Питане за влага ( конденз )

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Re: Питане за влага ( конденз )

Мнениеот Стилиян Лукаров на 23 Ное 2016 22:50

Почти съм сигурен, че трябва да смениш дограмата. Все пак не си пуснал снимки или поне обясни каква е дограмата. Ако случайно е алуминиева, няма нужда да пишеш повече - изривай я и слагай нова. Ако е ПВЦ, пак същото, но тогава можеш да смениш само стъклопакета, ако разбира се и самото ПВЦ не е боклук. Посъветвай се с хора разбиращи от дограма, но не и такива, които работят само с евтина. Търси фирма с традиции, които работят с качество, а не с количество.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 24 Ное 2016 03:18

Този казус е коментиран във форума.
Този конденз по стъклата е само началото.
Зимата ще почнат да избиват и петна по ъглите на стаите. Най-вече кухнята и спалните.
Ако дограмата е "некачествена" и не уплътнява добре, то тогава това може да се води и за ваш (техен) плюс.
Причината за това явление се нарича битова влага.
Всеки човек за 24 часа отделя по около 3литра! (по спомен) влага само от присъствието си и дишането.
Като се прибави и:
готвене
домашни любимци
цветя
сушене на дрехи
климатици
слабо проветрение
и др.
Не е трудно да се изчисли какъв обем въздух вдишва и издишва човек за едно денонощие и какъв е обема на жилището.
Ходя на много огледи и консултации и ми прави впечатление, че навсякъде като влезна в жилищата на хората и въздуха е много застоял, издишан няколко пъти, овлажнен и застоял. Дори и при семейства с малки деца.
Текът реки по прозорците и външните стени.
Казвам го това, понеже съм много взискателен (ако някой не е разбрал sk (3).gif ) относно свеж въздух, и не само.

За да се избегне този проблем е необходимо да се контролира влажността в помещенията. Не трябва да надвишават 60%.
Това се постига с влагоуловител- електрически и постоянно проветряване.
Аз лично открих как да се справям.
Прозорците ни се отварят двуосно.
Намерих междинна позиция, при която прозореца е на позиция точно преди да се отвори на горе.
Получава се един луфт от около 5-10мм в горната част на прозореца.
Няколко такива прозореца за постоянно отворени и така се получава естествено проветрение.
Включвам също и аспиратора или вентилаторите в баните.
Въздухът е осезаемо по-свеж.
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот Стилиян Лукаров на 24 Ное 2016 09:01

$4ЕN написа:
За да се избегне този проблем е необходимо да се контролира влажността в помещенията. Не трябва да надвишават 60%.
Това се постига с влагоуловител- електрически и постоянно проветряване.
Аз лично открих как да се справям.
Прозорците ни се отварят двуосно.
Намерих междинна позиция, при която прозореца е на позиция точно преди да се отвори на горе.
Получава се един луфт от около 5-10мм в горната част на прозореца.
Няколко такива прозореца за постоянно отворени и така се получава естествено проветрение.
Включвам също и аспиратора или вентилаторите в баните.
Въздухът е осезаемо по-свеж.

Аз също намерих решение! Не си сменям за нищо старата крива дървена дограма! Тя си е естествено крива от измятането през годините и не е необходимо да хвърлям хиляди левове за дограма на която после да търся цаката как да стои постоянно отворена. Както и не ми се налага да купувам влагоабсорбатори/уловители и всякакви подобни изсушители. При мен се случва следното явление - седя си в кухнята и всички врати и прозорци на апартамента са затворени. Когато има по-силен вятър навън, усещам и виждам, как космите на ръката подпряна до прозореца се движат, а на моменти препускат в различни посоки. Повтарям, това се случва при затворени врати и прозорци на целия апартамент. Имах влага и мухал, само първата зима след раждането на детето, заради ежедневното пране. Пролетта купих пералня със сушилня и проблема изчезна. Та, какъв е извода? Проветрявайте по-често. sk (37).gif sk (41).gif :fies:
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот емил на 24 Ное 2016 21:32

Има разлика в стъклата .
Не вярвах , обаче гледам и сравнявам стъклата на клиентите , и тези - кафеникавите , определено имат ефект .

Купи си влагомер и тогава ще са ти по- ясни нещата .
Ще разбереш дали влагата е висока , или просто разликата в температурата стъкло -стая е голяма .

Другият проблем без проветряване е изгарянето на кислорода и увеличението на СО2 , но за това не се говори , в другите държави стандарта за височина на стая е 3м ...
Стъклата с 12мм разстояние са си като с еднокатен прозорец :D Няма как да не кондензират .

Ефтиното решение е външни топлоизолиращи щори , така можеш да блокираш конденза поне на накои прозорци които могат да стоят затъмнени .

Колко ти е разстоянието м/у стъклата ?
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот nasco2 на 30 Ное 2016 10:27

В къщи като сменяха дограмата бях поръчал от по скъпите " К " стъкла. При монтажа в една от стаите счупиха стъклопакета и пред мен по телефона по спешност поръчаха нов. На другият ден го смениха. Сега на НЕсмененото стъкло имам конденз на смененото нямам. Изводът за мен е , че са ми сложили от ефтините стъкла , само подмененото е от хубавите и няма конденз. Така че има значение стъклопакета.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот емил на 30 Ное 2016 17:39

Как така на едното няма конденз ?
Еднакви ли изглеждат на цвят стъклата ?
Еднакво ли е дебел стъклопакета ?
Да не би едните да не са херметизирани и през тях да циркулира въздух ?

Ако не е горното - остава разликата да е в материалът на стъклото или едните да са пълни с инертен газ ...
Не вярвам в ефекта от тия инертни газове ...
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот nasco2 на 02 Дек 2016 10:31

емил написа:Как така на едното няма конденз ?
Еднакви ли изглеждат на цвят стъклата ?
Еднакво ли е дебел стъклопакета ?
Да не би едните да не са херметизирани и през тях да циркулира въздух ?

Ако не е горното - остава разликата да е в материалът на стъклото или едните да са пълни с инертен газ ...
Не вярвам в ефекта от тия инертни газове ...

Не изглеждат еднакво, това което не прави конденз е една идея по тъмно. Иначе са поръчани за еднакви от едно и също място с времева разлика два дена. Аз си реших лесно проблема. Купих си опаковачен найлон от онзи с мехурчетата наложих го директно върху мокрият стъклопакет и залепна, конденза спря вече две години. Стаята е спалня и се ползва само като такава, щорите са постоянно спуснати. А на колегата ще препоръчам да смени само единият стъклопакет и ако се получи като при мен, да сменя тогава всичките.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот topgunnn на 07 Дек 2016 11:48

На последното СТРОЙКО в НДК видях един мъж да продава специални клапи против конденз. Каза че се монтират много лесно а няколко човека се спряха и говориха с него и казаха че имат такива вече и са много доволни. Провери и този вариант. Ако работи ще е полезен и да не допуска мухъл по ъглите.
topgunnn
Потребител

Следваща

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации