Помощ за част от покрив с 2-3% наклон

Помощ за част от покрив с 2-3% наклон

Мнениеот kompi на 20 Сеп 2012 22:45

Здравейте и поздрави за форума! Предстои ми изграждане на покрив( дървена конструкция) около 250 кв.м. , като част от него е с около 20 градуса, друга част 45 градуса и има около 30кв.м. с 2-3 градуса наклон. Какво би било подходящо и сигурно, като материал за равната част от покрива??? Не съм изграждал досега и малко ми е притеснено ,понеже отдолу е мансарден етаж. Много ще съм благодарен за полезни съвети.
Поздрави Краси.
kompi
Потребител

Re: Помощ за част от покрив с 2-3% наклон

Мнениеот roofbuilding на 21 Сеп 2012 00:17

Фалцова ламарина. А най-добре пусни 1-2 снимки с чертежи, за да видим покрива.В момента изграждам мансарден покрив с наклони 12 и 65 градуса и ще се покрива с битумни керемиди. Ако си от София ела на ул. Раковски №84.
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот kompi на 24 Сеп 2012 10:09

Благодаря. От Асеновград съм, далечко ми е :).
Снимки:
http://kompitoo.snimka.bg/architecture/pokriv.703115

равната част е над мансардата (зад терасата).
kompi
Потребител

Мнениеот roofbuilding на 24 Сеп 2012 21:15

На чертежа имаш наклон 1:1, 1:3, Предполагам, че за тази нула става въпрос. А с какво ще се покрива останалата част на покрива?
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот gidik на 24 Сеп 2012 22:30

Асеновград не е на края на света. Все пак е близо до Пловдив, а групата от Пловдив е достатъчно голяма. За това не се притеснявай да пуснеш някоя и друга снимка, а може и изпълнител да си намериш.
Сървис Индъстри ЕООД
gidik.si@gmail.com"
+359898577152 Радослав Чичев
Индустриални подови настилки. Саморазливни замазки. Шлайфане, полиране и импрегниране на подове от бетон, мрамор и гранит. Маркировка. Хидроизолации. Инжектиране на смоли в стоманобетонни конструкции.
Аватар
gidik
СМР
СМР

Мнениеот kompi на 25 Сеп 2012 20:18

roofbuilding написа:На чертежа имаш наклон 1:1, 1:3, Предполагам, че за тази нула става въпрос. А с какво ще се покрива останалата част на покрива?

Да ,за нулата става въпрос. Останалата част ,ще е с керамични керемиди. Мисля, че е най-добре (доста мислих за битумни, но чувам лоши неща)
kompi
Потребител

Мнениеот roofbuilding на 25 Сеп 2012 23:22

ИзображениеСтава въпрос за тези капандури.
1. Съобрази се с проекта. Ако държиш с керемиди, говори с проектанта да ти пресметнат конструкцията наново.
2.Битумните керемиди имат сравнително дълъг живот. Говоря само и единствено за качествени битумни керемиди.
3.Провери и варианта с метал.
4. Тези наклони се изпълняват с рулонна хидроизолация. Не случайно и покрива е смятан за битумни керемиди. При варианта с метал рулонната хидроизолация се сменя с фалцово скопчана ламарина.
SAM_0040.jpg

serve (2).jpg

serve (3).jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот ANGELI на 26 Сеп 2012 22:29

Бетонните и керамичните керемиди се използват при наклон от-20 до 50 градуса на покрива.
Битумните керемиди се използват при наклон от-15 до 90 градуса на покрива.
Рулонната хидроизолация се използва при наклон до 15 градуса. на покрива.
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот kompi на 27 Сеп 2012 08:11

Благодаря ви за информацията!
kompi
Потребител

Мнениеот kompi на 08 Окт 2012 00:09

какво ви е мнението за битумните керемиди на марката Тегола?
kompi
Потребител

Мнениеот roofbuilding на 08 Окт 2012 01:38

Добри са. Провери и за IKO!
Аватар
roofbuilding
Активен потребител

Мнениеот speysi на 09 Окт 2012 19:45

kompi написа:какво ви е мнението за битумните керемиди на марката Тегола?

Най-големият производител на битумни керемиди в Европа.
Аватар
speysi
Активен потребител

Мнениеот kompi на 14 Ное 2012 18:27

1. Покрива се отлага за пролет.Дотогава, ако има майстор в района да ми пусне оферта за неговия труд-условието е и аз + брат ми да бачкаме с по-общата работа.
2.Чух доста мнения за дървения матеиал. Бихте ли ми препоръчали каква тоно да е дървесината за гредите и дъските(понеже ще е битум над дъските)? И дали е по-добре да е сух материала, изкривява ли се доста ако се използва мокър? Надявам се да не ставам нахален с въпроси, но пак повтарям, че аз ще живея в мансардата и искам да е качествено, доколкото ми позволяват средствата. Благодаря ви.
kompi
Потребител

Мнениеот ANGELI на 15 Ное 2012 22:00

Покрива се отлага за пролет- още ли се мъчиш с покрива? може да го покриеш с битумни или метални защо с тях,защото ще имате олекотен покрив ако имате възможност сложете полимерни керемиди "ВЕДЕРНИК няма да съжалявате решете и ще изпратя една оферта а мога да дойда и на място.успех
ANGELI
Активен потребител

Мнениеот kompi на 08 Юли 2013 21:21

Поздрави на всички! Съживявам темата .(Бях извън страната и сега дойде време за покрива) Започнахме с един мой приятел (майстор) понеже досега около 5-6 човека "специалисти" ме вързаха и останах без специалист. Писна ми да се моля и реших, че не сме толкова некъдърни да се справим и сами!
Мога да качвам снимки от направеното и вие да коментирате, доколко сме наясно. Допитваме се до по-знаещи от нас и стъпка по стъпка,мисля че ще успеем. Бих бил много благодарен и радостен и на мнения от вас! Имам голямо желание да кажа, че аз съм правил покрива :) (само да не стане като протече хехехех).
Няма да е много луксозен, над четията ковем 11мм. осб, черна хартия и битумни керемиди( най вероятно на Тегола), имам и част, която е с малък наклон (4см на метър) . там смятам да покрием с битумен грунд и отгоре 2 кръстосани пласта битум на ролка( незнам точния термин). Предполагам, че няма да е добра топлоизолацията, но изискването ми е да не тече! Отдолу ще си го изолирам с вата и после гипсокартон!

Снимки :) http://kompitoo1.snimka.bg/architecture ... 1.30950589

smileyhugbighugs.gif
kompi
Потребител

Следваща

Назад към Покрив