Ламинат на крив под

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Ламинат на крив под

Мнениеот Colcho на 27 Май 2016 23:56

Здравейте,

На скоро приключих ремонт на спалня - шпакловка, латекс и ламинат. За съжаление се оказа, че пода не е бил изравнен - въпреки, че се сложи саморазливна замазка. 1-2 дена след като приключи сглабянето на ламината започнах да забелязвам неравнсти.

Най-фрапантни са 2 ъгъла, където при стъпване се усеща как ламината хлътва. Единия от ъглите е почти до вратата и ако стъпиш малко по-страни при влизане, със сигурност ще го усетиш. Другия би могъл да се "замаскира" с някое нощно шкафче.

Обадих се за рекламация и ми предложиха следното:
1. Пълня стаята с мебели и чакам 1-2 седмици. За това време би трябвало да "улегне" ламината и да поеме влагата от стаята. След това проблема щял да изчезне сам.
2. Ако горното не става - махат лайсните по стените(не са лепени). Повдигат леко паркета(3-4 сантиметра) и пълнят "дупките" с някаква пяна. Уточниха, че пяната не се раздува и не е леипло. Целта е само да се изравнят неравностите с тази пяна.

Когато ги питах да махнат ламината и да си оправят саморазливната, ми отказаха. Довода им беше, че след това няма да може да се сглоби плътно ламината, тъй като езичетата са се били "втвърдили"(?!?). Съответно ако го демонтират, отивам да си взема нов паркет за цялата стая.

Паркета е на Kronospan, 8mm. Дават до 3 мм неравности на 1 метър дължина, но вярвам че тези 2 неравности са повече от 3мм. Подложката е 3 мм.

Ще ви помоля да дадете по едно мнение. Предложенията им адекватни ли са? Вярно ли е че ламината не подлежи на разглабяне и повторно монтиране?

Благодаря,
Боян
Colcho
Потребител

Re: Ламинат на крив под

Мнениеот $4ЕN на 28 Май 2016 08:03

Здравейте,
Ламината не трябва да поема влагата!
Колко дни чакахте след замазката?
Пароизолационно фолио слагахте ли?

Прегледайте тази тема:

http://www.bgremonti.com/forum/viewtopic.php?f=52&t=4446
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот Colcho на 28 Май 2016 08:26

Здрасти,

Мерси за бързия коментар.

След замазката изчакахме 3-3,5 дена. Пароизолационно фолио не е слагано. Преди целия ремонт, ламината изкара разпакетиран 1 седмица в помощението, точно с идея да се аклиматизира.

Погледнах темата ви, но там има обяснение как се слага ламинат, заедно със стъпките при подготовка на пода.

При мен дилемата е - да го махам ли и да почвам на ново или да послушам "майсторите" и да пълнят с пяна?

ПС:Снимки:
Изображение
Изображение

Благодаря,
Боян
Colcho
Потребител

Мнениеот nasco2 на 28 Май 2016 09:40

Като гледам как сте задали въпросът ми се струва, че сте напълно на ясно с глупостите който са Ви обяснили. Щом те са Ви правили саморазливката да си махат ламината и да си я оправят, ако случайно счупят зглобките да си ги сменят парчетата за тяхна сметка. Основно се занимаваме с естестествен масивен паркет но чат пат и ламинат, в този ред на мисли няколко пъти се е налагало да разглобим и после зглобим ламинат и никога не е имало проблем.
Аватар
nasco2
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот Colcho на 14 Юни 2016 22:14

nasco2 написа:Щом те са Ви правили саморазливката да си махат ламината и да си я оправя

Мерси за поста Наско, определено наклони везните да не правя глупости. "майсторите" си измиха ръцете, че за сваляне на ламината и повторно монтиране трябва още пари.

Така, че аз ще си се правя на майстор на проблема до вратата. Другата неравност ще я покрия с шкаф и ще ми е за урок, да оглеждам добре работата следващия път.
Colcho
Потребител

Мнениеот titex на 15 Юни 2016 12:48

nasco2 написа:
Щом те са Ви правили саморазливката да си махат ламината и да си я оправя

Мерси за поста Наско, определено наклони везните да не правя глупости. "майсторите" си измиха ръцете, че за сваляне на ламината и повторно монтиране трябва още пари.

Така, че аз ще си се правя на майстор на проблема до вратата. Другата неравност ще я покрия с шкаф и ще ми е за урок, да оглеждам добре работата следващия път.

nasco2 е дал правилния съвет. Въпросът е когато договориш определена цена за нещо и си я платил, да получиш това за което си платил. Разумно е да се договаря как ще се проверява качеството на извършената работа и каква е гаранцията за труда и за вложените материали.

Какво ще се случи с тези майстори или псевдо-майстори ако всеки маха с ръка и сам им оправя бакиите? Ще продължат в същия дух.

Друг е въпроса, ако договорената цена е "Тънка". То значи и "майсторите" най-вероятно са "тънки".

Може би е добре да споделите и името на фирмата която Ви е изпълнила замазката и положила паркета за да може и други потребители да вземат ИНФОРМИРАНИ решения дали да се доверят или не на въпросната фирма и майстори.

PS Ламинираният паркет ако не е лепен и е демонтиран внимателно би могъл да се ползва отново. Преди 2 месеца направих подобно нещо без да съм никакъв специалист в паркетореденето.
"В дългосрочен план всички сме мъртви!" Джон Мейнард Кейнс
titex
Потребител

Мнениеот Colcho на 15 Май 2019 22:42

Здравейте, мерси отново на всички за отговорите.

3 години по-късно имам подобен проблем с другата стая. За щастие послшах и titex, така че все още нищо не е платено. Това което ме изненадва е че 2 различни майстора правят идеално стените, а после се дънят на ламината.

Някой запознат ли е дали има причина майсторите да не искат да слагат саморазливна замазка:
- трябвало да се реже вратата, защото много ще вдигне новото. Аз съм съгласен - да се реже щом това е нужно пода да е равен;
- като се сложат лайсните, щели да улпътнят - няма ли така самия паркет да се повреди;
- пипкаво ли е да се сложи една саморазливна замазка?
- много работа ли е?
- може би не им се чака 2-3 дена да изсъхне?

Започвам да се чудя аз ли съм много взискателен или просто не избирам правиелните хора.

@titex, първите майстори бяха препоръчани през други и релано не знам фирмата за да помогна с "черния" списък.
Colcho
Потребител

Мнениеот chapara на 16 Май 2019 09:30

Явно теглиш късата клечка sk (43).gif z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации