Ремонт на приземен етаж на стара къща ???

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Ремонт на приземен етаж на стара къща ???

Мнениеот maxuel82 на 18 Сеп 2014 21:07

Така, ще започна отначало - Преди 2г дюшемето започна да пропада и се наложи ремонт като мислех да мина само със замазка и ламинат ,но след като разковах дюшемето и видях какво е положението под дъските работата отива към цялостен ремонт на двете стаи където живеят бабата и дядото ! Естествено разчитам и се надявам на Вашата онлайн помощ за да се справя възможно най-добре !!! Ето докъде сигнах днес - разковах и изкарах прогнилото дюшеме
Photo0667.jpg
Photo0669.jpg
под дюшемето имаше нещо като пепел и под пепелта нещо като замазка която изкъртих и вкопах стаята с 25см. НО покрай една от стените изкочиха камъни които щяха да ми пречат на замазката ,изкарах ги и под стената се отворига големи дупки, явно камъните са били за основа щото като ги махнах тухлите останаха във вуздуха ,а дядото почна да се вайка че ще падне стената sk (41).gif
Photo0672.jpg
Photo0674.jpg
Photo0671.jpg
Откри се и водопроводната тръба която е ръждясала на места
Photo0675.jpg
Кажете как да процедирам оттук нататък , как да запълня дупките в (под) стената - преди или след замазката да го направя , да се опитам ли да сложа изолация на водопроводната тръба или да си я оставя така ? Освен найлон , да слагам ли някаква друга изолация и каква ? Това са въпросите за сега ? :?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Re: Ремонт на приземен етаж на стара къща ???

Мнениеот operator на 19 Сеп 2014 06:34

смени тръбата и налей армиран бетон
operator
Потребител

Мнениеот maxuel82 на 19 Сеп 2014 19:22

Армиран бетон ще бъде , вече го реших само дано успея да го направя равно за полагане на ламинат отгоре ! 8-10см достатъчно ли е да е дебелината на бетона ??? В едната стая има нещо като замазка с 3-4 см дебелина - интересното е че е почти права и се чудя дали да не я оставя и да наливам плочата върху нея или да я изкъртя??? :?
PICT0273.JPG
PICT0275.JPG
Още една дилема - как да се справя със стените - мисля за конструкция и ГК с вата НО ще се стесни доста стаята а и освен това има влага :? Какво ще ме посъветвате ??? Ето как изглежда стената
PICT0266.JPG
moil.gif a (12).gif Помогнете на "каръка" :frown:
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 21 Сеп 2014 10:14

Макси, тази влага е проблем. Мисли как да оправиш влагата от вън!
Иначе, като гледам си подкопал стените. Бързо изливай плоча, по възможност вкопана под стените, че къщето ще се размърда. Разбира се, сменяш и тръбата (както и те посъветва "оператор").

operator написа:смени тръбата и налей армиран бетон

Колега, обърни внимание на представянето си във форума!
Няма толеранс за анонимни помагачи! Анонимният няма да бъде взет на сериозно от никой!
Също така можеш да ползваш пунктуационните знаци и големите букви в съобщенията си! Противно на масовото схващане, в този форум се държи на правилното и интелигентно писане... вярвай ми, това говори много. Грешките при всеки са нормални, но пренебрегването и немърливото отношение към азбуката и правописа ни личат и не правят добро впечатление.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 21 Сеп 2014 19:34

admin написа:Макси, тази влага е проблем. Мисли как да оправиш влагата от вън!
Иначе, като гледам си подкопал стените. Бързо изливай плоча, по възможност вкопана под стените, че къщето ще се размърда.

Да влагата е отвън !Преди години разкопахме до основите,направихме кофраж и наляхме бетон но проблема беше само временно решен ,преди 3г пак се появи влага ! А как да оправя влагата отвън ?? С някаква хидроизолация ли да наплескам бетона около основите или да сложа мембрана ето такава
membrana.jpg
За тръбата ясно ! За основите тъй като има доста дупки и първите два реда на основите камъните са зидани с кал мисля да направя следното - да оголя камъните (около 50см по височина) да напртавя кофраж 4-5 см. и да налея бетон ,като по този начин хем ще се задравят основите хем ще се запълнят дупките м/у камъните през които преминават всякакви гадини -предимно мишоци :D Над бетона ще направя контрукция и ще сложа ГК с вата като ще изравня конструкцията с бетона така че листовете ГК да покрият и бетоновия праг който ще се получи ! Дано съм на "прав път" :? След това ще излея бетонната плоча ( замазката) отгоре XPS за под на Фибран и ламинат !! Ето как върви работата
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот maxuel82 на 24 Сеп 2014 22:09

Бетона вече е налят и днес свалих кофража ! За да не отнемам много място от стаята сложих УД отгоре на бетона и забих дябелите в пресния бетон ! По този начин ГК ще покрие бетона като ще мине точно пред него (+- 5-6мм) естествено няма да има изолация но предполагам не е проблем ! За всеки случай мога да сложа найлон върху бетона за да не отиде ввлага на ГК !Сега мисля да застеля с найлон от дебелия ,може и на два слоя да сложа мрежата ,да пусна "майките" и да налея бетонЯ като дебелината му ще е около 10-12см ! Добре ли е да сложа подложда за ламинат 5мм по стените за да има къде да "мърда" плочата която ще налея т.е. да не се опира директно по стените :? :? :? :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот емил на 24 Сеп 2014 23:59

Според мен плочата трябва да се спои със стените и да стане едно цяло,( от конструктивни съображения ) .
Демек 2 пласта найлон без да е загърнат нагоре по стената .
Не мога да преценя, не е ли добре картоня да е само над бетона , и да равни с него ?
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот maxuel82 на 25 Сеп 2014 08:23

емил написа:Според мен плочата трябва да се спои със стените и да стане едно цяло,( от конструктивни съображения ) .
Демек 2 пласта найлон без да е загърнат нагоре по стената .
Не мога да преценя, не е ли добре картоня да е само над бетона , и да равни с него ?

Блаогдаря ! JC-ThankYou.gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 25 Сеп 2014 18:49

Хубаво е това бетоново поясче да го обработиш с течна хидроизолация sk (6).gif , след което можеш да направиш комбиниран метод за монтаж на картона. По бетона на лепене а нагоре с конструкция. Бетоновата плоча я отдели от стената както си го замислил, така че там да се получи дренажна и делатационна фуга. Конструктивно след като тая плоча не я е имало не виждам какво ще укрепи. sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 27 Сеп 2014 05:47

Мисля да използвам от този цимент за бетона http://deken.bg/ciment/deken-42-5r-cem-1 , но чух разни мнения ,че бил канцерогенен и се използвал предимно за външно полагане т.е. не е подходящ са помещения в които се живее ? Но пък е по-висок клас на якост , освен това е по евтин :D :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот maxuel82 на 28 Сеп 2014 23:00

Що не ме "открехвате" че майки с бетон стават много пипкаво и много по-трудно отколкото само с пясък и цимент :? Не ми се даваха пари за винкел и реших да процедорам по стандартния начин с "пилета" и "майки" ( как зучи само sk (41).gif ) Ето и "пилета" " max" за бърза работа - единственото условие е основата да е мека за да могат да се забибат !Иначе ги нивелирах в една равнина за няма и 10мин.
Photo0689.jpg
След това за около час се борих с бетона щото камънаците от чакъла много пречат ,но мисля че се получи добре
Photo0690.jpg
пилетата на тази снимка вече са извадени ,но оставих за утре да наливам бетонЯ , че "майките " не бяха стегнали !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот емил на 29 Сеп 2014 22:55

браво.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот maxuel82 на 30 Сеп 2014 00:34

Така етоо как стана
Photo0691.jpg
леко ръснах циментче и пак минах с мастара въпреки че отгоре ще има ХПС и ламинат та мисля че запечатката с вимента е излишна :? Махнах старите и прогнили розетки на двата комина ,падна и мазилката до половина :D ! Картона ще е на лепене ама ще трябва ли да грундирам тухлите или лепилото ще си хване и без грунд ? Има ли розетки за ГК за комините ? Или да си изрежа картона и да си сложа обикновенни??
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот pooh на 30 Сеп 2014 09:58

Макси, за лепене на тухла не е нужен грунд, но задължително намокри основата преди лепенето. Розетки точно за комини, аз поне, не съм срещал - изрежи си хубаво дупките, замажи с лепило процепа между стената и картона и си сложи нормални, нови капаци.
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот maxuel82 на 30 Сеп 2014 17:17

ОК !Благодаря! Днес повдигнах найлона с който бях завил бетона и бетона беше топъл на пипане и почти беше изсъхнал !Къде е отишла водата след като е завит с найлон ,незнам ! Намокрих го с маркуча и пак го завих ! Грешка ли е, че го намокрих ? И дококога да го държа завит с найлона ???? :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Следваща

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации