Паркет и всичко свързано с него

Фаянс, теракота, гранитогрес, порцелан, стъклокерамика, естествен и изкуствен камък, тротоарни плочки, бетон, паркет, дюшеме, корк, ламперия, сачак и др.

Re: Паркет и всичко свързано с него

Мнениеот $4ЕN на 06 Май 2014 23:04

Много красиви и професионални изпълнения :respekt:
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот VarnaFlooring на 06 Май 2014 23:14

Благодаря на всички за добрите отзиви. Тук видях също много добри и професионални изпълнения. Дори почерпих вдъхновение и нови идеи sk (43).gif
VarnaFlooring

Мнениеот емил на 04 Юни 2014 21:33

Ламинат ...
Да питам майсторите , понеже сглобявам по 2 начина дъските на ламината, кой е правилният ?

1- сглобявам един ред по дължина- целият , слагам вторият ред 1 ва дъска ( ламела) скъсена с 1/3 дължина .
Третата ламела от вторият ред и сглобявам дългата надлъжна фуга , и после причуквам надлъжно докато се заключи късата напречна фуга , и все така .

2- сглобявам целият втори ред и го заключвам надлъжно целият към първият ред наведнъж .
Сглобявам целият трети ред , и го заключвам надлъжно към вторият ред- целият наведнъж .

И единият и др. начин си имат недостатъци, вероятно вторият начин е по- добър ,но не ми се мисли ( а и не ми е работа ) ... а цената на труда е отвратителна - 2 лв / кв. м . sk (46).gif
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот yaneff82 на 04 Юни 2014 22:23

И аз ги сглобявам като втория вариант , ама на 2 лв sk (46).gif
Монтаж на гипсокартон - снимки http://www.yaneff82.snimka.bg

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот Chefo77 на 04 Юни 2014 22:37

Първо не си споменал какъв тип е закопчаването на ламината. Ако е ЛОК на късата страна - с причукване, да. Ако е Мегалок или двоен клик - ОСТАВИ ШИБАНИЯ ЧУК! sk (37).gif
И двата ти начина са грешни - първия защото така окепазяваш ламината, втория - защото е безсмислен труд. И ако е 8 метра стаята, искам да видя как ще го закопчееш сам :) Застъпките ти поне са ОК.
Ако е мегалок - слагаш първата дъска. Закопчаваш я. До нея приближаваш плъзгайки на дългата страна повдигната дъска номер 2. Когато стигне до дъска номер 1, сваляш номер 2 до нея и почукваш снадката.
Ако е двоен клик - вдигаш дъска номер 2 и я закопчаваш на късата страна за дъска номер 1. Разминаването трябва да е минимално - колкото като пуснеш дъската да остане само ивицата от клик-а по дългата страна (късата е закопчана). След това повдигаш номер 2 И номер 1 минимално, закопчаваш дългата страна в отсрещния край (където ще бъде номер 3) и при закопчана там дъска и повдигнати 1 и 2, закопчаваш и тази част от 2, където е снадката.
Много дълго и объркващо обяснение, но по телефона кола не можем да поправим :) :) Няма ли инструкции този ламинат?
Цената на труда си е нормална, просто нямаш опит и работиш бавно и сложно - и не ти излиза сметката. Нормално се хвърлят 50-80 м2 на ден (при нормални условия), което не е лош надник.
Абе да ви пита вас човек, защо ядете хляба на хората, нямате ли си други професии? sk (11).gif
Последна промяна Chefo77 на 04 Юни 2014 23:08, променена общо 1 път
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот yaneff82 на 04 Юни 2014 22:58

щото можем sk (11).gif щото сме алчни особено Емо sk (11).gif

Страницата ми в фейсбук - https://www.facebook.com/pages/%D0%A1%D ... 422?ref=hl
Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот емил на 05 Юни 2014 22:41

Опитах се да прочета обяснението на Чефо , но е толкова сложно , че с отвращение се отказах .
Явно Чефо мисли ,че знам к'во е Лок и мегалок :D

Ноо, наредих безупречно според клиента 12 кв. м за половин ден , и мн се скапах :D

Той искал клиента - от магазина майстор да му го нареди,но му отказали , та за това опря до мен ... понеже им лепих плочки , и те смятат ,че ше се справя, сторил им съм се мн.интелегентен .
По едно време се опита да отваря фуги , и се изпотих , и дигнах кръвно сигурно :D
Мерси за отговорите, ще огледам клипчетата по ю- тубе за обща култура .

https://www.youtube.com/watch?v=cMzKTX04aa0
??
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Chefo77 на 05 Юни 2014 23:11

Разбира се, че ще отваря фуги, ти си потрошил закопчалките :) :) Все едно да се опитваш да откопчееш копче с дърпане - само че обратното :) :)
Това на клипа е точно определен ламинат с точно определена сглобка. В България се внася много, ама много малко. Силно ме съмнява да не са сменили това закопчаване - ЛОК се нарича формата на сглобката, при която двете дъски са в една равнина и с начукване влиза и не излиза повече. На филмчето е точно ЛОК. Клик е закопчаването на дългата страна например - при закопчаване двете дъски трябва да се доближат в различни равнини и в мястото на сглобката образуват тъп ъгъл. При изравняване на равнините, се получава сглобка без излизане, когато дъските се напрягат в тази равнина. Мегалок е закопчаване на късата страна, при което дъските се доближават максимално и се пускат една до друга. Закопчалките все едно правят 69 (това знаеш какво е).
И спри да заблуждаваш клиентите с вида си sk (41).gif sk (41).gif sk (41).gif
Гледай клипчетата:

МЕГАЛОК:
http://www.youtube.com/watch?v=Sd9hGSl-xgE

От четвъртата минута - двоен клик:
http://www.youtube.com/watch?v=-SR9qyW-niE
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот емил на 06 Юни 2014 21:43

Двоен клик са били ламелите :D , не съм счупил закопчалките ,ами имаше 2-3 дъски дъговидни и мн. ме мъчиха , после ги отрязах за в края ,... и те - така .
Преди десетина години съм редил и тогава бяха по - прости сглобките , тези са определено по- лесни и прибират евентуалните фуги от кривини .

Свикнах и мога да ги редя перфектно само с крака , без да се навеждам .
Щом Янев ги може ... явно за мен ще е доста по лесно .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Chefo77 на 06 Юни 2014 22:24

Ш'са самоубиА ... :headbash:
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот yaneff82 на 07 Юни 2014 19:37

JC-ThankYou.gif

Аватар
yaneff82
СУХО СТРОИТЕЛСТВО
СУХО СТРОИТЕЛСТВО

Мнениеот емил на 07 Юни 2014 20:02

Янев , а дали опъват конец ( за проверка правината , и коригират при 5- 10 м ) при първите 2-3 реда , или разчитат на правоъгълността на ламелите, или го редят гьоторе ?
Съжалявам за Чефо ,той не издържа ... дано да е добре , се пак пия глътка мастика за негово дздраве sk (43).gif

Бях написал " корегират", обаче като се сетих за Академил :fies: - бръзо-бръзо го преправих на "коригират "
Ужасс.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Flo на 07 Юни 2014 21:29

емил написа:
Свикнах и мога да ги редя перфектно само с крака , без да се навеждам .
.

Това е добре ,защото няма как да кажат,
че "майстора си остави ръцете" sk (43).gif
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

ПредишнаСледваща

Назад към Настилки и облицовки