Абсорбатор, пушек, комин

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Абсорбатор, пушек, комин

Мнениеот svetlin81 на 26 Дек 2016 18:54

Здравейте и Весела Коледа!
Ще се опитам, да съм максимално ясен, за да мога да получа помощ или да ми се карате :)
Преди 4 години и половина, се преместихме в друго жилище. В една стая се отопляваме с печка тип камина, на дърва. В кухнята, също има комин, който до миналата седмица, бях словил едно пластмасово вентилаторче, което до някъде се справяше с пушека от яденията.
Реших да се борудвам, с аспиратор. Използвах въпросният комин, поставих долапа/шкафа и на него аспиратора.
Оказа се, че съм НЕДОГЛЕДАЛ :headbash: :headbash: :headbash: . Комина е общ, и то точно на едно ниво, с едната стая в която се позлва камината. Един срещу друг са отворите. Като се пусне аспиратора, камината започва да връща пушек.....
Мислих доста, питах и в други форуми, но все пак искам и Ваяето мнение.
Идея 1: Да вкарам въздуховода в комина и да го извия нагоре, за да не пречи на камината.
Идея 2: Да поставя дебела ламарина, така, че тягата от аспиратора, да не пречи на камината.
Идея 3: Да забравя за аспиратора...тази не ми допада a (129).gif
За съжаление, няма къде другаде, да изведа въздуховода :(
Благодаря предварително за съветите и, Весела Коледа!
svetlin81

Re: Абсорбатор, пушек, комин

Мнениеот chapara на 26 Дек 2016 19:51

Мисли как да изкараш аспирацията на фасадата, всичко друго е вятър работа. Има си плоски преходи които могат да вървят по таванчетата на шкафовете и да не се виждат въобще

Изображение
Изображение

Комина си е комин, той не е редно да се използва за въздуховод. Добре че в случая си навредил сам на себе си, а не да удушиш някой комшия докато си нанка на печка с твърдо гориво a (129).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот svetlin81 на 26 Дек 2016 19:58

Там, където сега е печката, предияният собственик беяе иззидал камина, ама истинска. Но пушеше и я махнах.
Вложих над 400 лева, не ми се иска да е напразно. Прросто НЯМА начин, да изведа въздуховода другаде...
Само не съм надничал вътре, в комина...да видя все пак, дали не са разделени...
svetlin81

Мнениеот chapara на 26 Дек 2016 20:03

svetlin81 написа:Там, където сега е печката, предияният собственик беяе иззидал камина, ама истинска. Но пушеше и я махнах.
Вложих над 400 лева, не ми се иска да е напразно. Прросто НЯМА начин, да изведа въздуховода другаде...
Само не съм надничал вътре, в комина...да видя все пак, дали не са разделени...

Тази кухня няма ли външна стена sk (43).gif . Виж това
http://www.misiamoiatdom.com/353-%D0%B0 ... 0%B4%D0%B8
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот svetlin81 на 26 Дек 2016 20:08

Има, но блокчето е толкова странно строено....
Недомислено е, че в кухнята трябва да е осветено, а те са оставили една малка стена, 2,6 на 1,5 , което е половината прозорец, отваряем, другото е стена...от другите две страни са съседи, а четвъртата е към другата стая...
Незнам, за кое повече ме е яд, че дадах пари или, че недоогледах :headbash: :headbash: :headbash: :headbash:
Но...просто до сега, никой комшия /два етава нагоре/, не са с еоплакали от пушек. Четвърта зима сме тук.
svetlin81

Мнениеот chapara на 26 Дек 2016 20:19

Значи го извеждаш на тази външната стена z_wsm47.gif , после правиш едно малко куфарче от гипскартон sk (6).gif за да скриеш всичко. Комшиите когато гори печка нямат проблем, комините са смукателни и нормални димни газове си преминават, но когато пуснеш принудителна тяга незнам си с колко литра въздух в минута тогава е различно.

Изображение
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот svetlin81 на 26 Дек 2016 20:29

Надявам се, да е измислен и комина. По проект, е трябвало да има централно парно, но в наш Добрич, не стигнахме до тук, за радост или не....
Друго, което ми дава надежда, че комина е разделен, е, че е широк почти половин метър. Не съм опитвал да гледам вътре, дали това, което разделя комина /ще ме извините за невежеството/, просто да се откъртило или нещо такова...а, нагоре, да си е както си мисля...
Има и идея, да махна печката, от тази стая и да го карам, само на климатик...ама живият огън, си топли най-добре. Поне за мен.
svetlin81

Мнениеот chapara на 26 Дек 2016 20:51

Намери в общината плановете на сградата, възможно е да има и комин и въздуховод щом е толкова голям комина, другото са догадки. sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот stiliyan на 27 Дек 2016 00:41

Качи се на покрива и погледни вътре ,ще видиш как е зидан.
Алпийски услуги и всякакви ремонтни дейности за района на Варненска и Добричка област Стилиян Йовев 0898527222
stiliyan
Активен потребител

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации