Напукан гланц на плочки в банята

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Re: Напукан гланц на плочки в банята

Мнениеот chapara на 05 Юни 2011 18:06

На теория всичко е такаааа,но там не пише нищо за предпроизводственния цикъл,относно начина и времето за стареене на глината, при което от нея се освобождават вътрешните напрежения при печенето на керамиката.
Та съответно да можеме да си обясниме в Б-я как се прави.Глината е необходимо да седи две години на естественни условия,слънце,дъжд ,вятър.А не както у нас да я рови фадромата ,да се полива с вода и след две седмици да се подава в цеха за формоване и печене.Та от там и кривия фаянс ,и напукването и всичко останало.Да- може за външния пазар да се спазва технологията ,но за вътрешния и след 100 години няма да се спазва :D
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Todorovi на 05 Юни 2011 22:14

Ето снимки на съответните плочки:
Изображение
Изображение
Мога да поставя още снимки...
Todorovi
Потребител

Мнениеот chapara на 05 Юни 2011 22:23

На фриза май му няма нищо ,или ?
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Todorovi на 06 Юни 2011 10:23

Има му,обаче не може да се хване с апарата,има и декоратични плочки ,които също са пукнатини,само на тези две стени.Забелязах,че много бързо напредва напукването.
Todorovi
Потребител

Мнениеот academil на 06 Юни 2011 12:04

Снимките напълно потвърждават теоретичната хипотеза - различни коефициенти на линейни термични разширения - на глазурата и на ангобата. А предвид написаното в по-горните поустинги - променлив ежедневно шликер, и оттам невъзможност за уеднаквяване с коефициента на бисквита.
Ако микропукнатините бяха следствие придърпване от лепило, мазилки и пр., или от механично изместване/потъване на сградата,
повечето щяха да бъдат еквидистантни, веерно изглеждаща картина.
Микропукнатините - намокрени, личат ясно следствие пречупване на светлинните лъчи на границата въздух-вода и вътрешни отразявания, при което интензивността на пречупения светлинен поток намалява многократно.
Последна промяна academil на 06 Юни 2011 12:14, променена общо 1 път
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот academil на 06 Юни 2011 12:11

Todorovi написа:Забелязах,че много бързо напредва напукването.

Ефект от повърхностното напрежение на водата в капилярките-микропукнатини.

Едва ли ще приемете съвет да не ползвате банята за къпане ! Или да не мокрите плочките ! sk (25).gif

Ако стените с напуканите плочки са бетонни - противоземетръсни шайби, по същата теория, следствие по-високите температурни разлики, напукването следва да започне по-рано от другите стени. А ако се мокрят, а другите не - процесът се ускорява многократно.

За съжаление, ситуацията е отчайващо зле !
Цялостната подмяна на фаянса е неизбежна, а е много добре нареден !
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот MASTERCAM на 08 Юни 2011 22:57

Todorovi Е те тука вече ще ти решат проблема с напукването на плочките,аз одавна да съм ги свалил и заменил със нови вместо да прескачам от форум на форум или бих изпратил една от плочките на производителя да си каже мнението ама това не е Германия а Булгаристаноабсурдистания z_ile3516.gif

ScreenHunter_07 Jun. 08 22.50 [800x600].gif
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот academil на 09 Юни 2011 09:25

Да, обаче я направи сравнение на анализа тук, и този в "Направи сам" ! sk (56).gif
academil
Експерт

Мнениеот rockwall на 10 Юни 2011 18:59

според мен това последното на MASTERCAM беше най-добрия съвет,който можем да ти дадем sk (49).gif

Плочките са обречени - личи си от снимките

Предлагам съвсем сериозно да се обърнеш към производителя,
да му пишеш колко плочки си взел,
какви проблеми имат,
колко ти е излязъл ремонта и изобщо цялата история.

Добре ще е, ако имаш някой останал кашон с опаковка на него, за да могат да проследят и партидата.

Съмнявам се, че фирма от тази големина ще подмине такъв сериозен проблем в продукцията си - представете си че от същата партида се гласят да пратят първа доставка на ново разработен пазар

Според мен ще ти обърнат внимание и ако знаят как се прави бизнес, трябва да ти подменят плочките и да ти покрият всички разходи по демонтажа и монтажа на нови такива (или да го направят с техни изпълнители), докато банята ти се върне в нормален вид с нормални плочки, че дори и да ти се извинят след това с една бутилка вино.

Мисля, че това е единствената нормална ЦИВИЛИЗОВАНА РЕАКЦИЯ на потребител, платил за нещо,а получил друго

Аз така си върнах едни пари от Китайска фирма, която освен всичко плати и транспортните разходи, които бях направил, за да докарам некачествената стока. Е, струваше ми няколко месеца разправии и доказване, но успях.

Успех и на теб и a (102).gif кажи какво е станало
http://www.rockwallstone.eu
Изкуствен Камък - Естествена Красота
Аватар
rockwall
Специалист - консултант

Мнениеот MASTERCAM на 10 Юни 2011 22:20

academil написа:Да, обаче я направи сравнение на анализа тук, и този в "Направи сам" ! sk (56).gif

Не мога да прочета какво пише там а и хич не ме интересува по точно знам без да го чета , анализа тук е повече от професионален sk (51).gif
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот Still на 05 Авг 2017 11:40

Здравейте,
и при мен се случи същото, видимо от прикачената снимка. Плочките са лепени преди година(септември), испански са, на фабриката Cirfe и ми ги продадоха за първо качество. Имат изключително силен гланц, почти като огледало са. Не мога да преценя дали е напукан само гланца или цялата плочка е спукана, но предполагам Вие ще се ориентирате по-лесно. Когато прекарам пръст по цепнатината се усеща съвсем леко задиране, което говори,че е нарушен гланца според мен.Плочките са здраво залепени и не дрънчат на кухо. Банята никога не е ползвана или мокрена. Едната плочка е на бетонна шайба(първи ред от към пода) и съседите къртиха скоро отгоре , та се чудя дали не е от вибрациите, но другата плочка е на стена(трети ред) от зидария с полиуретанова пяна между плочата и стената и не вярвам и при нея причината да са вибрации. Бетонната шайба е от към стълбището, което е доста студено, а в апартамента доста топло и се чудя дали не е от температурните разлики, но стената с другата напукана плочка е изцяло вътрешна, а плочката в средата на стената. Не знам какво да правя и искам да попитам дали според Вас когато банята започне да се ползва и мокри тези цепнатини(с дължина около 3 см по една на всяка плочка и почти на едно и също място, долният лъв ъгъл) ще пропускат вода и дали от мокренето е възможно да се напукат и компроментират още повече? Каква може да е причината да се случи?
Благодаря предварително на всички за отговорите!
П.П. Майсторът ми каза,че щом плочките не дрънчат на кухо проблема не е негов и отказа дори да дойде да погледне, затова моля за помощ!
Still

Мнениеот Стилиян Лукаров на 05 Авг 2017 19:09

Майстора е абсолютно прав в този случай! Понякога е от качеството на плочите, независимо от класа им.
Това напукване може да се дължи на:
1. Стандартно слягане и мърдане конструкцията на сградата.
2. Рязка температурна амплитуда на повече от 15-20 градуса за едно денонощие, но само при ниско бюджетни облицовки (или настилки).
3. Плочки с ниско качество (което означава: некачествен материал вложен в изделието, неправилно съотношение на глината и останалите добавки, неправилно изпичане, или няколко от изброените).
4. По вина на инсталатора - само ако плочите са залепени на плътна фуга по-малка от 1мм, или при напукването плочката се е отлепила.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот Still на 06 Авг 2017 08:23

Благодаря за отговора!
Пукнатините са едва забележими са и ако не би станало по-зле от водата не ми се иска да ги къртя. Дали ще пропускат вода и дали от мокренето е възможно да се напукат и компроментират още повече? Едната плочка е точно при паравана за къпане и ще се мокри сериозно, още повече, че е на първи ред където е най-мокро.
Still

Мнениеот емил на 06 Авг 2017 09:20

Бетоновата шайба ,предп. е стълбищна клетка всъщност се движи спрямо другите стени . Напряга съседната стена , и за това се пукат по един начин .Намажи пукнатините- те са през цялата плочка с фиксатор , или нещо хидрофобно - и готово . След година две-
ше се пукнат още две ,
след което ще им писне и процесът ще си спре . happy.gif
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот МАЙСТОР ВТ на 19 Авг 2017 22:51

На мен ми се случи нещо подобно. Клиента ме потърси след около 3-4 месеца. Аз се свързах с вносителя на плочките. Направих калкулация труд и материал. Изпратиха ми всички материали за тяхна сметка . След това им пуснах фактура за труд която ми платиха. Плочките бяха испански уж доста квалитетни. :)
Аватар
МАЙСТОР ВТ
СМР
СМР

Предишна

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации