имам проблем с дъждовната вода на съседите ми

Теми за проблеми по вашата канализация. Съвремени решения на проблемите чрез отпушване на каналите с проходни жила с различни накрайници. Видеодиагностика на канали за откриване естеството на проблема и засичане на точното му място в канализационната система.
Видео запис на диагностика на канализацията върху цифров носител във VOB формат.
Правила на форума
Рекламата в раздела е забранена!
Забраняват се явни, скрити или случайни реклами!

имам проблем с дъждовната вода на съседите ми

Мнениеот tanitanya на 06 Сеп 2014 19:17

Моля ,ако някой може да ми каже - трябва ли аз да прибирам и дъждовната вода която се стича от двора на съседите ми ? На местото на външна тоалетна и на лятна кухня си направихме подобрения .До скоро всичко беше добре ,но при големия дъжд на 19.06 излезе вода от тоалетната/баня и наводни и стаята.Мислех ,че е запушен канала и извиках ВиК да отпушат ,но не стана-няма нищо запушено.Посъветваха ме да разбия коридора и банята по пътя на тръбата .Разбихме и сега при големия дъжд - добре че беше разбито ,излезе вода ,която идваше от двора на съседите ми,която е вързана към канализацията която минава под имота ми .Всички тръби са в моята част на къщата ,канализацията била обща ,но и дъждовната вода беше толкова много ,че тръбите неможеха да я поемат и излизаше около оголените тръби .Ако не бяхме разкопали отново щеше да се наводни ? Трябва ли поне за дъждовната вода да си имат съседите ми отделно шахта ,която да поема тяхната дъждовна вода? Аз си имам моя шахта ,в която се прибира моята вода от моя двор ?
Много съм развълнувана ,не съм спала няколко нощи ,моля за извинение ако не съм могла да обясня точно ? Но моля за съвет или някой да ми каже какви са правата ми и естествено задълженията ми ?
tanitanya

Re: имам проблем с дъждовната вода на съседите ми

Мнениеот $4ЕN на 06 Сеп 2014 23:11

Здравейте.
Щом ви връща вода от канализацията, е хубаво да си сложите възвратен клапан.
Прегледайте тази тема:

Възвратен клапан за канал.

За останалата вода, която приижда извън тръбопровода, не мога да дам съвет sk (25).gif
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот tanitanya на 06 Сеп 2014 23:37

много благодаря за бързия отговор и ако е удобно ще може ли да ви се обадя на посочения телефон ?
tanitanya

Мнениеот $4ЕN на 07 Сеп 2014 09:11

Разбира се, когато ви е удобно.
Разгледайте новият ми онлайн магазин за иновативни инструменти, пестящи време и енергия на майсторите, с помощта на които се постига по-добро качество:
MANA.bg

Стоян Халембаков 0897614847

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот academil на 07 Сеп 2014 11:10

По НАРЕДБА № РД-02-20-8 за проектиране, изграждане и експлоатация на канализационни системи
от 17 май 2013 г. (ДВ, бр. 49 от 2013 г.):
Чл. 1. (1) С тази наредба се определят техническите изисквания при проектиране, изграждане и експлоатация на нови, както
и при реконструкции на съществуващи канализационни системи на урбанизирани територии над 200 ЕЖ (еквивалентни жители).
(2) За урбанизирани територии до 200 ЕЖ изискванията на наредбата се прилагат по искане на възложителя

От въпроса не става ясно за каква урбанизирана територия става въпрос - град, село, селищно образование, и за каква
канализация иде реч - централна, локална, местна, собствена, ПСОВ.
Изобщо никой не чете "Как да се задават въпроси"!

В Наредбата за канализационни системи по ал.1 се допускат и смесени такива, това означава, че е допустимо обединяване на
битови, фекални,промишлени и дъждовни канализации.
Извод. Единственият технически изход е монтиране на възвратен клапан.

Юридически е възможно да има и други варианти, но липсва необходимата точна информация.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Назад към Отпушване и видеонаблюдение на канализация