Въпрос за основен ремонт на стара къща

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Въпрос за основен ремонт на стара къща

Мнениеот Иван_Чепанов на 02 Мар 2020 20:29

Здравейте .
Имаме стара двуетажна къща строена през началото на 60-те години , която много силно се нуждае от ремонт . Вече имаме понятие какви документи се изискват за стартирането на един такъв ремонт , но нямам ни най – малка представа какво би ми струвал той и какво си струва да се прави и какво не . Ще съм благодарен ако дадете компетентното си мнение .

Къщата е на два етажа с площ 80 кв.м на гредоред . При най – малката вибрация всички мебели почват да танцуват . Стените на първият етаж са от камък с дебелина от около 50 см . Втория етаж е от тухли . Има външно стълбище от първия до втория етаж както и гараж долепен до къщата на нивото на втория етаж с площ около 20 кв.м . Покрива е четирискатов в много лошо състояние . Има и около 10 – 12 квадрата вътрешна тераса , в която свършва външното стълбище . Електрическата инсталация е праисторическа . Отоплителната е горе долу на ниво – тип отворена с котел на пелети .

Идеите , които имаме са следните (ако изобщо за възможни за изпълнение и си струват усилията и ресурсите ) :
- Да се смени гредореда с плочи между първия и втория етаж
- Да се смени гредореда с плоча между втория и таванския етаж
- Покрива да се престрои на двускатов и да се вдигне на ниво , годен за обитаване
- Да се пусне стълбище от втория етаж към новият тавански през закритата тераса
- Да се надстрои гаража и да се усвои към къщата .
- Да се подмени ел инсталацията
- Да се преправи отоплителната система
- Да се направи външна изолация

Това е в най – общи линии . Знам , че няма как да се даде точна оценка на един такъв ремонт без план на къщата ( мога да направя скица ) , но ако може ориентировъчно да ни просветлите за какво става въпрос . От къде трябва да се почне , какво трябва да се направи и колко ще струва . Общо взето всякаква информация е от полза . Даже ако е възможно да се направи някава примерна оферта , ще е много добре.

Много благодаря предварително .
Иван_Чепанов

Re: Въпрос за основен ремонт на стара къща

Мнениеот Стилиян Лукаров на 03 Мар 2020 12:17

За това, което сте написали може да чуете цени от 50 000 до 250 000 лева. Така е в интернет. :)
Според мен, първо се свържете с инженер, после търсете цена!
Аз, примерно, имам идея, но в никакъв случай не бих се ангажирал ценово без да отида на място на обекта, и да видя проекта за изпълнение.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации