МУХЪЛ спасение

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Re: МУХЪЛ спасение

Мнениеот academil на 01 Юли 2011 14:57

МАЙСТОР ВТ написа:...решението е sawo против мухал.

Колега, много си нежен с бацила, пръскаш го с парфюмирана белина, 7 пъти по-скъпа от обикновената ! sk (41).gif
Еднакво бързо умира гадината - и със SAWO и с обикновена БЕЛИНА. Проверено. sk (56).gif
Обаче трябват 3 третирания, а с воден разтвор на формалдехид, приготвен както посочи колегата FLO по-горе - само веднъж. sk (38).gif
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот valmet на 01 Юли 2011 15:13

academil написа:Обикновено с монтаж на ТИ се сменя и дограмата ! Така ли е ? Защото няма как от ТИ да се появи влага, конденз и мухъл.

Интересното е,че дограмата не е сменена.На 10-12 год,дървена,2 бр стъкла,но не стъклопакет.
academil написа:За всяка новострояща се сграда се изисква Доклад за енергийна ефективност.

Я ми кажи,към кого да се обърна за такъв доклад?
Искам да си направя външна ТИ,но от Общината за да ми издадат разрешение ми искат Проект(Доклад) за енергийна ефективност.
..искрените разговори водят до разумни решения!
Аватар
valmet
СМР
СМР

Мнениеот pufisa на 01 Юли 2011 15:17

Темата стана дискусионна.Съгласен съм с всички мнения,аз лично го отдавам на темп.разлики и на влажността.Въпроса е как да се справя безболезнено.Това с ъс Савото ми се струва несериозно.Ще напръскам ,чисто нов гипскартон ще се разложи ,ще стане на петна и нова спалня ще трябва да се сатенира и боядисва наново,и пак гаранция никаква......
pufisa
Активен потребител

Мнениеот academil на 01 Юли 2011 15:28

valmet написа:Искам да си направя външна ТИ,но от Общината за да ми издадат разрешение ми искат Проект(Доклад) за енергийна ефективност.

Проектант по ОВК-част с пълна проектантска правоспособност.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот academil на 01 Юли 2011 15:47

pufisa написа:Темата стана дискусионна.Съгласен съм с всички мнения,аз лично го отдавам на темп.разлики и на влажността.Въпроса е как да се справя безболезнено.Това с ъс Савото ми се струва несериозно.Ще напръскам ,чисто нов гипскартон ще се разложи ,ще стане на петна и нова спалня ще трябва да се сатенира и боядисва наново,и пак гаранция никаква......

Уважаеми pufisa,
Темата очевидно само за теб е дискусионна. Твоят случай е класиран и за мен вече е досаден.
Единственото безболезнено и бързо решение е закупуване на компресионен влагоуловител
и включването му в спалните последователно.
academil
Експерт

Мнениеот academil на 01 Юли 2011 15:57

valmet написа:
academil написа:Обикновено с монтаж на ТИ се сменя и дограмата ! Така ли е ? Защото няма как от ТИ да се появи влага, конденз и мухъл.

Интересното е,че дограмата не е сменена.На 10-12 год,дървена,2 бр стъкла,но не стъклопакет.

Безкрайно съм удивен. :?
При всички случаи има някакви действия:
1. Намаляващи кратността на естествената вентилация през дограмата.
1.1. Вътрешни, например допълнителни прагове, уплътнения по прозорците и пр.
1.2. Външни, например някакъв голям строеж от наветрената страна.
2. Значително увеличаващи БИТОВАТА ВЛАГА.

Заинтригуван съм от този феномен. Моля за още инфо. :D
academil
Експерт

Мнениеот valmet на 01 Юли 2011 16:12

Колега Academil!
Това приятелче живее в кооперация от 10-12 год(на толкова е и сградата),реши че ще прави външна ТИ,помоли ме да свърша работата,но нямах възможността-както и да е!
Та намерил хора,направили му ТИ,това бе миналото лято-юни,юли.
Зимата ми звъни-изби мухъл в спалнята(северна)!
Както споменах-стиропор 5 см,само на неговото жилище(частична ТИ) със застъпване на долна и горна плоча по 15-20 см.Дограмата не е сменена,но е "обърната" с 2 см фибран,строежи няма,пребиваване в жилището-стандартно.За друго не се сещам,но ако има,ще споделя!
Накрая прежали 350-400 лв за влагоуловител и се реши проблема! sk (3).gif
..искрените разговори водят до разумни решения!
Аватар
valmet
СМР
СМР

Мнениеот pufisa на 01 Юли 2011 16:17

Да УВАЖАЕМИ academil,очевидно само за мен остана такава при не наличие на компетентно мнение,и ако ВИ е станало досадно УВАЖАЕМИ не разбирам защо отговаряте.Възможно е и други да имат подобни проблеми и да се включат.Едва ли ще се изчерпи темата само с вашето мнение
pufisa
Активен потребител

Мнениеот academil на 01 Юли 2011 16:28

pufisa написа:Едва ли ще се изчерпи темата само с вашето мнение

Аз не съм давал мнение. Имах честта и удоволствието да изразя становището на науката.
academil
Експерт

Мнениеот Стилиян Лукаров на 01 Юли 2011 16:36

Pufisa не подценявай съветите на Академил!
Има един конкретен въпрос, който досега не е разискван. Как е изпълнена топлоизолацията? Особено при областта на мухъла. Ако не е изпълнена правилно технологията, също се наблюдава ефект на мухъла. Ако около тези стени има тераса, може плочата и да не е изолирана добре.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот pufisa на 01 Юли 2011 16:46

Не подценявам съветите на никого,но ако не можеш да помогнеш не пречиш или не обясняваш че ти е досадно ,още повече ако не те насилват.Но стига за него.По отношение на ТИ:както казах къщата е на един етаж без тераси две спално една до друга и отстрани голям хол над 40м.кв.Изложението на двете стени които имат проблем е север и изток.ТИ е правена юли , две ръце лепило върху стирипора което съхна по два дни всяка ръка с мрежа,след което влачена мазилка /мисля че така и викаха/.След запечатването 10дни лепене на картон,нова ПВЦ
pufisa
Активен потребител

Мнениеот academil на 01 Юли 2011 16:48

admin написа: Как е изпълнена топлоизолацията?

Това го ПОСТИРАХ по-горе ! :D
ВХОДИРАХ нов термин в лексикалния състав на чиновническия език ! :lachtot:
academil
Експерт

Мнениеот Стилиян Лукаров на 01 Юли 2011 16:57

Отговарям ти честно - причината за проблема ще бъде много трудна за установяване, дори на място, да не говорим от разстояние през форума. Този вид проблеми винаги са свързани с много главоболия.
Така дистанционно съвета ми е следния:
Махаш картона и измазваш стените с вароциментова мазилка. След като изсъхне добре - шпакловаш. След това, пак да изсъхне и боядисваш.
Другия вариант е влагоуловителя на Академил.
Трети вариант няма, освен ако не искаш да развалиш външната топлоизолация на проблемната фасада и я направиш по технология - измазване на фасадата с ВЦ мазилка, съхнене, лепене на топлоизолационните плоскости на гребен без каквато и да било фуга между тях запълнена с лепило, останалото е ясно - шпакловка, грунд и мазилка.
Това е общо взето. Тръгне ли един път мухъл от конденз, оправя се само след като основно се "изреже" причината за това. Препарати, като "Саво" действат временно, те не са решение.
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот academil на 01 Юли 2011 17:03

admin написа:Отговарям ти честно ...

Други отговори във форума няма.

ПП. ADMIN-е, има още един вариант - НОВА КЪЩА ! :D
Сравним е с КАПИТАЛНИТЕ ВЪНШНИ И ВЪТРЕШНИ РЕМОНТИ ! :lachtot: Колко му е - едни зидарийки още и готово ! sk (56).gif
Обааааче, човекът се бои да не лекьоса със SAWO-то гипскартона, та как ще да стане със зидарийките -
науката е безсилна пред такива взисквания! :?
Последна промяна academil на 01 Юли 2011 17:21, променена общо 1 път
academil
Експерт

Мнениеот pufisa на 01 Юли 2011 17:12

Благодаря за вече точния и конкретен отговор.
pufisa
Активен потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации