Основен ремонт на покрив на кооперация.

Основен ремонт на покрив на кооперация.

Мнениеот ori75 на 07 Юни 2014 16:34

В кооперацията в която живея имаме много течове на покрива и се стигна до решението да се прави ремонт, нека да го наречем основен, последното е под въпрос. Идеята е да се разкрие покрива, да се подменят изгнили дъски и т.н., да се сложи ново паропропусклво фолио или друг подходящ материал. Тук идва и въпроса ми. Единия вариант е да се пренаредят старите керемиди, които са на 50 години вече или да се вземат нови керемиди. Аз лично понеже не веднъж съм се качвал да поправям покрива за да не тече в тавана ми, съм против старите керемиди, които са с неточни размери с язви по тях и според мен с изтекъл живот през тези 50 години. Все пак смяната е свързана с много средства, говорим за над 500 квадрата, но от друга страна цената на работата и при двата варианта е основната сума. Моля хората които имат повече опит с покривите и керемидите ако може да ме посъветват дали разсъжденията са правилни или не, има ли нещо което недомислям. Също ще съм благодарен за съвет какво паропропускливо фолио или ... да се сложи, марка керемиди (ценна/качество) Брамак сега са на промоция и идват добре май? Всякакви други съвети са добре дошли. Принципно аз си правя нещата сам и има време да ги съобразявам и по време на работата, но в случая се разчита на мен да изкажа мнение за цялата кооперация и не ми се иска да заблудя съседите, все пак като си правиш сам и сам си понасяш грешките а в случая не е така. Благодаря ви предварително.
ori75

Re: Основен ремонт на покрив на кооперация.

Мнениеот yaneff82 на 07 Юни 2014 19:40

Направи си сам е друг форум .Този не е такъв .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот ozi на 07 Юни 2014 20:10

Защо с такъв негативизъм бе Янеф?Къде прочете ,че човека ще си прави покрива сам?-"но в случая се разчита на мен да изкажа мнение за цялата кооперация и не ми се иска да заблудя съседите, все пак като си правиш сам и сам си понасяш грешките а в случая не е така. Благодаря ви предварително."
Това е по твоята част,можеше да упътиш човека с няколко думи.
Аватар
ozi
Потребител

Мнениеот ori75 на 07 Юни 2014 21:00

ozi написа:Защо с такъв негативизъм бе Янеф?Къде прочете ,че човека ще си прави покрива сам?-"но в случая се разчита на мен да изкажа мнение за цялата кооперация и не ми се иска да заблудя съседите, все пак като си правиш сам и сам си понасяш грешките а в случая не е така. Благодаря ви предварително."
Това е по твоята част,можеше да упътиш човека с няколко думи.

Благодаря на ozi за мнението, така е, не смятам да го правя сам а да се наеме фирма за изпълнение, за съжаление в България не сме доресали до етапа в който се обаждаш на две фирми взимаш оферти и получаваш професионално обслужване. Все още е добре клиента да е подготвен предварително какво точно трябва да се случи/получи. За това е и моето желание да получа съвет от хората които пишат в този форум, чета го и с интерес и мисля че на съвета получен тук бих могъл да се доверя. Поздрави.
ori75

Мнениеот yaneff82 на 07 Юни 2014 22:32

Къде видя негативизъм ? Подчертах това , че човека си прави всичко сам .
И на кое да отговоря , нито е ясно колко ската е покрива ,какъв е наклона , какви са тези 50г керемиди ,какво има под тях и т.н. ?
И как да дам съвет какви керемиди да сложат като почти всяка марка и модел керемиди имат изискване да минимален наклон , а аз не знам какъв е ?
Правилата на форума също не са спазени .
А без оглед или снимки е меко казано НЕСЕРИОЗНО да се изказва мнение или да се дава цена .

Напълно НЕСЪГЛАСЕН съм и с твърдението , че клиента трябва да е подготвен за да му извърши някой някакъв си ремонт .
Но съм убеден , че клиентите ( голяма част ) са недорасли да се доверят на даден майстор или фирма и за тях е право да се бъркат в работата им и да дават насоки и съвети .За това си има договори ,срокове и гаранции във всеки договор си има точки за анулирането му и неустойки .
Лека вечер .
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот vlmladenov на 07 Юни 2014 23:59

По темата
Ако ще се дават пари за основен ремонт на покрива е добре да е с нови керемиди. Какво разбирате под думите основен ремонт и за каква сума сте подготвени. За мен думите " основен ремонт" значат бутане на стар покрив и изграждане на нов. Претърсване на покрив означава разпокриване, почистване на кал, полагане да дифузионно фолио, направа на двойна скара, подмяна на челни дъски, обшивки, подмазване на комини, полагане на старите керемиди или нови такива. Има и други варианти. sk (49).gif
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот ori75 на 08 Юни 2014 09:01

Съседите са склони да се съберат пари за нови керемиди, за бутане на стрия покрив и изграждане на нов не може и дума да става, просто ще се откажат. Частно казано аз също не виждам смисъла, здравия дървен материал да се маха. Под покривното пространство не се полазва почти, тавани пълни с боклуци. Основната дилема е до колко си струва да се дадат още едно 7000-8000 лв. за нови керемиди + странични разходи по полагане на новите керемиди (за тях даже не знаем какви ще са). Аз лично мисля че си струва но не съм специалист. Колко би изкарала още една керемида която е била на покрив 50 години. Ако след 5-10 години ще повтаряме операцията е по разумно да сменим керемидите и да се надяваме на 20-30+ годни без проблеми.
За покрива: четирикатен е но е доста разчупен така да се каже, кооперацията е ъглова и има изнесени „къщички“ на няколко места. Заради последните аз лично бях за битумни керемиди, но те изискват много равна основа. Все пак си мисля, че комбинация от керамични керемиди и битумни би била добре за да се избегне многото рязане на керемиди, не е ли така?
ori75

Мнениеот vlmladenov на 08 Юни 2014 21:57

Тази комбинация за която говорите е малко кофти работа. Има разлика в обшивките. Ако ще се прави по- добре да се избере вариант с керемиди или метални керемиди.
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Назад към Покрив