Търся съвет за моят под. Моля за помощ.

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Търся съвет за моят под. Моля за помощ.

Мнениеот swa5tica на 08 Мар 2017 20:20

Здравейте. Имам един въпрос към вас. Искам да променя един под в моята стара къща. Къщата е може би 180 годишна. Старо строителство. Направена е от камъни, дървени греди и явно глина. Дебели 1 метър стени, но е здрава. Проблемът е, че долу живеят родителите ми, а горе понякога се прибирам аз, а това което се случва отдолу го чувам, защото е гредоред, таванът на първият етаж е кнауф на дървена скара, а подът на вторият етаж е от дървени плоскости. Има въздушен джоб между етажите и гредите са там. Искам да изолирам шумът почти нацяло. Мислех много варианти - да запълня пространството с шумоизолационна вата, да върна плоскостите и да сложа паркет отгоре... Дават ми съвет да се сложат профили под гредите и да се сложи кнауф, за да се получило двоен таван и да не отивало натиска от ватата върху долният таван... И после паркет пак... Но плоскостите леко се огъват... Общо взето търся съвет как да го направя. Благодаря ви.
swa5tica

Re: Търся съвет за моят под. Моля за помощ.

Мнениеот admin на 09 Мар 2017 08:35

Къщата ми на село е така. Ремонтирам я отдавна. Вторият етаж е готов, а първият не.
Съветвам те да не се занимаваш с глупости, а да си почиваш на село и да се наслаждаваш на живота. Не за друго, ами защото това което искаш, няма да стане! Ще шумоизолираш стар гредоред само в мечтите си. Хем маса пара ще потрошиш, хем ефекта няма да е толкова добър, колкото при монолитна конструкция.
Та живей си живота и не се занимавай с работа, която не си заслужава!
Само при ремонт сложи добре уплътнена вата с висока плътност и това е. Ще служи за топло и шумоизолация. Всичко останало е излишно, защото шума няма да изолираш, а само малко ще намалиш!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 09 Мар 2017 10:29

+1 от опит sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот ivantrifonov на 25 Май 2017 20:22

Обмислял ли си идеята за подобен тип подложка http://www.ftparket.com/products/64/podlojki и съответно ламиниран паркет? Това е най-лесното и евтино решение според мен. И аз живея в къща с гредорет и нямах много средства, когато реших да правя ремонти . Мислехме да излеем бетонна плоча, но ни казаха, че е много сложко, трудоемко и имаше опасност да направим поразии на първия етаж. Посъветваха ме, че това е най-оптималното решение.
ivantrifonov
Потребител

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации