Камъкът като строителен материал

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Камъкът като строителен материал

Мнениеот Ванчев на 24 Сеп 2014 20:13

Добра вечер.Понеже не намерих подобно съдържание в този под раздел,реших да публикувам темата по-скоро ,като дискусионна/не конкретен въпрос/.
Впечатлявал съм се от старото строителство/конкретно от камък/,..виждал съм цяло селище /градено от "дюлгери"/, на което и улиците/оградени/ са от зидан камък.Основите на къщите,приземни/както и вкопани/ етажи,и дори покривни плочи-камък.Строени в планиски райони, със сериозна денивелация,все още стоят, преживели и трусове,и бурни ветрове,проливни дъждове и силно слънце...много сняг.../повечето са дори с гредова конструкция и кирпич/.
Уважавам новите технологии и бурното развитие на строителството,но също така съм сигурен ,че старото също не отстъпва като надеждно и трайно.
Вие какво мислите?

С Уважение.
Ванчев

Re: Камъкът като строителен материал

Мнениеот емил на 24 Сеп 2014 22:25

Няма една истина.
Винаги има няколко паралелни и различни истини , разсъждавате като клиент .
Ако сега откривате ,че новите технологии са не по- добри, но много по- печеливши, това говори лошо за вас .
Техническите възможности на съвременните технологии са толкова големи , че на старият дюлгерин ше му падне капата , а на Рамзес ll - скарабейте .
България е мизерно място ,и това създава погрешна илюзия .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Ванчев на 25 Сеп 2014 09:29

България не е мизерно място,мизерни са хората ,които живеят в нея.Бил съм "на запад",виждал съм как строят и там.Не разсъждавам като клиент,а като собственик.А това ,че строителната индустрия е част от пазарната такава е факт,и не е необходимо да говори лошо за мен ,ако мисля, че в основата е печалбата.Темата беше за камъка ,като строителен материал.
Ако мислите ,че темата е "остаряла", ще помоля админа да я изтрие.
Живи и здрави.
Ванчев

Мнениеот емил на 25 Сеп 2014 18:15

Ще срещнете различни от Вашето мнение , това не значи , че са обидни .
Аз различавам основно като използвани в България -гранит ( Български и китайски sk (43).gif ) , гнайс , варовик - той винаги е Врачански , мрамор и пясъчник .
Специално аз изследвам от мн време дебелината на подпрозоречните камъни sk (29).gif
1930г - 25- 30 см
1944- 20 см
1970г 15 см
1990 - 3 см
2000г- 2 см
2014 - 0,1 мм

Изследвам инструментите за обработкана камък( гранит) от времето нА Рамзес -трети , Тракийско време - Севт -3 ... та до сега ...
Имам такива инструменти , и съм прехвърлил през ръцете си около 100т камък sk (6).gif

В момента работя с гранит happy.gif 2-3 тона .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Ванчев на 26 Сеп 2014 09:34

Modern-HOuse-Exterior-Design-Ideas-Equipped-with-Wooden-Material-for-Best-Green-Area-Space-in-Luxury-Log-Home-Plans.jpg
32.jpg
Не съм обидчива личност...Ценя различното мнение,внимателен съм и към различното отношение:)
В представянето си писах,че се интересувам от сгради градени с "по-естествени" материали/изключвам кованото желязо/..камък ,дърво,глина.
ще опитам да покажа нещо подобно/не е в БГ../

Живи и здрави
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ванчев

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон