Ремонт на приземен етаж на стара къща ???

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Re: Ремонт на приземен етаж на стара къща ???

Мнениеот maxuel82 на 09 Ное 2015 09:04

Благодаря ! Пуснах до таблото 2 СВТ проводника - единият от таблото директно към бойлера ,а другия за контактите в едната стая ,третият (настоящият проводник ) ще оставя за готварската печка и хладилника ! По този начин ще отделя част от по-големите консуматори на отделни предпазители ! sk (43).gif Таблото, което мисля да сменя с ново с автоматични предпазители - проблемът е, че немога да спра тока - бушоните са след електромера ,а и електромера е пломбиран :?
20151108_154037.jpg
Аз подсилвам инсталацията ама захранващите проводници от стълба на ЕВН до къщата също са в окаяно състояние
20151108_154104.jpg
20151108_154121.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот em67 на 09 Ное 2015 11:30

maxuel82 написа:Б Пуснах до таблото 2 СВТ проводника - единият от таблото директно към бойлера ,а другия за контактите в едната стая ,третият (настоящият проводник ) ще оставя за готварската печка и хладилника ! По този начин ще отделя част от по-големите консуматори на отделни предпазители ! sk (43).gif Таблото което мисля да сменя с ново с автоматични предпазители - проблемът е че немога да спра тока - бушоните са след електромера ,а и електромера е пломбиран :? Аз подсилвам инсталацията ама захранващите проводници от стъба на ЕВН до къщата също са в окаяно съсътояние

Подсилваш инсталацията .. sk (28).gif ,може да си подсилваш имунитета ,а с инсталацията правиш кръпки -всякакви !!!
Макси ,пак правиш половинчати работи .Като си почнал този ремонт го направи както трябва ,прекопа я тази къща и всичко е ни така , ни иначе .Колко пъти ще я преправяш тази инсталация ,за да "добие що годе приличен вид" ? Може да се преработва и на "парче" - стая по стая и накрая всичко да е ново и както трябва ,въпрос на мисъл , желание и умения . Хвани едно нещо и го довърши докрай .
Пусни отделно захранване за осветление , отделни кабели за контакти - 2 ,3 или 4 кръга (де да ти знам колко са стаите и етажите ) , контакти кухня отделен кръг , захранването за готварската печка печката - отделно ,като за бойлера.
След електромера :) :) , преди електромера
1.jpg

- все тая, отвинтваш ги и няма ток ...:) . Би трябвало да е така ,както съм го обозначил .

Ами каквото отвътре ,такова и отвън...:)
По закон твоята инсталация започва след електромера , иначе казано кабелите ( проводниците) до него са собственост на ЕВН . Пусни си една заявка до ЕВН за подмяна на проводниците от стълб до мерене (което е на територията на имота в твоя случай) и защита преди него , това е . Пак по закон те трябва да ти поставят защита (предпазител) преди електромера !!!
Таблото с новите предпазители го прави след подмяната на ел.захранването до къщата ,после ще ти обяснявам защо. Новите захранващи кабели за вътрешната инсталация ги изведи някъде ,където смяташ да поставяш новото табло и чакат ...:)

Постарай се да снимаш последователно и подробно ,че нищо не се разбира .До чашките стигат проводници

2.jpg

,влизат през лулите на ъгъла и хоп , при електромера се появява някакви СВТ -та , загадка . Снимай клипче и го качи в тубата и после тук или ми го прати .

Странното е ,че са те зарязали на стар електромер ,което е в твоя полза -плащаш по-малко :wink: !!! Ако напишеш оплакване и дойдат да подменят захранването sk (42).gif може и него да подменят .... sk (41).gif
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот maxuel82 на 09 Ное 2015 19:26

Ще снимам утре sk (43).gif Иначе така се положението в таблото - Няма предпазител преди електромера sk (43).gif
20151108_154037.jpg
СВТ проводниците ги пуснах вчера - единия за бойлера другия за готварска и печка ! На мястото на старото табло ще е новото ,след като ЕВН си сменят проводниците ! Именно за това съм извел точно там СВТ проводниците ! То стари кабели из етажа не останаха ! В стайте който ремонтирах миналата година всички проводници са нови ! На етажа ще имам готварска печка ,хладилник ,бойлер ,пералня ,стенен конвектор - 1500вата ! Ще направя 3 кръга - един за бойлера + един свободен контакт , друг за готварската печка ,хладилник + един свободен контакт , и трети кръг зконвектора осветление + 3 бр свободни контакти евентуално телевизор + и пералня !
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот em67 на 09 Ное 2015 20:37

maxuel82 написа: Няма предпазител преди електромера СВТ проводниците ги пуснах вчера - единия за бойлера другия за готварска и печка ! На мястото на старото табло ще е новото ,след като ЕВН си сменят проводниците ! Именно за това съм извел точно там СВТ проводниците ! То стари кабели из етажа не останаха ! В стайте който ремонтирах миналата година всички проводници са нови ! На етажа ще имам готварска печка ,хладилник ,бойлер ,пералня ,стенен конвектор - 1500вата ! Ще направя 3 кръга - един за бойлера + един свободен контакт , друг за готварската печка ,хладилник + един свободен контакт , и трети кръг зa конвектора осветление + 3 бр свободни контакти евентуално телевизор + и пералня ! Laie_67.gif

СВТ е кабел , на това те учихме по-миналата и миналата година ,а преди това си го учил 4 години . sk (37).gif

КакВи три кръга бре ,ти на къща ли ще правиш електроинсталация или на палатка !? Почна да си измисляш инсталация, като за столипиновски бидонвил . Къде те учиха да правиш такива простотии , че и да смесваш осветление с контакти и кВото ти дойде на акъла ?!?! Или го прави както трябва или спирай да да искаш съвети и да питаш какво да правиш .
То борба да го научиш на нещо и мъка, за да го накараш да го свърши "като майстор". :wallbash:
Ама що се ядосвам , да обяснявам и да не обяснявам файда няма ,всичко ще е направено по стар столипински обичай...
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот maxuel82 на 10 Ное 2015 00:28

em67 написа:СВТ е кабел

КакВи три кръга бре ,ти на къща ли ще правиш електроинсталация или на палатка !? Почна да си измисляш инсталация, като за столипиновски бидонвил . Къде те учиха да правиш такива простотии , че и да смесваш осветление с контакти и кВото ти дойде на акъла ?!?! Или го прави както трябва или спирай да да искаш съвети и да питаш какво да правиш .
Ама що се ядосвам - всичко ще е направено по стар столипински обичай...

Срамота sk (12).gif че и 3 пъти съм написал че е проводник sk (12).gif ама знам ,че е кабел ! На къща ще правя инсталация https://www.instantstreetview.com/@42.0 ... ,-6.66p,1z Не си измислям ,а питам sk (25).gif ако Вас ви нямаше щях да го направя така ,но явно ,че не е правилно ! Как трябва да отделя кръговете на инсталацията т.е. кое с кое !Явно,за да стане както трябва осветлението трябва да е на отделен кръг , бойлера и готварската печка също ! Неможе за всеки уред да пускам отделен кръг затова питането ми е на колко кръга и как да ги комбинирам ! Пак ще повторя - приземния етаж имам готварска печка,бойлер , хладилник , стенен конвектор 1500 В. пералня , телевизор 1бр. ,осветление + 7 празни контакта за прахосмукачка ,зарядни и подобни ел.уреди ! Как да ги разпределя ??? :? Приземния етаж се състой от 4 стаи и коридор ! Ако е необходимо ще кажа в кое помещение какви уреди ще има :? Може би щото живея почти в столипиново - "Изгрев" та няма кка да не направя нещо по тукашен си обичай crazy.gif sk (3).gif z_wsm47.gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот em67 на 10 Ное 2015 01:48

maxuel82 написа: Как трябва да отделя кръговете на инсталацията т.е. кое с кое !Явно,за да стане както трябва осветлението трябва да е на отделен кръг , бойлера и готварската печка също ! Не може за всеки уред да пускам отделен кръг затова питането ми е на колко кръга и как да ги комбинирам ! Пак ще повторя - приземния етаж имам готварска печка,бойлер , хладилник , стенен конвектор 1500 В. пералня , телевизор 1бр. ,осветление + 7 празни контакта за прахосмукачка ,зарядни и подобни ел.уреди ! Как да ги разпределя ??? :? Приземния етаж се състой от 4 стаи и коридор ! Ако е необходимо ще кажа в кое помещение какви уреди ще има

Лелее и на какво се дължи това "благоволение " sk (41).gif . Оставам с впечатление ,че правиш някаква голяма услуга,ти май реши ,че трябва да те молим ,за да дадеш информация.
Ами необходимо е не само да кажеш, но и да начертаеш схема на помещенията ,като укажеш на нея и местата на уредите .

С гадаене -толкова

1.Готварска печка - 3 x 4mm? на твърда връзка, предпазител 20/25А :
2. Бойлер - 3 x 2,5mm? - до ключ 32A - предпазител 16А
3. Пералня - 3 x 2.5mm?-контакт - предпазител 16А
4. Контакти кухня - хладилник - 3 x 2.5mm? - предпазител 16А
5. Контакти стаи- общи нужди
до 5 бр. 3x 2.5mm ? - предпазител 16А
6. Контакти стаи ,коридор -общи нужди
до 5 бр. 3x 2.5mm? - предпазител 16А
7. Осветление коридор , баня и кухня 3x1.5mm? - предпазител 10А
8. Осветление на други стаи 3x1.5mm? - предпазител 10A
9. Захранване гараж 3x4.0mm? - предпазител 25А
10. Градинско (дворно) ,фасадно осветление 3x1.5mm? - предпазител 10А
11 . Контакти -фасада или двор 3x2.5mm? -предпазител 16А
Кухненски абсорбатор -към осветлението
Тези помещения с един стенен конвектор ли ще отопляваш ?

