Кафяви смолисти петна около баджата в кунята

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Кафяви смолисти петна около баджата в кунята

Мнениеот ponyasd на 13 Фев 2017 15:57

В жилището не се живее,намира се на осмия етаж.От всички етажи надолу,само на четвъртия или петия се греят с дърва.Аз съм го купил отремонтирано лятото,и когато преди седмица влязох в кухнята,там дето влиза тръбата на аспиратора (около нея) гледам избили някакви тъмнокафяви петна,Пипнах с пръст,някакво като смолисто и ми изглежда.Намазах с латекс,но стана още по зле.Отидох в магазина,и купих един спрей ,немски на Baufix дето уж запечатвал и покривал петна.С него стана по добре,но и той не покри и прозират.
Явно е конденз,който просмуква.От дървата на човека от долните етажи.
Искам да питам кой е най удачния вариант за действие.
Да залепя отгоре xps или eps.
Да шпакловам наново пролетта и да боядиша пак.Тук въпросът е С КАКВО да шпакловам.
Да мажа с някаква запечатваща боя,като Декоратор 3x1 например,но не мисля че ще спре петната
Да залепя таванки и да си свиркам.
Шини и гипскартон.
Прилагам снимки на пораженията.Правени са след напрускване със спрея.Иначе са тъмнокафяви петната.Като се намажат с латекс стават още по големи .
Изображение
Изображение
Изображение
ponyasd
Потребител

Re: Кафяви смолисти петна около баджата в кунята

Мнениеот ponyasd на 13 Фев 2017 15:59

Не ми се получи със снимките,нещо много ги zoom -на,но пак що годе можете да видите за какво става на въпрос.
ponyasd
Потребител

Мнениеот ponyasd на 14 Фев 2017 14:20

Защо не мога да коригирам мненията си,исках да коригирам снимките но явно няма опция ?
Ако никой не знае нещо по въпроса ми в най компетентения форум по строителство,нека откровено да си признае,за да не се надявам за отговор вече втори ден ,и да се насоча към bgmama където съм сигурен че ще получа повече мнения.
ponyasd
Потребител

Мнениеот chapara на 14 Фев 2017 18:28

ponyasd написа:Защо не мога да коригирам мненията си,исках да коригирам снимките но явно няма опция ?
Ако никой не знае нещо по въпроса ми в най компетентения форум по строителство,нека откровено да си признае,за да не се надявам за отговор вече втори ден ,и да се насоча към bgmama където съм сигурен че ще получа повече мнения.

Хората по някога ходят и на работа, но след това си изказване по-добре се обърни към мамите , те са по майчинство. Аз само ще кажа че в комин не се отвежда аспирация, не може печка и абсорбатор да са на едно място поради ред причини едната от която е че и този с печката може да си загине когато ти си пуснеш абсорбацията, а най-вероятно петната са от мазнините на абсорбатора.

П.П. За корекция на мнение имаш определено време, така че недобросъвестни потребители да не могат да си заличават темите и мненията когато им скефне. Снимките се виждат като си намалиш големината на шрифта-скролнеш sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот ponyasd на 14 Фев 2017 19:56

Това в кухнятя е за отдушник по дефолт,но отдолу го ползват за комин sk (46).gif .Комините са в хола.Иначе от мазнини не са петната,щото в апартамента не се живее,и никога не е готвено там всичко е ново.Просто си пробива през фугите на коминните тела конденз,и понеже явно горят чам отдолу така се получава.Както и да е,вече съм решил xps и шпакловка отгоре,с боя и мазилка няма да стане,пак ще избият петната .Другият вариант който ми хрумна е алуминиево фолио,но не се сещам с какво да го покрия.Помеждудругото тоя проблем съм го виждал в много апартаменти,но като че ли на хората някакси не им прави впечатление и не го афишират толкова.Или петната са скрити зад шкафове или зад тапети.
ПП.Може и да се окажеш прав че кафявите смолисти петна да са от мазнини на абсорбатор...Не знам кой е живял там преди да го купя,и петната да са били покрити (боядисани) и в един момент при мен да са избили.Това стана точно при смяната на времето.След големия студ,настъпи затопляне,от -15 градуса температурите отидоха на +7/8 и когато отидох един ден се учудих много от гледката
ponyasd
Потребител

Мнениеот chapara на 14 Фев 2017 22:44

Честно казано не съм виждал проектирана кухня без комин, а петната са били замаскирани sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот ponyasd на 14 Фев 2017 23:02

2000 ната година е правен блока,не вярвам коминното тяло да е било проектирано за готварска печка на дърва,и никой да не е знаел за съществуването на абсорбатори и нуждата от въздухоотводи за тях.Или може би са искали да пробиваме дупки в дуварите и да стърчат тръби навън ако ще се глезим с абсорбатор,та да ни глоби общината за самоуправство....Както и да е,няма да гадаем какви ги е сътворил архитекта.
Да предположим ,че кафявите смолисти петна са от мазнина,и предишните собственици са били някакви скотове ,които не ползвали аспирация ( много вероятно,не се изключва).Как обаче са ги прикрили петната,след като аз купих жилището в снежнобял цвят ? И как изведнаж се появиха ? И как да ги покрия отново ?
Аз мислех че се е отлюспила боя първоначално и огледах внимателно наоколо,но остатъци от боя не видях.Явно отвътре навън избиват.
ponyasd
Потребител

Мнениеот chapara на 14 Фев 2017 23:24

Покрили са ги с блажна боя или автоемайл лак и после латекс. Намери плановете на сградата в общината и ако това са въздуховоди, то комшията с печката трябва да приключи. Това за проектирането е по държавни норми и е задължително, никога не се знае какви времена ще дойдат, но има вероятност в това тяли, така да го нарека да има и комин и въздуховод , а и вероятност и двамата с комшията да сте в грешните дупки sk (11).gif sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот ponyasd на 19 Фев 2017 20:20

Темата е за триене.
ponyasd
Потребител

Мнениеот admin на 19 Фев 2017 23:59

ponyasd написа:Темата е за триене.

Ако триех всяка тема, след като подателя и вече не го интересува, нямаше да има какво да четете в този форум. :)
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот ponyasd на 20 Фев 2017 06:01

Mи то от моята особена полза нямаше...нито за мен ,нито пък за някои от потенциалните читатели.Затова написах за триене,да не прави калабалък само.
ponyasd
Потребител

Мнениеот admin на 21 Фев 2017 02:09

ponyasd написа:Mи то от моята особена полза нямаше...нито за мен ,нито пък за някои от потенциалните читатели.Затова написах за триене,да не прави калабалък само.

Всичко е полезно, независимо какво е написано.
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
admin
СМР
СМР

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации