Хоби инструменти

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Re: Хоби инструменти

Мнениеот m@rtin на 09 Сеп 2014 23:10

И аз нямам късмет със ВР 100Е , а уж е модела за износ , от както съм го купил миналата година
досега да има пробити 40-50 дупки в дърво 4 до 8мм и няколко дупки с боркорона в ГКБ .
Умишлено взех евтина машинка понеже много рядко ползвам такава...
Просто угасна и замириса sk (37).gif ама здраве да е , знам си урока вече sk (11).gif
Аватар
m@rtin
СМР
СМР

Мнениеот marin_6666 на 21 Сеп 2014 12:28

Перфоратор SPARKY Bpr 261-e Вярно,ли е че този модел се прави със китайски части,има ли доста рекламацийи кой са му слабите страни става ли за хоби инструмент за къртене на фаянс и пробиване на дупки във бетон и зидария.Гледам цените на макита и метабо и те са почти сходни заслужава ли си риска със спарки.

Благодаря за разбирането. sk (49).gif
С уважение. Пух
marin_6666

Мнениеот Kumay на 21 Сеп 2014 17:23

marin_6666 написа:,Перфоратор SPARKY Bpr 261-e Вярно,ли е че този модел се прави със китайски части,има ли доста рекламацийи кой са му слабите страни става ли за хоби инструмент за къртене на фаянс и пробиване на дупки във бетон и зидария.Гледам цените на макита и метабо и те са почти сходни заслужава ли си риска със спарки.

Така бива! sk (49).gif
Това, че BPR 261E се прави с китайски части не е вярно! За домашни цели или малко работа става!
Ако е за работа - препоръчвам Макита! В момента HR2470 се намира за 320-340лв.
Метабо е със сервиз при Киров, което означава проблем с резервните части! Не, че не идват, но да можеш да чакаш... :wallbash:
Бивш служител на Томика ЕООД! Сега в Техномонтаж ЕООД Асеновград - проектиране, производство, транспортиране и монтаж на метални конструкции и термопанели.
https://www.facebook.com/NikolayKlochev
https://www.facebook.com/TehnomontajEOOD/
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Re: Професионален инструмент

Мнениеот u3poD на 19 Окт 2014 20:57

това е за темата хоби инструменти
Всичко може, но не всеки го може! За да се справяш, трябва да ти идва от вътре!
Аватар
u3poD
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 31 Окт 2014 00:17

Днес докато се чудих с какво да отрежа една врата и каса си купих тази машинка
.jpg
нарязах една дъска ,че досега не бях рязал ръчен циркуляр sk (46).gif ! Обаче ми направи впечатление,че леко се нащърбва и отчупва -вратата е с естествен фурнир,а уж диска е нов :? И е по лесно да режеш с тази машина детайли поне с над 10см ширина , иначе неможе да се нацели точно по очертаното ,тъй акто "дъската" на циркуляра скрива 5-6см преди да почне да реже sk (25).gif !!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот maxuel82 на 31 Окт 2014 08:31

Каква можа да е причината от колектора да излизат искри ! Знам, че е нормално да изкри по малко, но колектора на моя къртач направо свети !Излизат искри като на бенгалски огън ???? Смених четките и след няма и 10 секунди работа новите четки бяха намалели наполовина !!! Ето това е машината
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Kumay на 31 Окт 2014 08:36

maxuel82 написа:Каква можа да е причината от колектора да излизат искри ! Знам, че е нормално да изкри по малко, но колектора на моя къртач направо свети !Излизат искри като на бенгалски огън ???? Смених четките и след няма и 10 секунди работа новите четки бяха намалели наполовина

За съжаление - изгорял ротор! Има надигнат ламел на колектора и кърти четките.
Бивш служител на Томика ЕООД! Сега в Техномонтаж ЕООД Асеновград - проектиране, производство, транспортиране и монтаж на метални конструкции и термопанели.
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Мнениеот Chefo77 на 31 Окт 2014 09:21

Нали на това му викаха "кръгов огън?"
Първото ми зеге, точно Айнхел, го сполетя такава съдба след 50-ина квадрата, деба боклука му деба ...
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот maxuel82 на 31 Окт 2014 09:39

Kumay написа:За съжаление - изгорял ротор! Има надигнат ламел на колектора и кърти четките.

Айде "да ми е честито" :frown: Колко струва нов ротор ? И изобщо заслужава ли да се прави ??
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Kumay на 31 Окт 2014 12:41

maxuel82 написа:Айде "да ми е честито" :frown: Колко струва нов ротор ? И изобщо заслужава ли да се прави ??

Това не знам! Отиди в сервиза на Райдър.
Аватар
Kumay
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ
ЕЛЕКТРОИНСТРУМЕНТИ

Мнениеот madmen на 31 Окт 2014 13:18

Chefo77 написа:....., деба боклука му деба ...

един колега скоро казваше - има голяма разлика дали ще викаш "дееба и боклука му", или "дееба и скъпия му буклук" :D
madmen
Потребител

Мнениеот madmen на 31 Окт 2014 13:21

maxuel82 написа:....... Обаче ми направи впечатление,че леко се нащърбва и отчупва -вратата е с естествен фурнир,а уж диска е нов :? И е по лесно да режеш с тази машина детайли поне с над 10см ширина , иначе неможе да се нацели точно по очертаното ,тъй акто "дъската" на циркуляра скрива 5-6см преди да почне да реже sk (25).gif !!

принципно отгоре винаги ще ти кърти, гледай лицето да е отдолу, и там ще ти накъртва, но по-малко. А иначе един читав диск за пдч и фурнирован мдф струва няколко пъти цената на тази машина
madmen
Потребител

Мнениеот maxuel82 на 31 Окт 2014 15:28

Kumay написа:Това не знам! Отиди в сервиза на Райдър.

40лв. ротор , четки и смяната ! Преди малко ходих ,но днес не работят ! Почти половината от цената на нов sk (25).gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 31 Окт 2014 15:31

maxuel82 написа:
Kumay написа:Това не знам! Отиди в сервиза на Райдър.

40лв. ротор , четки и смяната ! Преди малко ходих ,но днес не работят ! Почти половината от цената на нов sk (25).gif

Остави го някъде на вънка, друг да се ядосва sk (37).gif sk (41).gif

А за циркуляра, на плота има белег по който се води sk (37).gif , няма нужда да гледаш диска. И както са ти казали за хубав срез читав диск sk (11).gif sk (5).gif z_wsm47.gif

http://www.topmarki.com/bosch-optiline- ... 16-mm.html

http://elektroinstrumenti.com/products/ ... terial-Z42
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

ПредишнаСледваща

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване