Моля за съвет

Строежи, огради, подпорни стени, терасиране и др.

Моля за съвет

Мнениеот ivanina5 на 03 Май 2010 11:07

Здравейте,казвам се Люси .Нямам никакъв опит в строителството и ви моля за съвет,тъй като вие сте все хора с опит,някой и професионалисти.И така накратко-с мъжът ми искаме да си пристроим трапезаря,на ширина 4м,дължина5,50м,височина 2,70.Вчера изкопахме основите 50см и насипахме камъни с пясък.Идва ред на арматурата,та въпроса ми е какъв размер арматура и колко ще ни трябва за основите,колоните и трегерите/ще има 2 прозореца един панорамен и един по малък и врата/колоните ще са 6 наброй,за основи горе долу какво съотношение е пясък,цимент.Сигурно въпросите ми ще ви се сторят смешни,но за човек който никога не се е занимавал със строителство са сложни.Благодаря предварително на всички,които ми помогнат със съвет.Желая ви приятен ден!
ivanina5
Потребител

Re: Моля за съвет

Мнениеот Dinana на 03 Май 2010 14:23

Не се захващай с нещо, което не разбираш!
При всички случаи с четене, само по форуми без никаква техническа подготовка, трапезарийка няма да направите! Още повече разбирам че сте се насочили и към масивна констрикция.

Горещо препоръчвам да се обърнете към специалист!!!

e-mail за контакт има по-долу в подписа на този пост JC-ThankYou.gif
Аватар
Dinana
Активен потребител

Мнениеот rockwall на 03 Май 2010 15:12

ivanina5 написа: основи 50см и насипахме камъни с пясък

за да замажа порязващия отговор преди мен, ще кажа, че за път, върху който няма да строя нищо, само за да могат да влизат коли, направих изкоп с дълбочина 80см, "овчи глави", после 25 фракция после други, валяци и тн

Не знам каква постройка се строи върху основи от камъни и пясък. Сещам се само за пирамидите. sk (5).gif

Ако вместо пясък, бяхте заляли с бетон с камъни нахвърляни в него, можеше и да се съглася, въпреки че 50см основи може и да не са достатъчно и в този случай. Освен това 50см какво са дебелина, дълбочина ??? sk (23).gif
Казваш че идва ред на арматурата, но ако погледнеш най-близкия до вас строеж, ще видиш, че от основите му стърчи ВЕЧЕ сложена арматура - т.е. целта на арматурата е да държи това над кота 0 (т.е. над земята) към това под земята.
При вас това под земята е пясък и камъни - т.е. арматурата няма как да се захване към основите, т.е. все едно че не сте копали нищо, а сте си спретнали къщата върху неизкопана земя. Това, което в момента сте направили, не са основи, а дренаж.

Аз бих попитал някой, който има взимане даване със строителство, преди да почна да копая и да пълня с пясък.
Поне ще си спестя ваденето на камъните и пясъка. Копаенето винаги е полезно.

Ако трапезарията ви ще е с дървена конструкция - тези 50см може и да свършат работа, но не и с пясък :fies:

Бетон си трябва.
http://www.rockwallstone.eu
Изкуствен Камък - Естествена Красота
Аватар
rockwall
Специалист - консултант

Мнениеот Dinana на 03 Май 2010 16:33

"за да замажа порязващия отговор преди мен,.........

При вас това под земята е пясък и камъни - т.е. арматурата няма как да се захване към основите, т.е. все едно че не сте копали нищо, а сте си спретнали къщата върху неизкопана земя. Това, което в момента сте направили, не са основи, а дренаж.

Аз бих попитал някой, който има взимане даване със строителство, преди да почна да копая и да пълня с пясък.
Поне ще си спестя ваденето на камъните и пясъка. Копаенето винаги е полезно."

Съжалявам ако съм обидил някой, ама това което казвам е почти същото като поста преди мен, ама по-пестеливо на излишни думи! a (96).gif
Аватар
Dinana
Активен потребител

Мнениеот rockwall на 03 Май 2010 19:50

за теб може да са излишни думи, но за хора, които правят основи с камъни и пясък,
може да е полезно обяснение

поне ще разберат, че наистина им се налага помощ от човек с познания и опит

иначе твоето - не се хващайте с нещо, което не разбирате - най-много да ги амбицира JC-ThankYou.gif
http://www.rockwallstone.eu
Изкуствен Камък - Естествена Красота
Аватар
rockwall
Специалист - консултант

Мнениеот ivanina5 на 03 Май 2010 23:20

rockwall написа:
ivanina5 написа: основи 50см и насипахме камъни с пясък

за да замажа порязващия отговор преди мен, ще кажа, че за път, върху който няма да строя нищо, само за да могат да влизат коли, направих изкоп с дълбочина 80см, "овчи глави", после 25 фракция после други, валяци и тн

Не знам каква постройка се строи върху основи от камъни и пясък. Сещам се само за пирамидите. sk (5).gif

Ако вместо пясък, бяхте заляли с бетон с камъни нахвърляни в него, можеше и да се съглася, въпреки че 50см основи може и да не са достатъчно и в този случай. Освен това 50см какво са дебелина, дълбочина ??? sk (23).gif
Казваш че идва ред на арматурата, но ако погледнеш най-близкия до вас строеж, ще видиш, че от основите му стърчи ВЕЧЕ сложена арматура - т.е. целта на арматурата е да държи това над кота 0 (т.е. над земята) към това под земята.

Поне ще си спестя ваденето на камъните и пясъка. Копаенето винаги е полезно.

Ако трапезарията ви ще е с дървена конструкция - тези 50см може и да свършат работа, но не и с пясък :fies:

Бетон си трябва.

Да,прав си,това е дренаж,не съм се изразила правилно за което се извинявам,първо изкопахме основите на дълбочина 50см,след това направихме дренаж от камъни и пясък около 10-15см,сега ще слагаме арматурата и ще изливаме бетона.Не строим къща,а пристрояваме стая,която ще вържем към къщата.Благодаря за отговорите,но все пак бихте ли ми отговорите за арматурата,ако не ви затруднява.Мъжът ми има обща представа от строителство и с помоща на баща ми ще направят стаята,но аз просто се консултирам и моля за съвет за да видя добре ли вървим.
ivanina5
Потребител

Мнениеот Dinana на 04 Май 2010 10:58

Значи ще пробвам:

1. Направете под формата на каре( там където ще лежат стените) ивична основа с ориентировъчни размери 30/25 с арматурно желязо за правите пръти ф10 и стремена ф6,5/20.
2. Чакащи фусове за колони с размер 25/25, от арматурно желязо N12 и стремена ф8/20см, (Завишил съм малко армировката, позовавайки се на норми за земетръс) и съответно арматура за колони същата, като има застъпване на вертикалната армировка около 55см.
3. Така около излетите вече стоманобетонови рамбалки, направете обратен насип от пръст на пластове през 20см и трамбовайте всеки пласт.
4.Постелете върху пръстта полиетиленово фолио.
5. Наредете долна армировка ф6,5 на карета 20/20 (може да се използва и от готовите заварени мтрежи ф5).
6. Направете окрайчващ кофраж с h=10 см и залейте бетоновата настилка.
7. Използван бетон марка В20 ( може и В15), няма да Ви оскъпи строежа с кой знае колко.
8. Изидайте ограждащите стени с тухли и окрепете конструкцията от горе със стоманобетонов пояс с размери 25/25.

Дано съм бил полезен sk (29).gif
Аватар
Dinana
Активен потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 04 Май 2010 15:51

Dinana написа:
Дано съм бил полезен sk (29).gif

Перфектен отговор! a (84).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот ivanina5 на 04 Май 2010 20:56

Благодаря много за отговора a (96).gif .Това ще ни е много полезно JC-ThankYou.gif
ivanina5
Потребител

Мнениеот Dinana на 05 Май 2010 13:43

И все пак искам да подчертая, това е експертно мнение sk (6).gif .

За по-подробна информация и запитвания срещу скромно възнаграждение - на посоченият адрес a (84).gif
Аватар
Dinana
Активен потребител

Мнениеот vyrhara на 05 Май 2010 21:18

ivanina5 написа:...Мъжът ми има обща представа от строителство и с помоща на баща ми ще направят стаята,но аз просто се консултирам и моля за съвет за да видя добре ли вървим.

Аха, мъжът ти е зет на къща значи- ми дай му и той да пита нещо, нали всепак ще е основен изпълнител. sk (6).gif
Аватар
vyrhara
Потребител

Мнениеот ivanina5 на 05 Май 2010 21:36

vyrhara написа:
ivanina5 написа:...Мъжът ми има обща представа от строителство и с помоща на баща ми ще направят стаята,но аз просто се консултирам и моля за съвет за да видя добре ли вървим.

Аха, мъжът ти е зет на къща значи- ми дай му и той да пита нещо, нали всепак ще е основен изпълнител. sk (6).gif

Бъркаш,мъжът ми не е зет на къща,живеем си отделно,с родителите ми много се уважаваме и ни помагат.И няма как да пита,защото той не сяда на компютъра,та камо ли да чете във форуми и да пише.И не мога да разбера,като не пишеш по темата,какъв ти е замисъла,само да си чешаш езика ли sk (23).gif .Мислех,че тук хората си помагат със съвети,но май не е така.
ivanina5
Потребител

Мнениеот special на 06 Май 2010 18:16

Е съвет и отговор от Dinana имаше и то отличен sk (43).gif Аз мисля, че сме ти помогнали все пак sk (12).gif
Съдете за Вашия успех по това, от което трябва да се откажете при постигането му.

ИзображениеИзображениеИзображение
http://www.bgremonti.com
http://otpushvane.com
Аватар
special
Експерт

Мнениеот ivanina5 на 07 Май 2010 09:35

special написа:Е съвет и отговор от Dinana имаше и то отличен sk (43).gif Аз мисля, че сме ти помогнали все пак sk (12).gif

Да,помогна ми единствено със съвет Dinana,точно това имах предвид,някой помагат,някой си чешат езиците и се задяват с хората.Благодаря на Dinana за съвета.
ivanina5
Потребител

Мнениеот jebi на 07 Май 2010 15:37

Така е, Люси, тук се помага единствено със съвети. Не се поощряват заяжданията и обидите. Понякога се случва и да се шегуваме, да си разменяме по-остри реплики, но няма място за сърдене. Все пак, това е форум, където всеки може да изрази мнение, не е научен симпозиум със строги правила и канони.
Ако Dinana ти е помогнал със съвет, това не значи, че някой друг не би могъл. Просто той го е направил така, че няма какво повече да се добави. Ако не беше се е изразил добре, или имаше и друго виждане за проблема ти, бъди сигурна, че щеше да има и дискусии.
А vyrhara си е прав, че е по-добре мъжът ти да прочете какво е написано, пък и да поразгледа форума, отколкото ти да му разказваш.
Нищо не изглежда така, както си го представяш; и не става така, както си го мислиш...
jebi
Активист

Следваща

Назад към Земни работи, кофраж, армиране и стоманобетон