Къща на гредоред - ремонт, преустройство, плоча

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Къща на гредоред - ремонт, преустройство, плоча

Мнениеот neva61 на 21 Мар 2009 00:27

Здравейтре!Радвам се ,че ви открих!Наследствената ми дядова къща,строена през 1948г от саморъчно сечени тухли,се е килнала назад,тръгнала е да пада.Наясно съм,че ще е необходимо компетентно становище дали може да се строи на това място или не,но аз се надявам,че ще може и ми се ще да е така,защото няма да е по силите ни да строим изцяло нова.ТЯ Е НА 2 ЕТАЖА СЪСТОЯЩИ СЕ ОТ САЛОН И 2 СТАИ.Ако някой е правил подобен ремонт бих го помолила да сподели.Ще съм благодарна за всяко мнение.
neva61
Потребител

Re: къща на гредоред -ремонт,преустройство,плоча

Мнениеот ValiakA на 21 Мар 2009 00:32

снимки + оглед и мога да дам становище ... извинявам се компетентно мнение ... Laie_67.gif :respekt: moil.gif
Борбата е моята стихия, а победата — моето правило.
Не режа глави, но правя чудеса ... такъв съм си ... Laie_67.gif
кактус - ще разтварям цвета си само за определени хора!

Ех, Стефане да беше тук да видиш ...
Работете с повече ентусиазъм и любов, не мислете само за пари ...
ВСЕЛЕНАТА Е БЕЗКРАЙНА ВЪВ ВСИЧКИТЕ СИ ИЗМЕРЕНИЯ!
Но и тя не може да се мери с човешката ПРОСТОТИЯ ...
Аватар
ValiakA
Нарушил правилата на форума

Мнениеот ALEX M. на 22 Мар 2009 00:10

саморъчно сечени тухли

Такова нещо няма ! Ако наистина са " сечени" това не са тухли а камак ! Предполагам че става въпрос за сурови тухли. Това, което искате да направите определено е трудна работа ! Не че е невъзможно.
Никой не може да ни спаси
от самите нас !!!

http://vbox7.com/play:86847943#
Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот ValiakA на 22 Мар 2009 00:14

ALEX M. написа:
саморъчно сечени тухли

Такова нещо няма ...

Грешката е в една буква "ПЕЧЕНИ" ... [smilie=to funny.gif] .Виждал ли си как става ... как ги правят ... или си правил а ... :lachtot:
1948г. това значи на 99% основите са от камък,тухлите казахме какви ... Laie_67.gif ,а сега дайте идея как да я "спасим" ... [smilie=to funny.gif] :respekt: moil.gif

Аватар
ValiakA

Мнениеот W123 на 22 Мар 2009 01:13

Много лесно как.С на админа аватара :D
Всичко долу и наново.
Къщата е тръгнала.Каквото и да си говорим всички знаем че е по-лесно и бързо да направиш нещо на ново отколкото да преправяш старото.Ще има едно чесане и идеи с неясен край.При положение че къщата си е сравнително добре,греди,тухли и керемиди ще се използват така че тези големи разходи отпадат.През онези години и инсталацията кой знае как е правена,говоря за ел-а и ако се натовари може да направи проблеми понеже това са си 60 години и кабелите са станали на нищо.
ВиК-то също не е завидна младост.
РАзрешителни и глупости няма да се налагат понеже това си е един вид ремонт,е ся че малко ще е по-кардинален няма значение и всичко ще си е по проект.
Ама с толкова малко информация си е невъзможно да се дават идеи кое как да се прави.
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот neva61 на 22 Мар 2009 22:26

Благодаря за мненията до тук.Знам,че сами са си правили тухлите- сечени или печени за мен няма голяма разлика,защото нищо не ми говори.Идеята ми е да бутнем изцяло задната и предната стена,да се подсилят основите и да се направят колонии да се излее плоча.Да се изравни със земята първия етаж,защото е 1м надолу,да се разшири с 1,5м напред(да се изравнят със салона,който е по-напред,т.е.да се премахнат терасата отляво и стълбите отдясно).Имам идея 2-я етаж освен напред 1,5м ,да се издаде и назад с 1м,защото зад къщата има 1,5 наше място,което се намира в чуждия двор.Дали ще имам право да го оползотворя,като издадем горния етаж назад.Ако се направят тези разширения,то на горния етаж отляво ще се обособи като хол с кухн .бокс а стаята отдясно може да се прегради на 2 спални,а раширението назад и част от салона да се направи баня и тоалетна.При първа възможност ще я снимам и ще кача снимки,
както и ще дам точни размери на помещенията.Още веднъж благодаря и съм сигурна,че ще сте ми полезни.
neva61
Потребител

Мнениеот W123 на 22 Мар 2009 23:37

Е ти бутнеш ли стена направо тръгва цялата.При такава идея която имаш я събаряй цялата и наново.
Ще чакаме снимките.
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот neva61 на 23 Мар 2009 23:42

Е,и на мен ми се иска да я сринем и да я изградим отново,но тогава ще можем да си позволим един етаж,а пък на настоящите основи,без да се вади нов план за евентуални разширения, ще е много малко като квадратура и няма да имаме всичките тези помещения ,които ще имаме,ако се запазят 2-та етажа.Благодаря на W 123 за отзивчивостта му .Ще ми се да разбера какъв специалист е ,защото е от Пловдив,от където съм и аз,и това може да се окаже полезна информация.
neva61
Потребител

Мнениеот ValiakA на 23 Мар 2009 23:46

neva61 написа:.Ще ми се да разбера какъв специалист е ...

Работи с Кирка и Лопата ...но нека се представи сам ... ако не му харесва поста може да го изтрие ... Laie_67.gif :respekt: moil.gif

Аватар
ValiakA

Мнениеот ALEX M. на 23 Мар 2009 23:57

Пусни повечко инфо за къщата ! Снимай я отвсякъде и тогава кажи какви са ти идеиите !
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Мнениеот W123 на 24 Мар 2009 03:09

neva61 написа:...Ще ми се да разбера какъв специалист е ,защото е от Пловдив,от където съм и аз,и това може да се окаже полезна информация.

Такъв който неможе да ти помогне в случая.Аз работя това че оправям бакиите на колегите преди мен за да има вид стаичката ти, с други думи тънката и мръсна работа.
В твоя случай ти трябва само и единствено строителен инженер който да дойде на място за да ти даде точен и конкретен отговор на твоя казус понеже всичко е много сложно.Това е голяма отговорност която никой нормален човек неподплатен със знания и носещ отговорност за живота ви на всички в тази къща няма да поеме.Не се доверявай на бай майстор мазача който ти казва "Е ся жа я опаткаме бе баа я у къщата".
Тук можем да ти даваме напътствия кое и как и да те насочваме към кого да се обръщаш за различни дейности.
Дай снимки,планче нещо кое как замисляш и може да се окаже че ще изкочат много идеи които не си и предполагала че може да се осъществят.

ValiakA написа:
neva61 написа:.Ще ми се да разбера какъв специалист е ...

Работи с Кирка и Лопата ...но нека се представи сам ... ако не му харесва поста може да го изтрие ... Laie_67.gif :respekt: moil.gif

Ма то си е така бре,с кирка свалям старата боя а с лопатата мятам новата шпакловка че криво-криво-криво :D
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот neva61 на 24 Мар 2009 16:59

Ама тук сте всички големи сладури,включително и госпожиците-майсторки (днес попрегледах и другите теми ). :2thumbs: Благодаря,W123,ми аз това търся - нови идеи и съвети от компетенти.
neva61
Потребител

Мнениеот W123 на 24 Мар 2009 18:43

Охооо,за идеи ти пусни Яна и Жени да се развихрят и най много мъжа ти да ти забрани със закон да се преближаваш на по-малко от 4 метра от компютър.Горкия ще му се стъжни живота :D
Аватар
W123
Експерт

Мнениеот neva61 на 30 Мар 2009 10:18

Нправих снимки
Н о за съжаление не мога да ги кача
А не знам как да ги намаля
съжалявам
ще пробвам пак .
neva61
Потребител

Мнениеот ALEX M. на 02 Апр 2009 01:52

Това за инженера ... Да ама пак много внимателно щото от инженер до инженер ... Знаеш ли каква е разликата ?
от самите нас !!!

Аватар
ALEX M.
Експерт

Следваща

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации