Идеи и съвети за ремонт на баня в панелка

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Идеи и съвети за ремонт на баня в панелка

Мнениеот maxuel82 на 17 Юни 2014 23:09

След многото ремонти и подобрения които направих в апартамента и след непрестанното мрънкане на жената :motz: дойде ред и на банята ! Ще почна ремонта началото на август ,но пускам темата още от сега ,за да си създам план по който да действам ,щото все пак ще сме без баня и нямам време да се размотавам с месеци и да го мисля в процеса на работа това което искам да се получи ! Банята е малка ,с размери 190см. дължина , 150см. ширина и 270см.височина ! Горе-долу това е
BBB.JPG
Както ще видите от следващите снимки нищо неможе да се "спаси" мисля да започна с цялостно разрушаване на всичко - плочки мивки и т.н. докато не остане на "голи" панели ! Удачно ли е в толкова малка баня да сложа и хидро масажна душ кабина (от китайските{за да не правя наклон на пода :? )] ??? Трябва ли да къртя и мозайката и да правя замазка или да лепя плочките директно върху мозайката ,като предварително грундирам мозайката с бетонконтакт и лепя плочките с флексово лепило ??? Предполагам трябва да вкопая новия водопровод в панела за да спестя място при измазването??? Изключвам изправянето на стените с ГК тъй като помещението е много малко с изключение на интернитовата плоскост която скрива ВиК инсталацията и която трябва да махна и на нейно място да направя стена с ГК и ревизия за водомера и крановете !!! !! Каква мазилка ще е подходяща за целта ??? Искам банята да е в лилаво или червено и бяло (поне за сега) та ако може да дадете някоя идея (снимка) :D Това може би ще е най-трудната част от ремонта - дизайна sk (22).gif Ето банята която трябва да бъде ремонтирана
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Re: Идеи и съвети за ремонт на баня в панелка

Мнениеот chapara на 18 Юни 2014 00:47

В този форум, както усещам не се толерират неща от сорта "направи си сам" sk (29).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 18 Юни 2014 07:45

Е стига де ,откога така sk (43).gif аз целия ремонт на апартамента си направих с онлайн съвети и дори физическа :D помощ от форума , та сега на псоледния етап ли ще ме зарежете :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 18 Юни 2014 23:47

Божо, не бъзикай Макси, наш човек си е. Що мъка отнесе докато си прави ремонтите и цялата тази мъка си я сподели чистосърдечно тук. :)
Макси, като гледам банята, направо "крадеш" от гилдията 3-4000 лева труд... sk (43).gif
Бих те посъветвал освен водопровода да смениш и канализацията ф 50мм. Ще правиш основен ремонт, което означава, че не трябва да пропускаш нищо. За целта няма как да не разбиеш мозайката. После си я възстановяваш със замазка. Иначе системата е следната:
Къртиш всичко.
Полагаш си нова ВиК инсталация.
Оправяш си електрото (пак с нови кабели) за осветление, вентилация и бойлер (ако има).
Зидаш или "картонираш" щранговете.
Измазваш банята - стени и под.
Правиш си тавана - шпакловка и боя/мазилка, или картон, шпакловка, боя/мазилка и луни.
Лепиш си плочите по стената, после оправяш пода и накрая кърпежите.
Монтираш си аксесоарите барабар с бойлерчето (ако имаш). sk (11).gif
Правиш сефте на новата баня - първо къпане.

С добро лепило на мозайката не и е нужен грунд.
Ако сложиш картон на щранга, хидроизолацията му е задължителна, ако е зидария - пропускаш я.
Това са малко общи приказки, но поне са общи приказки по етапи. sk (41).gif
Темата - урок за мазилките и замазките е тази.
Темата - урок за плочките, по-специално баните е тази.
Сигурен съм, че и двете си ги чел. Все пак отговорите на 80-90% са там.
Темата -урок за ВиК инсталацията е... още на компютъра ми, както и темата за парните инсталации... сори.

Лека и успешна работа, питай ако имаш въпроси. :)
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 19 Юни 2014 00:34

Пак сменихте статуквот-наши-ваши sk (37).gif , аз обаче няма да издавам тайни, евентуално на лични sk (37).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 20 Юни 2014 19:50

Голямо БЛАГОДАРЯ на Админа JC-ThankYou.gif JC-ThankYou.gif JC-ThankYou.gif ! Като почна ще качвам снимки и всичко по реда на нещата ! Сега избирам плочките и начина по който да ги "нашаря" банята , както и къде ще се разположи оборудването !
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот емил на 20 Юни 2014 20:52

На един приятел (който е пожарникар)и не му се даваха пари , понеже нямаше :D му показвах как да си направи банята .
Прави я 2-3 месеца , и накрая направи по- добре от мен , което мн ме огорчи ... :D

Системата беше -аз му правя първият ред , после го гледам докато прави вторият и нагоре продължава сам .
После му Фащам наклоните на пода и той довършва ...
Иначе сам да почва от начало - нямаше да може да я направи добре .

Иначе съвети - или на лични и то шифровано ,или тук ще лъжем , специално аз мн. лъжа :wink:
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот $4ЕN на 20 Юни 2014 23:45

Не забравяй да си смениш и тръбите за парното sk (1).gif
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот maxuel82 на 21 Юни 2014 22:15

$4ЕN написа:Не забравяй да си смениш и тръбите за парното sk (1).gif
Какво им е на медните тръби :?
емил написа:
Иначе съвети - или на лични и то шифровано ,или тук ще лъжем , специално аз мн. лъжа :wink:
И на ЛС съм съгласен sk (43).gif ама да не е шифровано ,но не е ли по-добре да е във форума :?
емил написа:Системата беше -аз му правя първият ред , после го гледам докато прави вторият и нагоре продължава сам .
После му Фащам наклоните на пода и той довършва ...
Е то така е много лесно ! Аз най-много се плаша от наклоните ,защото съм видял доста бани които са правени от майстори и наклоните не ми харесват - тук -там изпъкнала плочка 2-3 мм. (не много ,но мен ме дразни) , локвичка около сифонЯ ,която не се оттича ,пода изглежда като корито -това най-много ме дразни и така !
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот $4ЕN на 21 Юни 2014 22:26

maxuel82 написа:Какво им е на медните тръби :?

Тези медни ли са? Или не са за парно?

Изображение
Изображение

Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Харесайте и фейсбук страницата :
www.facebook.com/mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
infomana.bg@gmail.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот maxuel82 на 22 Юни 2014 07:19

sk (12).gif Извинявам се , тези белите дето вървят нагоре са за парното! Те са 3 по-дебели(2" 43мм външно) и три тънки (1/2") тях мисля да ги режа, за да се освободи място в банята, така или иначе тепърва парно няма да има в нашия блок пък и ще има желязо вторични суровини sk (3).gif !!! Като ги отрежа нали няма да се "сурнат" отгоре ,ако още някой над мен ги е отрязал :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот емил на 22 Юни 2014 08:58

Режи :fies: , смело . Но иди от горе и ги питай всичките за парно ли са , защо са толкова много ?
После когато лепиш в/у тях трябва да им осигуриш 1-2мм ход за да не ти дигнат плочите .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот maxuel82 на 25 Юни 2014 19:41

Ами оказа се ,че никой не ги е рязал ,а който си е правил ремонт ги е затворил с ГК ! Аз ще съм първия дето ще ги реже ! Никой незнае за какво са толкова много , но всички са сигурни, че са били едно време за парното ,като големите тръби никога не са били топли т.е. може да са предвиждани и за нещо друго :? ! Има един проблем - цялата тръба по която тече студената вода(с горния водомер от снимката) е почти винаги мокра , равномерно е покрита с някаква прозрачна слуз ,която е мокра на пипане , но не се стича sk (5).gif Комшията под мен си мисли че от мен е теча ,но се оказава ,че и при мен е същото положение !Възможно ли е да се получава конденз по цялата тръба :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот емил на 25 Юни 2014 20:49

Конденз е .
По нея пост. тече студена вода , и за тва има конденз .
Топлоизолираи я ако те дразни, и нЕма да има конденз.
Режи безотговорно другите тръби ,дебелите игр... са щели да играят ролята на лири, ако не беше паднал Т. Живков (ех,блаженни години ) , или са щрангове за отопление , не знам .
Много плахо действаш , бъди по- смел .
.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот chapara на 25 Юни 2014 22:25

Дебелите тръби са Щранг-лира, за отопление. Една е за пълнене на разширителен съд. Една е преливник, когато се напълни разширителния съд, който м/у другото е на тавана - отворена система. Друга е сигнална тръба, ако се запуши преливника по една или друга причина, от по горно ниво се задейства като преливник на разширителя. И една тръба е резервна, ако изгние някоя, то тя влиза в действие след малка преработка при разширителния съд. Ако няма и няма да има парно- режи безотговорно, но първо провери в абонатната станция да не е пълна системата sk (29).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Следваща

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации