Стягане, ремонт и обновяване на къща.

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Стягане, ремонт и обновяване на къща.

Мнениеот Християн на 07 Окт 2018 16:34

Здравейте!
Като първа тема във форума искам да Ви споделя за моята идея за ремонт на къща. Къщата се намира в село близо до Пловдив. Идеята ни е да я направим подходяща за живот на младо семейство. Ще Ви споделя какви са нашите идеи, а вие да ме посъветвате, тъй като съм начинаещ в строителството. Снимах къщата и двора, за да добиете представа. Къщата се състои от етаж, в който има три стаи и коридор, лятна кухня на земното ниво, изба, която е под стоите на втория етаж, външна баня и стопански постройки. Дворът е към 1 дка. Оградата е от камъни, измазана и над камъните мрежа. Има гараж.
Като за начало нещата, които искаме да променим са: Нова по-масивна ограда около къщата, основен ремонт на външната баня, в която да се постави и тоалетна, външна изолация на банята. Стаите са ремонтирани, сменена дограма, боядисани и поставени тапети. Трябва да се сменят подовите настилки. Лятната кухня за сега няма да се ремонтира. Двора искаме да го изчистим от всичко излишно, ще отрежа двете череши. Има скоро засадени дръвчета, които ще останат. Искаме да направим по-голямата част от двора с райграс и някаква беседка.
От къде да започнем първо и в какъв ред да караме? JC-ThankYou.gif
43258912_583088578795554_6241874472333213696_n.jpg

43350209_297873491033754_1618284114526339072_n.jpg

43271765_296583311161991_6822963541524348928_n.jpg

43273264_283611625819925_6069055090105253888_n.jpg

43283504_297058370891908_1826446821287788544_n.jpg

43310218_2161132177489949_7426189769807233024_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Християн
Потребител

Re: Стягане, ремонт и обновяване на къща.

Мнениеот Християн на 21 Окт 2018 22:41

Някой да драсне два реда? JC-ThankYou.gif
Аватар
Християн
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 21 Окт 2018 23:03

Започвате с оградата и банята едновременно, стига да имате хора за това. Разбира се през лятото, сега няма да стане, че иде зима и няма време. Двора се изпълнява полседен, след всичко останало или поне след оградата.
При налепени нови тапети и въпрос за смяна на настилката в стаите ми намирисва на проблем, или поне на нови тапети след смяната на настилки. Избързали сте с тапетите. първо се изпълняват настилките, после е боята или тапета във вашия случай.
Що се отнася до оградата на къщата - масивна ограда струва хиляди левове, да не кажа десетки хиляди в зависимост от дължината и. Вашата ограда изглежда наред по снимките. Предполагам, че ви се струва малко ниска?! Ако нямате сериозен бюджет, помислете за лек козметичен ремонт на оградата.
Ако имате по-конкретен въпрос, задайте го!
Успех в начинанието! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Християн на 22 Окт 2018 21:12

Стилиян Лукаров написа:Започвате с оградата и банята едновременно, стига да имате хора за това. Разбира се през лятото, сега няма да стане, че иде зима и няма време. Двора се изпълнява полседен, след всичко останало или поне след оградата.
При налепени нови тапети и въпрос за смяна на настилката в стаите ми намирисва на проблем, или поне на нови тапети след смяната на настилки. Избързали сте с тапетите. първо се изпълняват настилките, после е боята или тапета във вашия случай.
Що се отнася до оградата на къщата - масивна ограда струва хиляди левове, да не кажа десетки хиляди в зависимост от дължината и. Вашата ограда изглежда наред по снимките. Предполагам, че ви се струва малко ниска?! Ако нямате сериозен бюджет, помислете за лек козметичен ремонт на оградата.

На пролет живот и здраве започваме. И аз съм поставил оградата и банята на първо място. Оградата бих искал да е по-висока. В сегашното си състояние е стабилна и не виждам смисъл да се разваля, по-скоро ще търся начин да се надстрои, ако не плътно с газобетон, то с колони и някаква плътна мрежа между тях. В стаите ще поставим ламинат, което не мисля, че ще съсипе тапетите.
Смятам да ангажирам бригада или фирма от Пловдив за цялата работа. Ако имате предложения за това ми пишете.
Аватар
Християн
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 22 Окт 2018 22:21

Християн написа:
Стилиян Лукаров написа:Започвате с оградата и банята едновременно, стига да имате хора за това. Разбира се през лятото, сега няма да стане, че иде зима и няма време. Двора се изпълнява полседен, след всичко останало или поне след оградата.

На пролет живот и здраве започваме. И аз съм поставил оградата и банята на първо място. Оградата бих искал да е по-висока. В сегашното си състояние е стабилна и не виждам смисъл да се разваля, по-скоро ще търся начин да се надстрои, ако не плътно с газобетон, то с колони и някаква плътна мрежа между тях. В стаите ще поставим ламинат, което не мисля, че ще съсипе тапетите.
Смятам да ангажирам бригада или фирма от Пловдив за цялата работа. Ако имате предложения за това ми пишете.

Ламината е добър вариант за запазване на тапетите/боята. Понеже не беше конкретизирал и реших, че са плочи... за оградата, също - под "нова", така се разбира. :)
Естествено, ремонт на оградата е напълно удачен. Вариантите са много.
В общи линии, нямаш грешни идеи, просто трябва да ги реализираш! Според мен, добре ще се получи!
Ако се сетя за колега в Пловдив, ще ти пусна контакт.
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации