GSM телефони , устройства, GPS навигация

GSM телефони , устройства, GPS навигация

Мнениеот емил на 01 Сеп 2012 15:32

DSC03724.JPG
DSC03720.JPG

Купих си блудуд/ хендс фри - слушалка happy1.gif , повечето от вас - нямат . :D

Страхотно удобство за кола , чудно защо хората не ги ползват ?

Блуддуда обаче ползва дуплексна връзка , и консумира мн ток , което налага захранване от запалката .
Ако решите да спасявате планетата , обаче купувате новият тип - импулсни захранвания с МС34063
те спестяват енергия , и не греят ... уж .
Дълго е за обяснения , и с две думи , за да не гръмне зарядното , и след това да гръмне телефонът
трябва да се изхвърли оригиналният дросел , да се навие нов
по- мощен .. и по- индуктивен :D
Интегралът спира да загрява и устройството ства безопасно .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Re: GSM телефони , устройства, GPS навигация

Мнениеот професионал на 02 Сеп 2012 00:01

Аз си купих лани Джабра мултипойнт -такава дето става за два телефона и кара добре допреди три месеца и от тогава като захвана да се разваля и е само в сервиз! sk (22).gif Първия път като я отнесох,седя 30 дни в сервиза и накрая ми дадоха нова - сега новата се прецака на първата седмица (по същия начин като предишната), и от месец нямам вест от магазина!!! a (129).gif Иначе си прав,че е удобство - аз даже вкъщи си водех разговорите от нея и не ми изтръпваха ръцете :D ,а може и да си вършиш нещата докато приказваш.
Ако човек обича занаята си,резултатите никога не закъсняват!
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот емил на 02 Сеп 2012 07:51

Начи , точно за това става дума дотук .

Че едно зарядно , ( едно поефтинено дроселче в едно зарядно ) може да ти унищожи бавно и методично слушалката , Жисема :D , и ако включиш и навигацията .
Мойта слушалка е 19 лева , нова- Плантроникс и въпреки , че съм малко глух петел , я чувам страхотно .
чувам и околните даже ( които са до кореспондента )

Специално този нов тип зарядни ( които спасяват планетата , понеже не харчат ток ) когато изгорят
подават тройно по голямо напрежение на слушалката , или телифона , и скапват всичко .
Дали ще гори зарядното аз познавам с опипване sk (56).gif , ако загрява за 1-2 минути , е въпрос на време да изгори .
Всичко това - заради икономия на 50 см медна тел , и едно феритче за 2 ст .
Кажи с какво си зареждаш слушалката ? Трябва да вади 5- 5,5 волта , при 6 В почват проблемите .

Говорих и с приятели и всички казаха , че са отвратени до дъното на душата си от модерният чип МС34063 ....
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот Plamen74 на 02 Сеп 2012 09:35

И как точно смяташ да спасиш планетата, като спреш да си зареждаш "блудуда" от запалката на автомобила и от мрежата и така ще икономисаш катастрофалната сума от 5 стотинки месечно ?
Или вероятно Навигаций ти го е прошепнал докато си спял sk (37).gif
Plamen74
Потребител

Мнениеот емил на 02 Сеп 2012 09:55

Никак .
sk (56).gif
Иронизирам някой реклами за някой " зелени " нови технологий .
" Блудуда" ми дзвучи по звучно , иначе знам как се пише :D
Смешното наистина е , че икономисваш 5 ст , и унищожаваш устройство за 500лв .
Нещо такова искам да кажа ...
Иначе за Навигаций , ( той е в космосът ) връзката е , че захранването Му ( пояснявам - нарочно главно "М ", шегичка :D ) аааъъъ .. захранването му е със същият интеграл , но моето поне е направено грамотно и не грее , демек интегралът има нормален дросел , и не се товари .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот професионал на 02 Сеп 2012 22:31

Зареждам си слушалката с оригиналното зарядно и този път го дадох и него в сервиза!Кажи ми дали има значение продължителността на зареждането,или когато се зареди слушалката,зарядното спира да подава ток?
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот емил на 03 Сеп 2012 14:46

Батерията в слушалката има схема която лимитира необходимият ток , мери температурата на батерията ,
и като стигне 4,1в спира зареждането .
Зарядното само дава стабилни +5 в и друго не прави ( ако е редовно )
За половин - 1 час литиевата батерия обикновенно се зарежда , и след това слушалката може да стои неограничено време включена в зарядното .

ПО ПРИНЦИП sk (56).gif темата я отворих , не че съм някакъв специалист , и да давам акъл ( какъвто нямам за себе си ).,
а да се похвалим с разни устройства , , проблеми по тях , и тяхното решаване .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот професионал на 03 Сеп 2012 19:30

Днес ми върнаха слушалката с мотив,че поради неправилна употреба е повредено гнездото за зареждане и е изгорял модула за зареждане и слушалката не може да се оправи! sk (22).gif Да ама като я включих...тя работи! :? Сега ще чакам да се изтощи и ще видя какво ще стане - междувременно започвам едни кореспонденций със сервиза,магазина и тн.!!! a (129).gif
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот емил на 03 Сеп 2012 21:19

Купи си като мойта Плантроникс нова от Вивател за 19 лв ( намаление за лоялен клиент)
С мойта чувам мравките като ходят , а шумолене на 100 левови банкноти - чувам от 200м sk (56).gif
Издържа седмица , и я зареждам от УСБ буксата на компютър .
Има и едни К100 пак на Плантроникс която е голяма колкото радардетектор , и е високоговоряща .
Има ги и от другите фирми , но не съм ги гледал .

Да питам и аз някой ако разбира от bluetooth .
Има ли такъв режим телефонът , че ако е постоянно включена тази функция да не изтощава батерията прекалено ?
Може би около режима на търсене , или разрешаване на връзка ?
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот професионал на 03 Сеп 2012 21:37

Аз първо си купих Плантроникс,но не бях доволен и я върнах,та взех после Джабрата като по-класен продукт и бях доволен допреди 3 месеца!Интересното е, че когато върнах първата за ремонт и ми дадоха нова,новата работеше много по-добре от старата - по-лесно се свързва с телефоните след загуба на връзка, по-лесно се връзва с втори телефон и тн.,въпреки, че са един и същ модел!Впрочем аз не усетих някой телефон да ми се изтощава по-бързо от постоянната връзка със слушалката, а специално следих за това.
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот Plamen74 на 08 Сеп 2012 13:42

КАто един доцент по блудуд магия да се изкажа :))) ..не мисля че има такъв режим, все пак това си е обикновенно предавателче/приемник на късо растояние. Когато го оставиш включено (в готовност) си черпи и изтощава батерията. В Спецификаций(пръв братовчед на Навигаций @?Емиле ) на новите версии съм виждал че увеличават скороста на обмен на данни но консумацията си е същата дори по висока за различните класове.
Plamen74
Потребител

Мнениеот емил на 08 Сеп 2012 21:26

DSC03740.JPG
DSC03739.JPG

Четох малко ( най- мразя да чета :fies: ) за технологията на зъбчето , отвратително малко и неконкретно пише из Нета .
Понеже отдавна се каня , включих мощният си ампермер , и измерих каква е ажеба ( аджеба е правилното ) консумацията .
Зъбчето има две мощности на предаване , до 2 м е малката - 0,1мА консумация , на голямо разстояние вкл. голямата мощност и дърпа 0,3 мА
Супер сложно работи , на 79 канала 2,4 до 2,5 ГхЦ , дава МАК адрес на слушалките и ги синхронизира с мас. клок , постоянно скача по канал и по време , майк си .... .
Честотна модулация с две звукови честоти , къси пакети и мн. голямо разстояние м/у тях .

Резултатът на защита обаче е покъртителен , на 5 см от микровълновата , не шумка , не трепка .
Технологията и хардуерът на Зъбчо са направо фантастични за мен ....
Да живей Плантроникс - смърт на Жабра :fies: !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна емил на 08 Сеп 2012 22:51, променена общо 1 път
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот професионал на 08 Сеп 2012 22:47

Такаа,имам аз развитие по моята Жабра - значи включвам си аз слушалката с изгорелия модул за зареждане и... о чудо!!! Изгорялата и не подлежаща на ремонт слушалка не стига,че работи,но може и да се зарежда батерията (въпреки некадърното боравене с нея от моя страна) - според мен проблема беше в микроключето "он-оф",но на некадърниците от БВ Нетком ЕООД им е било по-лесно да напишат куп глупости вместо да вземат и да си свършат работата!!!Пратих мейл в който описах подробно проблема си на г-н В Божков (който и да е той) от когото получих "компетентното експертно становище",но на пича му е много по-лесно да мълчи като пукал!!! a (129).gifНоо аз още не съм свършил...! :motz:
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Мнениеот емил на 08 Сеп 2012 23:22

Страхотни са и тия на Жабра . :D
Ако има микро УСБ, и кабелче... , аз я зареждам от компютъра .
Ии на буксата съм и направил гумено капаче , като се търкаля из колата да не се зацапва буксата .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот професионал на 11 Сеп 2012 00:30

Айде сега пак питане - решил съм да си купя външен харддиск за да си архивирам фото и видео записи, че не обичам тези неща да са само в компа и сега ги свалям на дискове,преди да изтрия паметта на камерата, но ми направи впечатление сигнатурата интерфейс USB 2 и интерфейс USB 3,както и това,че едната правила постоянен автоматичен ъпдейт?Моля за малко светлина по въпроса!Какво например е добре да наблюдавам при покупката на подобна щуротия? :?
    (Аз)
Аватар
професионал
ГРУБ СТРОЕЖ
ГРУБ СТРОЕЖ

Следваща

Назад към Нови технологии