започне да реди (в зависимост от оснавата, върху която се нанася лепилото, тъй като се изчаква кратък период от 5-15 минути , съответно се преценява площта на нанесеният материял, който може да се покрие преди да се "пресече"). Не са нужни "кръстчета" или каквито и да е било приспособления за разделение на плочките или подпиране. Нивелация, естествено, е задължителна ( по мое мнение - винаги, колегите - само когато става дума за дълги стени или големи помещения ( "Е, сега, нали ще я "излъжа над вратата")).
За шпакловането на плочите преди залепване - за мен, това е променлива, а не константа, както част от интересуващитете се приемат. Първо - лепилото е просто това - лепило. Не е материал за нивелиране, не е материал за изравняване, не е основа (особено, не е основа (мого хора го смесват с цимент, мислейки си, че подсилва, а реално, повечето от модерните лепила са на киселинна основа - съответно, отслабва). Повърхностите, върху които се полаг плочи, биват изравнявани- не с "кюфтета", ами със замазки или шпакловки (това е идеята на замазките и шпакловките, а не - просто да са там, за да .... са там). На добра основа, всеки размер гребен постига 80% контакт (напълно достатъчен, според които и да било изисквания) , при правилно изпълнение, и известно качество (равност) на материала (плочките), независимо от тежест или плътност. Съответно, аз шпакловам гърбовете, когато самите плочки са "лодки" - за да увелича площта на контакт (предполагам, често срещано). Когато плочките са с равни "гърбове", не шпакловам (малко изключение е тип стъклокерамика, която рядко се произвежда в размери на разпространени облицовки).
Фугите. Както колегите споменаха безброй пъти, това не са просто разстояния за красота. Много хора ги харесват - визуално, много хора - не ги. Но при работа с плочи, те са технически - задължителни. Колегите подробно обясниха за разширения и свивания - не съм сигурен, дали да говоря и за това (достатъчно дълъг ми стана коментара, с цел да се "изходя" и представя за запознат). Ще добавя само, че за мен лично, не като специалист (никак не се определям за подобен - аз съм вечният калфа), ами от опит, фугите или луфтуве (луфт в превод значи просто "въздух") към напречни повърхностти, са технически и естетически, задължителни. Технически, смятам за лоша работа (в граденето, като цяло), когато различни елементи се "напъват" един-друг, или си пречат. Естетически, ако контактът е минимален - еми няма да чуваме съседа да пее "Purple Rain" под душа (лека му земя на Price), или 3000 деца играещи на Прескочи кобила.
Аз, може би, сбърках съдържанието спрямо темата, за което искрено съжалявам и се извинявам на $4EN. (Прекарах доста време да пиша тия врели-некипели и не бих искал да не ги пусна тук :ь)
ПС.: България притежава по-добрите майстори и по-добрите работници, изцяло. Само ако имахме лесен достъп до технологиите и материалите, които те притежават. Германец-плочкаджия се справя отвратително, ако срещне дори най-малък проблем (лични наблюдения за "масите", сигурен съм, че винаги има изключения). Може би опит с "от нищо- нещо" или просто креативност - в България съм виждал много повече сложни изпълнения на облицовки, от колкото кадето и да е, кадето съм посетил, по Европа.
Емиии.....
Аватар
Zezo
Потребител

Мнениеот Zezo на 23 Апр 2016 01:35

И за да не съм съвсем далеч от идеята на темата - в зависимост от избраните от клиента плочки, имах няколко случая на "удивление", че не носих с мен машина за рязане на плочки. Ползвам елмаз и прав ъгъл, ако материалът го позволява - пести ми място в колата, по-бързо е (в случаите, когато реша да не използвам машина) и не на последно място - еми ... удивяваше хора, че с тая малка "пръчица" им завършвах бани. В двойна "скрита" скоба, за "търговците" (( В повечето случаи, когато собствениците бяха постоянно там през целия процес на лепенето, цялото им внимание беше в "пръчицата", с която чупя пло4ките равно и по размер, а не точно в това дали работата ми е добра). Елмаз може спокойно да пререже 80см/80см полиран порцелан-грес (пак зависи и от самият материал, аз изпълних 70кв2 хол на верев по този начин, флекс само за гадните колонки.... верев и колонки е гадно! хД).
Не знам дали е иновация, но то този инструмент може да е доста по-полезен, от колкото се приема - за плочки.
Емиии.....
Аватар
Zezo
Потребител

Мнениеот $4ЕN на 23 Апр 2016 12:12

Zezo, елмаза си е класика. Машината за плочки не е нещо по-различно от елмаз и прав ъгъл. Наистина, всяко си има приложение, както и плюсове и минуси.
Машината е обемиста, но когато всичко е подготвено и е право не мериш в двата края на плочката, когато е трапецовидна и след това не пренасяш размери върху плочката, понеже машината си има линеал с "рулетка". Но дори и да трябва да се реже трапецовидна плочка с малки отклонения, също не пренасям размери, понеже като свикнеш да работиш с машината и не ти е необходимо :)
С елмаз обаче ако трябва да нарежеш цокъла за този 70м2 хол нали се сещаш какво става :headbash:
Аз знам, че в Бг сме оправни и можем да режем фаянс и с макетно ножче и прав ъгъл, но ако гледаме от професионална гледна точка, елмаза няма чак толкова голямо приложение и удобства, поне според мен. Аз до преди 7-8 години също съм работил тук-таме с него, но от тогава си взех едни клещи и когато ми е необходим компактен инструмент за рязане, ги ползвам тях.

Ето клипче какво представкяват, за да не се отдалечавам и аз от темата:

Машината си е най-удобна, но трябват няколко размера. Защото ако трябва да работиш в малка баня, а имаш само голяма машина си е мъка и естествено, че в този случай елмаза е за предпочитане.
Но една машинка с рязмера на плочките, ще спести мн. време и усилия.

Аз пък миналата година си поръчах първата внесена в Бг машина за безпрахово рязане на Festool sk (43).gif
Мн. е приятно и за мен и за клиентите. Пушилките вече са в историята.
Ползвам я и за канал фреза при ел. и В&К инсталации.

Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

www.facebook.com/mana.bg

infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот $4ЕN на 23 Апр 2016 18:31

Ще ви кокажа и още нещо интересно.
Гребени, маламашка и дунапрен с една дръжка:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

MANA.bg

www.facebook.com/mana.bg

infomana.bg@gmail.com

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Настилки и облицовки