Направа на баня в мазето - как ???

В този раздел се говори за ремонта като цяло.

Направа на баня в мазето - как ???

Мнениеот maxuel82 на 02 Окт 2017 19:49

Хареса ми да си правя бани и сега пак се захващам ,само че този път мисията изглежда почти невъзможна и ще трябва да се правят сложни изпълнения . Банята ще се прави в приземния етаж който е вкопан 80см в земята . Тъй като тавана е висок само 2м. вкопах още 30см ,за да се получи що-годе прилична височина след замазката . Мислех да пусна В и К и да напрвя замазка и стените ГК но се получиха усложнения . След като вкопах видях ,че съм вкопал под основите на къщата т.е. 30см няма стена и си е пръст която е влажна и естествено няма как да сложа ГК пред мократа пръст . :? Дали да не положа тръбите за мръсната вода ,да излея бетон с арматура и след това да направя 3-4 см замазка колкото да хвана наклона ? :? Ще имам нужда от компетентна помощ . Някакви идеи и съвети как е най- добре да прекарам и да свържа мръсния канал при тези размери и разположение на моноблока душа и мивката ???
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Re: Направа на баня в мазето - как ???

Мнениеот maxuel82 на 08 Окт 2017 18:12

С голям зор пробих и подадох тръбата през 60 сантиметровия каменен зид moil.gif и на всичкото отгоре понеже етажа е вкопан от външната страна копах ров 90см за да стигна до нивото на тръбата . Но както и да е - интересува ме дали правилно съм разположил и позиционирал тръбите и сифона спрямо тръба ф 110 ? :? Наклона горе - долу гледам да е на метър - сантиметър . Ф 110 е на 3 метра дължина 4 см наклон :?
20171008_165146.jpg
Дали няма да е проблем дълбочината от 90см на ф110 тръбата :? Притеснява ме като я затрупам с тежката и мокра пръст да не се сплеска :?
20171008_165252.jpg
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 08 Окт 2017 19:32

maxuel82 написа:С голям зор пробих и подадох тръбата през 60 сантиметровия каменен зид moil.gif и на всичкото отгоре понеже етажа е вкопан от външната страна копах ров 90см за да стигна до нивото на тръбата . Но както и да е - интересува ме дали правилно съм разположил и позиционирал тръбите и сифона спрямо тръба ф 110 ? :? Да

Наклона горе - долу гледам да е на метър - сантиметър . Ф 110 е на 3 метра дължина 4 см наклон :? По добре е е 1,5/100
20171008_165146.jpg

Дали няма да е проблем дълбочината от 90см на ф110 тръбата :? Притеснява ме като я затрупам с тежката и мокра пръст да не се сплеска :?
20171008_165252.jpg
Прави се пясъчно легло на тръбата sk (6).gif Зариваш я поне 20 см с пясък , трамбован, хем ще бъде като дренаж на сутерена и тогава пръстта z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 08 Окт 2017 21:27

За казуса с тръбата, Божо ти е отговорил правилно.
Вътре в банята добре си се ориентирал. Само където имаш колена, моля те, смени ги с две дъги. Ако след време ти се наложи да обслужваш канализацията, пружините или маркучите под налягане по-добре влизат, когато завоя е по-плавен.
Много хамалогия си видял с тези 90см отвън, но това е правилната дълбочина за водните инсталации. Така че, браво!
Не съм ти отговарял на предишния пост, но се надявам да си изпълнил, това което си замислил - армирана плоча 12-15см и 4-5см замазка за наклоните. :)
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 08 Окт 2017 22:09

chapara написа:
maxuel82 написа:По добре е е 1,5/100[/color]
20171008_165146.jpg

Зариваш я поне 20 см с пясък , трамбован, хем ще бъде като дренаж на сутерена и тогава пръстта z_wsm47.gif [/color]
Благодарско sk (51).gif
Стилиян Лукаров написа:Само където имаш колена, смени ги с две дъги.
Не съм ти отговарял на предишния пост, но се надявам да си изпълнил, това което си замислил - армирана плоча 12-15см и 4-5см замазка за наклоните. :)
Ясно sk (43).gif Нищо не съм изпълнил все още - снимката е от днес sk (1).gif Необходимо ли е толкова дебел бетон при условие ,че няма да има кой знае каква тежест - две от стените ги има и ,на едната стена ще има врата и реално само една стена 2 м Х 2,30 м ще има да се носи от плочата :? :? Сега , след като тръбите са положени и сифона е горе долу на място ,та се чудя дали да не сложа арматура и да се опитам с бетон с дебелина около 10см да хвана наклоните и направо върху бетона да лепя плочки :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 09 Окт 2017 01:58

Така ще подсилиш основите. Не се стискай за 5см бетон повече. sk (29).gif
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот chapara на 09 Окт 2017 12:13

maxuel82 написа: Сега , след като тръбите са положени и сифона е горе долу на място ,та се чудя дали да не сложа арматура и да се опитам с бетон с дебелина около 10см да хвана наклоните и направо върху бетона да лепя плочки :?

Направо като хванеш наклоните си "барни" едно от тия щамповани бетончета sk (43).gif

z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 10 Окт 2017 20:15

Е да , щампования бетон си ми е слабост ама за двора sk (43).gif Ще пусна наклони към сифонЯ и ще се пробвам да направя наклоните с бетон . Ако не стане тогава ще слагам и замазка sk (43).gif Само , че за целта пак ще трябва да купувам сифон дето се регулира по височина . Още един въпрос - ако си направя хоризонтално всичко дали с лепило ще мога да направя наклоните :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 11 Окт 2017 10:29

maxuel82 написа: Още един въпрос - ако си направя хоризонтално всичко дали с лепило ще мога да направя наклоните :?

Такъв малък под можеш да лепиш и на пресна земновлажна замазка, за да не ти потъне дебелия слой лепило. разстилаш си замазката около сифоня, мажеш с гребен плочата , поставяш и причукваш и така за всяка плоча си поставяш хастар от замазка като водиш наклоните, като фугираш заливаш с по рядка фуга, така че да влезне и проникне в дълбочина до замазката. Така няма да имаш пропадания на плочи и ще имаш фулконтакт замазка-лепилен слой-плочка sk (6).gif sk (13).gif sk (6).gif Дано си схванал идеята sk (23).gif така и да продължиш на следващ ден пак няма да има пропадания z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 14 Окт 2017 22:28

Ще си заложа на класическото изпълнение sk (43).gif Канализационните тръби са положени и за да не ми пречи арматурата взех фибри за бетона ,пък и някоя арматурка ще сложа за всеки случай .
20171014_184233.jpg
Ще се опитам да направя наклоните с бетона ,пук ако не стане ще сложа и замазка 3-4 см само за наклоните . Червените линии са "майките" , а там където не достигат ще слагам бетон на око sk (43).gif
20171014_184307.jpg
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 14 Окт 2017 23:43

Не искаш да ексериментираш sk (6).gif sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 15 Окт 2017 10:04

И защо реши, че майките се слагат точно на кръст?
Ще поясня - "майка" (водач) за под в баня се полага от сифона до ъгъла на помещението.
Разбира се има вариант и за обкантващи водачи по стените на банята.
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Назад към Ремонти - общи теми, дебати и консултации