Документални и научно-популярни филми, репортажи и др.

Изображение

Документални и научно-популярни филми, репортажи и др.

Мнениеот $4ЕN на 11 Фев 2012 18:06

Отизвестно време си миля за една тема, в която да споделяме интересни материали, на които сме попадали.
Всеки сам да избере дали да вярва на тях.

Започвам с много интересни клипчета на Мънцата, които ме стимулираха да открия темата.
Не съм сигурен дали тук е правилното място на темата или можеби във "Всичко което трябва да знаем!". Нека модераторите преценят.

Би било добре да се описват филмите/материалите и да се посочва от къде могат да се гледат/ теглят.
Мънцата написа:В тази връзка се сетих за филмчето "Купи-хвърли-купи", препоръчвам го на всички, които не са го гледали sk (43).gif

В пет части е, историята за крушките е доста интересна:

Мънцата написа:И малко ОФФ, но си заслужава да се види от тези, които не са го гледали - преценете сами какво се е променило за 20г. и в каква посока sk (46).gif Може и да го преместите някъде, или да го изтриете sk (40).gif

Аз добавям и едно клипче което бях пуснал в др. тема.

$4ЕN написа:"Ти решаваш..." е озаглавено и се разказва за човек с мегафон разказващ разни неща на централно място, не помня къде

===================================================================================================================================================================================

Друг интересен филм е "Зов бездны / Зовът на бездната" (2009)

Изображение

"Ако дълго се вглеждате в бездната, бездната започва да се вглежда във вас." Фридрих Ницше.
Бездната - тайнствена и зловеща, примамлива и плашеща. Какво е тя? Колективен разум или несъзнание, информационно поле или много повече, надежда за спасение или ново оръжие, по-страшно от всички досега? Кой я обитава и ръководи? Кои са хората, осмелили се да се докоснат до тайните й и да използват безграничните й възможности?
Този филм е разказ за истинската незрима война на спецслужбите - много по-жестока и зловеща. Оръжието в нея не е нито огнестрелно, нито хладно, нито дори ядрено, а човешкият мозък. Някъде там, в секретни лаборатории хората са отворили Кутията на Пандора и никой не може да каже какви ще са последиците от това. Макар и само леко да приповдига завесата на тези разработки, филмът разкрива безграничните възможности, заложени във всеки от нас, разсейва някои съмнения, отговаря на едни въпроси, но подига други. Къде е границата между реалността и фантастиката и има ли такава преценете сами.

Държава: Русия
Година: 2009
Формат: AVI
Качество: SATRip
Видео: XviD, 1676kbps, 720x576
Аудио: 192kbps, 2 channel, 48kHz
Продължителност: 00:52:06

Качеството във ВИБОКС е доста лошо. Някой ако иска може да си го вземе от тук.

====================================================================================================================================================================================

Друг доста интересен филм е "Плесен" (2008)

Изображение

Описание:
Това е филм за това, което знаете и много повече за онова, което не знаете за плесента - мразена и обожавана, убиваща и спасяваща, приказно красива, но и отблъскваща, тайнствена и вечно жива. Ще научите за ролята й в човешката история, както и в живота на всеки от нас. За по-голяма автентичност някои плесенни култури са отглеждани в импровизирана лаборатория в снимачното студио. Нещо повече, по време на снимките е открито средство за борба с най-страшната от плесените - Черната плесен (Аспергилус нигер), известна още като "Проклятието на Тутанкамон" и смятана за неунищожима. Създателите на "Внимание, храна!" и "Великата тайна на водата" и този път са на висотата на професионализма си и ни предлагат поредната среща с непознатото в света около нас.
Мислите, че е достатъчно да изрежете плесенясалата част от продукт и можете спокойно да изядете останалото? Тогава вижте този филм...

Държава: Русия
Година: 2008
Жанр: Документален
Формат: AVI
Видео: DivX, 1832 Кбит/с, 672x384
Аудио: Russian MP3, 2 ch, 128 Кбит/с
Размер: 1.36 GB
Продължителност: 01:39:09

Има го в youtube, но е на руски. В 10 части е.

Това е първата, другите са отстрани

Може да се изтегли от тук със субтитри на БГ.
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Re: Документални и научно-популярни филми, репортажи и др.

Мнениеот $4ЕN на 13 Фев 2012 02:37

Искам да ви предложа един документален филм за хавайски сърф.

"Billabong Odyssey" (2003)

: Documentary, Action, Adventure, Sport
: 2003
: Philip Boston
: Shawn Barron, Fred Basse, Layne Beachley, Ken Bradshaw
: USA
: 6.3/10
: 1h:27m

Разказва се за един проект, целящ да събере най-добрите сърфисти за да ги изпратят да карат на най-големите вълни по света. Някой достигащи до 80 фута или 24 метра. Пътуването трае около 2 години и обикалят 6 континента.

Изображение

Изображение

Може да се вземе от тук.

Така започва филма.

Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

www.facebook.com/mana.bg

infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот special на 13 Фев 2012 13:10

Маняшко е sk (5).gif Но определено една грешна преценка и е до там. Луди за връзване sk (41).gif
Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете при постигането му.

ИзображениеИзображениеИзображение
http://www.bgremonti.com
http://otpushvane.com
Аватар
special
Експерт

Мнениеот academil на 13 Фев 2012 16:10

Най-странната сграда ???
Какво точно се има предвид ?
Саграда Фамилия е тук, и ред шедьоври, според мен.

А сега води "Охлювът", София.
Май критерият е кичозност към момента.

http://www.strangebuildings.com/

Който иска може и да гласува.
Аз съм за къщата в Полша.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот $4ЕN на 13 Фев 2012 20:11

special написа:Маняшко е sk (5).gif Но определено една грешна преценка и е до там. Луди за връзване sk (41).gif

Тук няма право на грешка.
Падане = смърт.

academil написа:Най-странната сграда ???
Какво точно се има предвид ?
Саграда Фамилия е тук, и ред шедьоври, според мен.

А сега води "Охлювът", София.
Май критерият е кичозност към момента.

http://www.strangebuildings.com/

Който иска може и да гласува.
Аз съм за къщата в Полша.

Има доста интересни къщи.

Радвам се, че охлюва вода само защото е от България.
Интересен е но не ми харесва много и на мен.
Къщата в Полша е тази нали?

Изображение

Тя определено и на мен ми допада повече от охлюва.

Земна къща 1 също много ми харесват.

Изображение

Даже и куполната къща също ми харесва.

Изображение

Няма им обаче разпределенията на къщите в сайта, а това според мен също е много важно.
Изображение

MANA.bg

www.facebook.com/mana.bg

infomana.bg@gmail.com

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот $4ЕN на 15 Фев 2012 01:36

"Who Killed the Electric Car?/ Кой уби електрическата кола?" (2006)

Изображение

Описание:
През 1996 година, електрическите коли започнаха да се появяват по пътищата покрай Калифорния. Те бяха тихи, бързи и работеха без гориво... Десет години по-късно, тези коли са унищожени. Това е документален филм, който разследва раждането и смъртта на електрическата кола, както и ролята на алтернативните източници на енергия и устойчивото развитие на човечеството в бъдеще.

Размер: 702 Mb
Времетраене: 92 min
Език: английски
Субтитри: има

Може да го вземете от тук с дясно копче и Save Target As.

Субтитрите са тук.
Изображение

MANA.bg

www.facebook.com/mana.bg

infomana.bg@gmail.com

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот academil на 15 Фев 2012 10:43

Барбекю в кратера на активен вулкан, ресторант "Дяволът", о-в Лансароте, Канарски острови.
http://www.youtube.com/watch?v=4P74K6xyCyA

Е, това е и най-евтиния начин на отопление на жилище, стига да преживееш чувството, че спиш в съседство с дявола.

А тия са на обратното становище - камината им няма комин. Швейцария, шале за 22 млн.долара.

FireplaceWOChimney.jpg

FireplaceWOChimney-1.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот special на 16 Фев 2012 21:48

Майкъл Мур - Недъзи (2007) / Michael Moore - Sicko [2007]
Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете при постигането му.

ИзображениеИзображениеИзображение
http://otpushvane.com
Аватар
special
Експерт

Мнениеот $4ЕN на 17 Фев 2012 00:05

academil написа:Барбекю в кратера на активен вулкан, ресторант "Дяволът", о-в Лансароте, Канарски острови.
http://www.youtube.com/watch?v=4P74K6xyCyA

Е, това е и най-евтиния начин на отопление на жилище, стига да преживееш чувството, че спиш в съседство с дявола.

А тия са на обратното становище - камината им няма комин. Швейцария, шале за 22 млн.долара.

FireplaceWOChimney.jpg

FireplaceWOChimney-1.jpg

Потресаващо барбекю Amazed-Rat.gif .

Безплатната енергия ми е много интересна.
Има доста филми за нея.
Скоро ще ви предложа няколко.

special написа:
Майкъл Мур - Недъзи (2007) / Michael Moore - Sicko [2007]

Интересен изглежда ще го изгледам при първа възможност.

Ето какво намерих.

Изображение

Изображение

Filesize: 696.58 Mb ( 730 415 104 bytes )
Play length: 02:03:58.980 (178357 frames)
Subtitles: bg (SubRip format)
Video: 640x320 (2.00:1), 23.976 fps, XviD MPEG-4 ~626 kbps avg, 0.13 bit/pixel
Audio: 48 kHz, MPEG Layer 3, 2 ch, ~145.78 kbps avg

Описание:
Филмът разказва за порочната система на здравно осигуряване в САЩ, която вместо да лекува хората, ги обрича на бавна и мъчителна смърт. Още през 70-те години президентът Никсън решава да премахне общественото здравно осигуряване, което се финансира от бюджета. Причината е, че то се свъзва единствено
със социалистическите общества и е считано за заплаха за нормалното развитие на свободното капиталистическо американско общество. В резултат на това са създадени огромни частни дружества, които поемат функцията на здравно осигуряване на гражданите. Резултатът е краят на безплатното здравеопазване. Но дори и заплатени здравните услуги не са достъпни за всеки. Болните трябва да отговарят на непостижими за тях критерии, за да си получат обещетението. Така големите осигурителни дружества се превръщат в средство, чрез което техните акционери печелят милиарди.
За да не бъде голословен, Мур пътува до Канада, Англия и Франция и показва как действа тяхната здравна система, финансирана от държавата. Там, за разлика от Щатите, всичко е безплатно.
Кулминацията на филма е когато Майкъл Мур качва на малък катер участници в спасителните операции от 11-ти септември и ги завежда в Куба, за да се лекуват там безплатно, след като САЩ им отказва лечение.

Може да се свали от тук с хубаво качество.

Субтитри.
Изображение

MANA.bg

www.facebook.com/mana.bg

infomana.bg@gmail.com

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот Стилиян Лукаров на 16 Мар 2012 00:10

Ето и нещо от мен. Гледах само първия клип, че е късно. Утре ще ги изгледам и другите.
С 2-3 думи - разказва се за англичани и туземци. :D
А по-сериозно: Ние си мислим, че живеем зле...

SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 25 Мар 2012 14:38

admin написа:Ето и нещо от мен. Гледах само първия клип, че е късно. Утре ще ги изгледам и другите.
С 2-3 думи - разказва се за англичани и туземци. :D
А по-сериозно: Ние си мислим, че живеем зле...

Доста тъжна е истината за хората намиращи тези камъни .

Ето още едно предложение в тематиката на форума.
Предаването на National geographic - "Мегаструктури - станция на южния полюс".
Имаше доста интересен момент с пароизолацията на станцията.

http://vbox7.com/play:cbddc7ee&al=2&vid=9707666

Не успях да го кача за директно гледане.
Изображение

MANA.bg

www.facebook.com/mana.bg

infomana.bg@gmail.com

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот academil на 30 Мар 2012 16:07

Предизвикателство за $4ЕN: колко от нещата не можеш да направиш ? sk (23).gif

Шегата настрана - за голяма част от тези неща ще има ниши и търсене.
academil
Експерт

Мнениеот професионал на 30 Мар 2012 21:49

Академил за това шапка ти свалям! sk (40).gif sk (40).gif sk (40).gif
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот Стилиян Лукаров на 30 Мар 2012 23:46

Уникални идеи и впечатляващи изпълнения! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 02 Апр 2012 10:05

academil написа:Предизвикателство за $4ЕN: колко от нещата не можеш да направиш ? sk (23).gif

Шегата настрана - за голяма част от тези неща ще има ниши и търсене.

Предизвикателството наистина е огромно sk (43).gif и за мен ще е чест подобна поръчка.
Показаните неща в клипа ми харесват страшно много и това са истинските дизайнерски произведения според мен.
Неща, които освен, че са красиви са и мултифункционални и могат да се използват по няколко предназначения. А не такива, които са само и единствено красиви, но нефункционални и събират прах в неизползваемите ъгли и кътчета на жилищата ни.
Показаните мебели не са чак толкова трудни са изпълнение. Някои са направени със стандартизиран обков (механизми) и имат работни схеми от отделните производители на обкова.
Други от показаните шедьоври не са чак толкова масово популяризирани, даже може да са със защитено авторско право и схеми не се намират. Който иска да се сдобие с подобно изящество, трябва да си го купи или да си го сметне и разработи сам.
Всяко от нещата може да бъде направено. Въпросът е за колко време.
Относно търсенето на подобни неща, според мен в БГ няма бъдеще.
Много хора ще ги искат, но малко ще могат да си ги позволят. Тук може би ще са успешни по-евтини неща, предназначени за по-голямата част от потребителите.
Извън границите на нашата родина предполагам, че ще има повече търсене на подобни уникати. Там стандартите на живот са други и хората не мислят главно за оцеляване.
Изображение

MANA.bg

www.facebook.com/mana.bg

infomana.bg@gmail.com

Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Следваща

Назад към Дърдорилня