Табло 18-ка, едноредово или 24-ка, двуредово с резерва за ДТЗ, защита от пренапрежение и тн. . Мястото на таблото е вътре в къщата -над вратата или до нея .

И понеже всичко правиш по няколко пъти те предупреждавам -Изчакай да минат EVN , нека да оставят аванс на новия захранващ кабел от 1/1.5 метра , тъкмо ще знаеш какво ще е токоограничаването .
И без това ползата е никаква ,знам си аз ,че ще оклепаш работата ,ама Laie_67.gif .
Всъщност сега видях ,че вече си я оклепал :lachtot: :headbash:
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот maxuel82 на 10 Ное 2015 09:16

sk (40).gif Благодаря ! Точно това ме интересуваше ! Ще се постарая да начертая схема на разположението на помещенията и ел. уредите ! Само, че преди малко дядото се обади да ми каже ,че мазето се е напълнило с вода - за щастие все още неремонтираното ! Бахти и къщата sk (25).gif трябваше да я бутна и да си напрвя сглобяема къща ! Нямам нерви вече !! sk (22).gif sk (22).gif sk (22).gif sk (22).gif :wallbash: :wallbash:
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот em67 на 10 Ное 2015 13:02

maxuel82 написа: Само, че преди малко дядото се обади да ми каже ,че мазето се е напълнило с вода - за щастие все още не ремонтираното ! Бахти и къщата трябваше да я бутна и да си направя сглобяема къща !

От какво се е наводнило бре , не съм чел за дъждове и бури при вас sk (25).gif . Нали прави някакви дренажи ?!
Трябваше да я бутнеш , ама късно е чадо и мандалото лопна .Тази къща е твоята доживотна "Кама Сутра" sk (37).gif .
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот chapara на 10 Ное 2015 18:21

em67 написа:.Тази къща е твоята доживотна "Кама Сутра" sk (37).gif .

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение z_wsm47.gif a (84).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 10 Ное 2015 21:30

Ето и развръзката - незнайно как тапата на изпускатела на крана се е скъсала
20151110_103617.jpg
немога да си обясня :? Тръбите бяха ръждясали до неузнаваемост ! И така свалих старите ръждясали тръби и пуснах нови ППР !
20151110_103631.jpg
20151110_173509.jpg
20151110_173524.jpg
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот $4ЕN на 12 Ное 2015 00:59

maxuel82 написа:Ето и развръзката - незнайно как тапата на изпускатела на крана се е скъсала. Немога да си обясня.

Е как така, хем не можеш да си обясниш, хем си отговаряш сам на тази загадка. sk (3).gif

maxuel82 написа:Тръбите бяха ръждясали до неузнаваемост !
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот em67 на 12 Ное 2015 15:05

$4ЕN написа:
Е как така, хем не можеш да си обясниш, хем си отговаряш сам на тази загадка. sk (3).gif

Ами това е Макси sk (41).gif
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот maxuel82 на 16 Ное 2015 21:41

Какво се бъзикате бе sk (41).gif sk (6).gif Какво като са ръждясали ,немогат току така да текнат - или могат :? както и да е -- теча е оправен и сега продължавам с ГК инсталацията е готова ,кабелите са изведени до бъдещото табло !
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот em67 на 17 Ное 2015 15:51

maxuel82 написа:Какво се бъзикате бе sk (41).gif sk (6).gif Какво като са ръждясали ,немогат току така да текнат - или могат :? както и да е -- теча е оправен и сега продължавам с ГК инсталацията е готова ,кабелите са изведени до бъдещото табло !

Само не качвай снимки sk (37).gif .
N1GOCe97kS8.jpg
Спести ни този ужас !!! sk (41).gif
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот maxuel82 на 21 Ное 2015 20:20

Ще кача ,ще кача sk (43).gif !! Сега да питам - на коридора който ремонтирам в момента тавана е измазан с вар и слама - мисля каратавам му се викаше , поради това, че нямам височина немога да сложа ГК на тавана ! В момента тавана е белосан с вар и съм го грундирал с червения грунд - "боро контакт" питането ми е -- с какво да го шпакловам ,за да се позаглади и след това да го боядисам :? ???
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

ПредишнаСледваща

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации