Помощ - Ужасен Покрив!

Re: Помощ - Ужасен Покрив!

Мнениеот IvanR на 31 Авг 2012 14:39

Да, ако е склад нормативното натоварването е по- голямо от това за жил.площ и тогава при преработката е нужно конструктивно становище, но съм убеден, че е формулирано като "неизползваемо подп.пространство" Колкото до това да се докаже, че една констр. е преоразмерена се изискват доста познания и нови изчисления. За разваления телефон съм съгласен, но тук вината е на водещите проектанти/ архитектите/ и на инвеститорите. Поръчителите на проекта са заслепени от 3D-та и визоализации и не търсят срещи с другите проектанти, от които зависи много повече цялостния инв. проект. Архитектите също не организират такива срещи, без някой да настоява за тях и предпочитат да работят с раздаване на "подложки ' към специалностите. Общо взето комуникацията е "всички към архитекта и обратно той към тях"
За да се даде решение на проблема са нужни всички първични данни за проектиране и някой да се заеме със задачата. Всичко друго е подвеждане на инвеститора. Иначе има много врачки, които предписват химиотерапия и лекуват рак.
Излагали сме се пред чужденците- тук, ама никак не съм съгласен. но това е малко в страни!
IvanR
Активен потребител

Мнениеот anchor на 31 Авг 2012 14:53

IvanR написа:...Още нещо- подпокривното пространство не е РЗП и не се заплаща на проектантите, ...

Моята архитектка каза, че ако зида е над 50 см, се води обитаемо подпокривно пространство и влиза в РЗП, и съответно се заплаща.
anchor
Потребител

Мнениеот IvanR на 31 Авг 2012 15:10

anchor написа:
IvanR написа:...Още нещо- подпокривното пространство не е РЗП и не се заплаща на проектантите, ...

Моята архитектка каза, че ако зида е над 50 см, се води обитаемо подпокривно пространство и влиза в РЗП, и съответно се заплаща.

А има ли достъп до там от стълбището?
IvanR
Активен потребител

Мнениеот academil на 31 Авг 2012 15:14

IvanR написа:...но съм убеден, че е формулирано като "неизползваемо подп.пространство"...

представляващо 40 квадратни метра и имащо по 1 м надзид, специално обсъждан с архитекта !!!

И кой го е формулирал ? И собствениците знаят ли ?

Че това е една гарсониера, ей така я захвърляте !!! Amazed-Rat.gif

Лишавате собствениците практически от едно жилище, и се обиждате професионално, че те са възмутени ! Amazed-Rat.gif

Правите го съзнателно и твърдите, че е по европейски ! Amazed-Rat.gif

И не виждам какво толкова сложно има за пресмятане в една проста плоча, упражнение на студентско ниво.
Това със сметачна линийка го правехме за 2-3 часа.

И накрая - твърдо съм убеден, че това са илюминации на конструктора в чест на Англичанина !
Ако ме разбирате какво искам да кажа.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот anchor на 31 Авг 2012 15:23

IvanR написа:
anchor написа:

А има ли достъп до там от стълбището?

Оставил съм отвор 80/120см и мисля да слагам сгъваема дървена стълба.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
anchor
Потребител

Мнениеот IvanR на 31 Авг 2012 16:14

Наименованията на помещенията в сградата се прави от архитекта, според предназначението им.
Дали инвеститорите знаят- могат да отговорят само те и при това условие, конструктора няма вина, че заданието е такова. Ако собственниците са имали идеята да усвоят подпокривното пространство или тя им е хрумнала по- късто, то те е трябвало да я споделят с проектантите. Защо се гледа само конструктивната част, няма ли тази "гарсониера" да има Ел. захранване, минимална осветеност и т.н. Ако във всички други части това помещение е проектирано по нормативите като като жилищно- съм съгласен, че това е фрапираща грешка на конструктора. Да една такава плоча може да се изчисли за /2-3/часа, но тази промяна в цялата к-ция на сградата води до промяна на усилията и деформациите във всички констр. ел-ти, напрежението в почвата, промяна на инерционната маса и като цяло сеизмичното поведение на сградата.
IvanR
Активен потребител

Мнениеот academil на 31 Авг 2012 16:24

Да, колега IvanR,
това е абсолютно вярно.

Адекватен отговор може да се даде само при наличие на всички проекти.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Предишна

Назад към Покрив