Направа на баня в мазето - как ???

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Re: Направа на баня в мазето - как ???

Мнениеот chapara на 06 Ное 2017 09:34

Много правилно се движиш sk (49).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 19 Ное 2017 00:08

Ето докъде стигнах - едната стена е напълно измазана ,иззидани са и другите стенички . За зидането използвах тухли поротерм 12 ,защото такива ми изпаднаха за по 1.20лв тухлата от комшия и си купих допълнително щурц :D Разтвор за зидането - 3 пясък , 1 цимент , 1/4 лепило за плочки . С този тип тухли се работи много лесно и най-вече става право , ако не бяха оребрени щях да лепя плочките без да измазвам sk (43).gif , иначе ще си мажа пак по рецептата . Само се чудя как да завърша стената ,че е гредоред . Ето какво се получи
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 19 Ное 2017 01:16

Завършваш с точно рязане и запенване sk (11).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 20 Ное 2017 09:18

Речено - сторено sk (43).gif
20171119_173234.jpg
20171119_173249.jpg
Имам питане - естествено тавана ще се прави след като налепя плочките, но се чудя как да попълня разстоянието между гредите - единия вариант е да закова (залепя) между гредите XPS или EPS след това вата ,конструкция и ГК , дъските, които се виждат между гредите са дюшемето (пода) на горния етаж . По този начин ще изолирам да не "бяга" топлината нагоре . Ето за това говоря -
20171119_173318.jpg
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 20 Ное 2017 14:50

А пароизолацията къде остана sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 20 Ное 2017 21:04

Ми забравих я sk (1).gif Пароизолация - демек наелон или специална и съответно скъпа по спецификациите на Кнауф :? Според Кнауф така се прави http://www.knaufinsulation.bg/%D0%B8%D0 ... 0%B8%D0%B2 , с тази разлика ,че при мен не е таван и няма как да има водонепропускливо фолио и затова вместо каменната вата ще залепя XPS ако случайно някой разлее вода на втория етаж да не се нацица каменната вата :? Пък може и каменна вата да си сложа :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот maxuel82 на 10 Юни 2018 06:04

Малийй доста време мина от как започнах ремонта , но бях малко в застой и сега продължавам sk (43).gif Вътре вече съм иззидал и преградил и дойде ред на канализацията , в моя случай изграждане на септична яма . Тъй като почвата е доста глинеста и не попива се наложи да покопая доста , в момента съм на 320см дълбочина и все още не излиза камък или пясък , Може да ми се смеете, ама копая ямата с къртач , защото е много сбито и твърдо . Мисля след като стигна пласт от пясък или камъни ( най добре и двете) в дъното на ямата да излея бетонен трегер с арматура N 10 или 12 и след това да изградя ямата с бетонни блокчета ,като оставям по 2 - 3 см между страничните фуги на блокчетата ,за да може водата да се попива и настрани в почвата . Ето и картинка от работата
20180609_160323.jpg
, а това са бетонните блокчета с които ще градя
20180609_160414.jpg
Първия ред блокчета мисля да го залепя директно в излятия бетон в дъното на ямата ,а след това да зидам с лепило за плочки ,мисля ,че ще стане по здраво отколкото ако зидам с хоросан :? В четирите ъгъла където се застъпват тухлите ще из избия дъната и така след като завържа зидането ще излея колони в четирите ъгъла на ямата като тулите ще служат за кофраж . А отгоре бетонна плоча и 50см пръст . Ми това е за сега ,поправяйте ме ако някъде бъркам sk (43).gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 10 Юни 2018 10:49

Макси, идеята е добра. Пропускаш само един - два междинни бетонни пояси. Съветвам през един метър да изливаш стоманобетонни пояси, които ще обединяват колоните ще ги държат във вертикално положение при страничния натиск от почвата! В случая ще са ти необходими пояс на 1 метър от дъното и на 2-2,50 метра от дъното.
Друго много важно и съществено - тотално си объркал материала за работа! Тези циментови тухлички са толкова крехки, че при няколко години работа на съоръжението и при наличие на почвен натиск, те ще започнат да се рушат вследствие на оказаното налягане върху тях. Не случайно всички септични ями се изпълняват от стоманобетон, а всички попивни от каменни блокове.
Ако не смениш тухличките с камъни, по-добре не се захващай.
Също така имай предвид, че глинестата почва не поема вода и ще превърне попивната ти яма в септична. Питай в общината за геоложките проучвания, за да разбереш дебелината на глинестия пласт. Ако е прекалено дебел, просто спри да копаеш и мисли направо за септична яма - не за попивна.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 10 Юни 2018 17:54

Днес успях да стигна четвърти метър и вече излиза камъни и пясък примесени с пръст,глинестия пласт беше до около 3,5м . Излях една лейка вода и се попи много бързо . Консултации правих с комшии и никой не е копал 4 метра - "викат ти луд ли си" - техните им са на 3 - 3,5 метра с изключение на един, който ползва за яма стария си бунар на 9м. , а на съседа е едва 2 метра и казва , че няма проблем .За изграждане всеки използвал каквото му се намира - гуми , циментови колове , стари пластмасови цистерни с отрязани дъна ,абе каквото се сетиш . Днес след като прочетох поста ходих да гледам една яма изградена с такива блокчета преди 8г. ( поне така каза собственика) и ми се видя да няма проблем с изронване на блокчетата . Купил съм ги ,така че действам с тях . На 1 м. ще направя бетонен пояс , на 2 м пак и накрая трегер с бетонна плоча поне 10-12см.
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 10 Юни 2018 21:03

maxuel82 написа:...с изключение на един, който ползва за яма стария си бунар на 9м. , а на съседа е едва 2 метра и казва , че няма проблем .

z_wsm62.gif Amazed-Rat.gif
С подобни блокове може да нямаш проблем при липса на почвено натоварване, или наличие на минимално такова, но внимавай. Ако съдя правилно по твоето описание, почвата е глинеста и следователно не се свлича лесно, но аз пак не бих го изпълнил така! Отговорността си е изцяло твоя! Все пак, ако изпълниш поясите с 4 колони в ъглите и плоча горе, трудно ще се случи подобно нещо, особено при тесни стени, като твоите, но... да не дърпаме дяволчето. :)
Успех! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 04 Авг 2018 23:38

Към днешна дата ямата е иззидана с бетонните блокчета .На дъното има бетонен пояс 30см с арматура N8 подредена с бигли като за колона - на 1,40м от началото пак има бетонен пояс с арматура , в четирите ъгъла има колони с по 2бр арматура N20 (рифеловата) най отгоре пак "пояс" и за да не ползвам кофраж наредих циментови стълбове и върху тях ще наредя арматура и 10 см бетон . N8 достатъчна ли ще е дебелината на арматурата ? Ето какво се получи >
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 05 Авг 2018 11:08

Турни малко щипната 10 ка sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 02 Сеп 2018 19:54

Ямата е готова след 3 месеца :D sk (12).gif sk (12).gif Вързах арматура N10 и залаях с 12см бетон . Работата и материала ми легна около 600лв. Ето какво се получи в крайна сметка >
20180819_135933_HDR.jpg
IMG-0676df6981c32ca95cc117e362f11bfb-V.jpg
20180902_180010_HDR.jpg
.
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 02 Сеп 2018 20:14

sk (49).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 02 Сеп 2018 21:23

Искам да питам - трябва да измажа стена която повече от половината е измазана с хоросан а в долната си част е от камъни които са зидани с кал и през фугите излизат всякакви гадини включително и мишки . Мислих за кофраж и бетон, но много стеснявам стаята та идеята ми я да я измажа на грубо с нещо здраво, което не може да бъде проядено от гризачите и после конструкция ,вата и два пласта ГК . Мисля ,че първо е необходимо да нанеса шприц, за да ми хваща и да не се свлича . Дайте някоя изпитана рецепта за шприц и за здрава мазилка . Ето и стената която трябва да се измаже
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

ПредишнаСледваща

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации