Преразпределение на панелка

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Преразпределение на панелка

Мнениеот TieN на 09 Май 2020 19:49

Привет,

Наскоро закупих жилище в панелен блок, строен 1985г. Тъй като е нужен ремонт - търся съвети за следния казус :

Предишните собственици са правили промяна на разпределението. Прикачено може да се види разположението в момента. Това което сега е Кухня , преди е било 2-ра тоалетна, а Спалня 3 е било кухнята.

original.jpg

Прикачено може да видите и предложеното решение за съединяване на кухнята с хола, от интериорен дизайнер.

new.jpg

Идеята ми допада, но знам, че бутанията при панелките са проблем, пък и от фирмата ме насочват за конструктивно становище. От собствено проучване откривам, че когато панелните блокове са строени, изискванията за земетръсна устойчивост са били с 30% по-ниски от тези въведени през 2012-та година. Поради това, каквито и да е преустройства се отказват от отговорните органи, освен ако не се предвиди укрепване, изчислено да покрие същата устойчивост.

В допълнение, в ъгъла до стената с антрето, минават вертикални тръби за парно.

Конкретните въпроси, които имам са следните :

1) Възможно ли е да се изпълни този план ?
2) Ако да, нужно ли е укрепване ?
3) Ако да, какви са вариянтите ?
4) В интернет намирам доста проектански бюра, които рекламират, че извършват конструктивни становища. Нужно ли е да ги филтрирам по някакви цензове и сертификати, или всеки става ?
5) Какви документи биха били нужни пред общината/кметството за да бъде разрешен този план ?

Бързам да кажа, че ако всичко не е ок и законово, вариянта отпада и ще търсим друго решение :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
TieN

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации