Идеи и съвети за ремонт на баня в панелка

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Re: Идеи и съвети за ремонт на баня в панелка

Мнениеот maxuel82 на 07 Мар 2017 18:35

Ми добре де ,как трябваше да процедирам като за начинаещ :? По -правилно ли беше ако ги лепя стена по стена :? :? В уроците които ти си писал за лепенето на плочки пише много ясно ,че в един ден се подвешдат всички стени :? или аз нещо не съм разбрал "Правила за подвеждане на първите два реда по стените.
Това е първата, най-важна и основна задача пред майстора - [color=#FF0000]да си подведе правилно четирите стени, като ги обиколи с два реда плочки
.Подвеждането, никога не се прави произволно от където ти хрумне. Всеки майстор е длъжен да се съобрази със спецификата на банята, която прави и плочките, които ще лепи на нея! Важно е да се знаят, точните изискванията на клиента или вашите собствени, ако си я правите за себе си."[/color] :? Мисля преди да налепя пода и направя кърпежа да сложа вратата :? ,че май не съм предвидил, че плочките ще надигнат 1.5см sk (12).gif sk (12).gif sk (12).gif sk (12).gif и няма да ми остане място за нивелация и за пяна ако я сложа след като налепя пода sk (43).gif
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 07 Мар 2017 19:32

Максии, когато Стили е писал уроците и той не е бил съвсем наясно с нещата sk (43).gif Чел съм ги ето така за развлечение, къде съм се чудил, къде ме е избивали на смях, но в общи линии евала му за мерака и старанието да разкаже някои основни неща. До където е писал-до там sk (6).gif , от там на татъка е Магнаурската школа sk (43).gif sk (6).gif z_wsm47.gif Може пък да не е искал да навлиза по навътре, защото има неща които не могат да се опишат с думи, те трябва да се усетят (както любовта, дори и да е болезнена). Вярвам си се влюбвал, а опиши ни с думи прости какво си усещал :D JC-ThankYou.gif , така че и другите да го усетят без да са влюбени. Така и в професиите, особено българите смятат че могат всичко и е задължително да си го правят сами. Ами живи и здрави,аз не съм от тая сорта, чупи се нещо по колата, хайде във фирмения сервиз и колкото кажат-толкова, ама после ми се обаждат за статистиката след някой друг ден, питат ме дали съм доволен от обслужването, отношението, имам си докюментя с гаранцияте и ето такива ми ти работи. Като завърша обект отивам с рейса до Солун на бозуки бар. Отплеснах се z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот admin на 07 Мар 2017 21:54

Ами така де Макси:
Подвеждане на първите два реда на всички стени едновременно. Обърни внимание на думата "едновременно". Ако нямаш опит и си новак, това условие е задължително. Сега да не влизам да чета, но там трябва да пише, че и останалите плочи нагоре се редят ред по ред, ЕДНОВРЕМЕННО по всички стени. Ако нямаш необходимия опит и налепиш само една стена (или колона) до горе, то абсолютно задължително ще засечеш фугите там, където ги срещаш накрая. Това е заради постоянната корекция, която е нужна на всеки два реда за изправяне линията на плочите - някъде увеличаваш фугата, на друго място я намаляваш с помощта на клинове. Не го ли правиш и караш само на кръстачки, гарантираш си ядове!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот емил на 07 Мар 2017 23:41

Пак си допуснал малко разминаване , можеше и 5мм да е .
1мм. разминаване при лайсната почти няма да личи , остана да компенсираш 2мм , може да пришлайфаш с шкурка една плочка , и така да излъжеш оптически .
Също така може да изкъртиш колонката частично , ако е по- висока изпили само една плочка от нея с 3мм sk (6).gif , има много трикове .

Теракотаджийската работа е пълна с болка ,и страдание .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот admin на 08 Мар 2017 10:05

емил написа:Теракотаджийската работа е пълна с болка ,и страдание .

Laie_67.gif Laie_67.gif
Болката на новобранеца и страданието на клиента, на майстора му дреме. :lachtot:
(То и при докторите е така.)
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 08 Мар 2017 12:50

Важбото е, че разбрах някой особенности и разбрах откъде ми се разминават фугите - белите плочки са с около 1.5мм по-дълги и високи ,а аз на едната стена нямам бели плочки оттам идва и разминаването 2 реда по 1,5мм точно 3мм. Мамицата им български плочки ! Ако бях купил от по 40лв м2 нямаше да имам ядове ,сигурен съм !!! sk (22).gif Ако си бях лепил само лилави пак нямаше да страдам !! Освен това при вратата си следих нивото между двете стени и всичко се върза ,при мивката ме домързя да слагам мастар и нивелир ! Още нещо което разбрах -не е важно всичко да е в идеална равнина т.е. идеално право ,важното е да се регулира така ,че да не се дразни окото sk (43).gif sk (6).gif Ето за това говоря
SNV83965.JPG
Български плочки никога вече sk (22).gif
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот admin на 08 Мар 2017 14:35

maxuel82 написа: Още нещо което разбрах -не е важно всичко да е в идеална равнина т.е. идеално право ,важното е да се регулира така ,че да не се дразни окото sk (43).gif sk (6).gif

Разбрал си един от най важните изводи... но има още много... много. :)
Що се отнася до разминаването на фугите, не бъркай моментите!
Единия момент в който могат да засекат е този, който коментирахме - постоянно следене линията на ръба на плочите, минимум през два реда!
Другият случай е съвсем различен, но и винаги задължителен! Задължително си проверяваш плочите на сухо! Плочи с различен цвят от един и същи модел, много рядко са с идеални размери. Това е едно от правилата, които налагат ползването на дистанционери (кръстачки) да е задължително! За да имаш разстояние за корекции. Като закон на физиката, тук също е закон да има разминаване в размерите на различни цветове плочи с минимум 1мм. Колкото по-скъпи плочи купуваш, толкова повече "закона" става "инцидент". :)
Виждаш ли Макси, как се учи занаят?! Винаги е по трудния начин, винаги изисква време! Винаги е за твоя сметка! sk (42).gif
Успех с ремонта нататък! sk (49).gif
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 08 Мар 2017 19:23

Ааа ,значи кръстачката се ползва ,за да има възможност за корекция ,а аз се притеснявах когато се налага да коригирам идеалната фуга получена с кръстачката и мислех ,че нещо аз бъркам sk (43).gif Така е , занаят се учи трудно и с години sk (6).gif и винаги има какво да научиш .
chapara написа:Максии, когато Стили е писал уроците и той не е бил съвсем наясно с нещата , има неща които не могат да се опишат с думи, те трябва да се усетят (както любовта, дори и да е болезнена). Вярвам си се влюбвал, а опиши ни с думи прости какво си усещал :D JC-ThankYou.gif , така че и другите да го усетят без да са влюбени. Така и в професиите, особено българите смятат че могат всичко и е задължително да си го правят сами. Като завърша обект отивам с рейса до Солун на бозуки бар. Отплеснах се z_wsm47.gif
Е значи пак така си е - първо се подвеждат два реда по цялата обиколка на помещението ,то ако се лепи стена по стена си представям какво ще се получи накрая ( визирам моята особа с моите умения ,ако изобщо могат да се нарекат умения sk (3).gif ) А любовта е като плочките - ,много псуване и нерви , и я стане ,а не sk (43).gif понякога и в любовта фугите се разминават sk (3).gif . Аз не смятам ,че всичко трябва да си правя сам и с удоволствие бих си платил на хора като Вас ,защото знам ,че крайният резултат ще ме задоволи , но на майсторите на който съм попадал до момента и съм виждал работа на "майстори", от които аз бих се справил доста по- добре съм се наплашил от майстори - затова не мога да се доверя на всеки срещнат или препоръчан от комшия или приятел тук в махалата . Защото малко си падам перфекционист и не понасям работа от сорта " карай бе , нали са налепени ,както - така важното е да са на стената " Когато си плащам искам всичко да е както трябва и да ми хареса , а като ще се осират и аз мога да си го осера и то за без пари sk (3).gif Надявам се ме разбираш какво искам да кажа :? Не познавам майстор (освен вас) на когото мога да имам доверие и да му кажа идвай и лепи и да знам, че всичко ще е ОК , не ,че не искам да си платя и да не се занимавам с това дето не е моя работа . sk (6).gif Аз като завърша тая баня ,не в Солун ,в Дубай ще ида .
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот admin на 08 Мар 2017 19:59

maxuel82 написа:Ааа ,значи кръстачката се ползва ,за да има възможност за корекция ,а аз се притеснявах когато се налага да коригирам идеалната фуга получена с кръстачката и мислех ,че нещо аз бъркам sk (43).gif

Макси... кръстачките се ползват И за това. Основното им предназначение е задължителното разстояние от 2-3мм между плочите. Това е залегнало и в упътването на всички производители на керамични плочи. С други думи - технологично правило, което не трябва да се пренебрегва!
Разстоянието между плочите служи за място където плочите да се "движат" поради различни причини:
1. Вибрации или движения идващи от конструкцията на сградата.
2. Разширяване на материалите, заради нагряване от повишаване на температурите и най-вече от директното им излагане на слънчеви лъчи. Понякога в рамките на едно денонощие при слънце през деня и дъжд през нощта, външните настилки и облицовки са изложени на температурни амплитуди в порядък от над 20 градуса. Познай какво става през лятото, когато през деня е 35 или повече градуса, а вечерта падне на 15 градуса и удари един дъжд.
3. Кухи подове, подове с топлоизолация и такива с подово отопление. Дървени подове. И въобще всяка различна основа от стоманобетон, замазка и мазилка.

Та, накратко... винаги ползвай кръстачки! :)
Аватар
admin
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 31 Мар 2017 16:11

И така плочките са налепени . За фугиране мисля да ползвам фугините на Церезит - тези в кофичките . За лилавите плочки лилав фугин , за белите съответно бял . По ъглите на стените и на пода силикон пак на Церезит и пак с цвета на фугина . :? Някаква идея как да нанасям фугина , питам защото плочките са релефни и много от фугина ще се пълни по вдлъбнатита части :? има ли нещо като шприц и да църкам фугина директно във вугите :? после оформям с гъбата и готово. Ето малко снимки от процеса на работата по пода :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 31 Мар 2017 18:20

Не са ти толкова релефни плочите, аз лично ползвам ето такава гумена шпакла
Изображение

много хубаво набива фугиращата смес , уплътнява и обира излишния матерял sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот $4ЕN на 01 Апр 2017 01:12

Ако ще взимаш циментова фуга, вместо Церазид си вземи на Ардекс. Имат и силикони в нужния цвят.

Модела G8S е доста добър.
А от тяхните силикони до сега не съм попадал но по-добър.

A за фугирането използвам гумирана маламашка като от видеото:

А пък ако искаш никога да нямаш никакви проблеми с фугите и да удължиш живота на силикона си вземи епоксидна фуга:

Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот maxuel82 на 01 Апр 2017 21:42

Ясно. Благодаря JC-ThankYou.gif А кое се полага първо - силикона в ъглите или фугина и като стегне фугина тогава силикона :? Извинявам се за тъпия въпрос, ама се чудя sk (12).gif sk (12).gif sk (12).gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 02 Апр 2017 19:26

Аз съм противник на силикон в ъглите при облицовките, че не се сещам за нуждата му sk (43).gif sk (5).gif sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 02 Апр 2017 19:31

chapara написа:Аз съм противник на силикон в ъглите при облицовките, че не се сещам за нуждата му sk (43).gif sk (5).gif sk (43).gif
Ами силикон по ъглите се слага ,защото ако е с фугин той е твърд и може да спука :? , а силикона е еластичен и поема малки деформации :? Въпреки ,че силикона след време старее и трябва да се подмени, защото може да почне да пропуска вода ,а пък фугина е от началото до края . Това си е мое разсъждение ,ама кое е вярното не знам :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

ПредишнаСледваща

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации