Питане за влага ( конденз )

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Re: Питане за влага ( конденз )

Мнениеот PavkataD на 13 Дек 2016 12:22

nasco2 написа:
емил написа:Как така на едното няма конденз ?
Еднакви ли изглеждат на цвят стъклата ?
Еднакво ли е дебел стъклопакета ?
Да не би едните да не са херметизирани и през тях да циркулира въздух ?

Ако не е горното - остава разликата да е в материалът на стъклото или едните да са пълни с инертен газ ...
Не вярвам в ефекта от тия инертни газове ...

Не изглеждат еднакво, това което не прави конденз е една идея по тъмно. Иначе са поръчани за еднакви от едно и също място с времева разлика два дена. Аз си реших лесно проблема. Купих си опаковачен найлон от онзи с мехурчетата наложих го директно върху мокрият стъклопакет и залепна, конденза спря вече две години. Стаята е спалня и се ползва само като такава, щорите са постоянно спуснати. А на колегата ще препоръчам да смени само единият стъклопакет и ако се получи като при мен, да сменя тогава всичките.

Има една проверка с отражението на запалка/свещ за К-стъкло. Ще ми е интересно да кажеш какъв е резултата от двете стъкла (това, което подозираш за К и това, което не е).

Иначе, горещо препоръчвам електрическите влагоуловители. Имам два в два кабинета с много влага и съм ги вързал директно с маркуч към канализацията (имат си вграден контейнер от няколко литра ако няма канал). Навсякъде в момента е решен проблемът.
Rise early. Work hard. Strike oil.
PavkataD
Потребител

Мнениеот nasco2 на 14 Дек 2016 16:35

Правил съм я тази проверка, но не намерих разлика. Питал съм приятел който се занимава с дограми и каза че само ако се свали стъклопакета и го погледне от страни може да ми каже какъв е .
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот емил на 17 Дек 2016 13:17

Основно стъклата плачат поради повишена влажност , конвекция вътре в дограмата , и неправилен монтаж .
В България монтажът според мен масово е топлотехнически неправилен ,ма карай .
Те тука-те линкове как да се нормализира влажността ,
как( кък ) да се спре конвекцията вътре в профила на дограмата , и как ?,как да се компенсира грешният монтаж , включ. и с подгряващ кабел в основата на дограмата .
Според мен трябва първо да се измери и оправи влажноста ( което е и най-лесно ) ,па подире да се корегира монтаж или профил на дограмата .

Според мен това си е Български етнически проблем ( както Германците не могат да пеят :D ) .
Ние не можем да правим покрив да не тече , и дограма да не плаче, и трябва с това вовеки да се примирим .
Амин.

https://www.youtube.com/watch?v=dOsNEZzDaPo

https://www.youtube.com/watch?v=DCeKQF9Pt_0
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот chapara на 24 Дек 2016 19:51

"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 26 Дек 2016 19:15

Ето нещо интересно, но от къде би могъл човек да се сдобие и дали върши нужната работа. Поставянето ми се вижда безпроблемно sk (23).gif

ииииииииии

http://www.bezvlaga.com/aereco/nagnetatelni/

където какво ми направи впечатление:

Новогодишна промоция на Air Box (без фрезоване):2 броя: 63.00 лв.(31.5 лв./бр.), 3 броя: 90.00 лв.(30 лв./бр.), 4 броя: 114.00 лв.(28.5 лв./бр.), за 5 и повече броя: 27.00 лв./бр. Цените са с ДДС! Промоцията важи от 16 декември 2016 г. до 16 януари 2017 г. само за бял цвят.
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Предишна

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации