Кълве ли,кълве ли?Тема за рибарски чалъми:стръв,захранки и д

Изображение

Кълве ли,кълве ли?Тема за рибарски чалъми:стръв,захранки и д

Мнениеот Flo на 23 Ное 2013 09:31

Забелязвам,че повечето съфорумци сме любители на риболова.Предлагам тука една тема за тънкостите рибата да кълве точно на нашата въдица . При кои условия ,коя риба на какво кълве е основния въпрос за всеки риболовец ,като стяга такъмите.Целта ми е да събера повече мнения и впечатления за състава на използваните захранки и стръв ,защото съм се заел да правя изкуствени червеи и ми се ще да имат почти универсални качества,както за морски така и за речен риболов.Изкуствените червеи са едно удобство да ни са винаги под ръка,като основна или резервна стръв,понеже са с голяма трайност.Първоначално бяха замислени като алтернатива на най-скъпото месо на пазара-морските червеи.Но пък речния риболов е с по-дълъг сезон.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Re: Кълве ли,кълве ли?Тема за рибарски чалъми:стръв,захранки и д

Мнениеот MASTERCAM на 23 Ное 2013 20:22

+1 sk (51).gif
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот ozi на 23 Ное 2013 20:41

Е, те това е тема само за Мънцата.Той може даже и лекции по рибарство да ви изнесе.
Аватар
ozi
Потребител

Мнениеот Flo на 23 Ное 2013 21:37

ozi написа:Е, те това е тема само за Мънцата.Той може даже и лекции по рибарство да ви изнесе.

То си трябват лекции.Аз си имам регистрация за професионален рибар,от преди години и вече е изтекла,но още си разтягам ръцете по темата.
Утре ще пробвам червейте за илария.Иларията е кефалова морска риба и много махната към стръвта,кълве само на морски червеи.Ако е чула прогнозата за влошаване на времето от понеделник,би трябвало да кълве здраво.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот Flo на 24 Ное 2013 01:54

Дариус написа:Ясно че Мънцата е спец , ама и chapara и ресора хич не са за подценяване . А това с изкуствен червей да покриеш и морски и сладководен риболов :? , малко ми се струва изгубена кауза .

Когато всички "знаят",че нещо не става,а един не знае и вземе,че го направи......така стават някои работи по начало.Какво обича да яде рибата в естествени условия? Белтък и ненаситени мазнини.Това го има в естествения червей,изкуствения носи същото-100 % натурален състав.Интересното е,че илария се хваща на захранка от хляб, а на куката червей.За речната риба също ползват захранка от хляб.Ето нещо общо.Гледаме какво толкова има в хляба,че привлича рибата,както в морето ,така и в реката.Отговора е белтък.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот Chefo77 на 24 Ное 2013 10:23

На мен най-добре ми кълве на петдесетолевка. Има ли - не отказва.
Само да знаете sk (11).gif
Монтаж на естествени и ламинирани подови настилки
Стилко ЕООД: 0888/235470 (Вива); 0899/100937
Аватар
Chefo77
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ
ПАРКЕТ, ЛАМИНАТ И ДЮШЕМЕ

Мнениеот chapara на 24 Ное 2013 16:40

Значи , към ту риболовците са още Наско2, Валмет, Емо Василев, Бутника с магазин за такъми в Пловдив, като мисля че той е твоя човек. Другото което ще ти подскажа, че в САЩ видях такива неща от силикон, както червеи, така и силиконови рибки, към които върви течност в която седят накиснати, разчита се и на миризмата, ето върху това трябва да наблегнеш. Иначе пазара е наджасан с такива изкуствени примамки, та не очаквай да избиеш рибата sk (25).gif sk (13).gif Все пак опитай sk (23).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Flo на 24 Ное 2013 20:30

chapara написа:Значи , към ту риболовците са още Наско2, Валмет, Емо Василев, Бутника с магазин за такъми в Пловдив, като мисля че той е твоя човек. Другото което ще ти подскажа, че в САЩ видях такива неща от силикон, както червеи, така и силиконови рибки, към които върви течност в която седят накиснати, разчита се и на миризмата, ето върху това трябва да наблегнеш. Иначе пазара е наджасан с такива изкуствени примамки, та не очаквай да избиеш рибата sk (25).gif sk (13).gif Все пак опитай sk (23).gif

Нямам кой знае какви очаквания,макар,че във Варна през сезона на ДЕН се продават няколко хиляди дози от по около 30 броя морски червей за 2,50 лв. дозата.Идеалното развитие ще е от резевна стръв ,изкуствения червей да може да стане основна.Днеска рано сутринта се наредих на Петрол да пробвам за илария.Колегите бяха поне 100,наредени през 2 метра. До 10 ч. никой нищо не взе и не кълвеше на никой.Съответно и на мен не ми клъвна.Затова смених такъма с каяджийски и хванах 2 каи на изкуствения червей.Веднага си тръгнах,защото видях ,че Каята кълве на този червей.Червеите ги правя по един американски патент с малки отклонения.Материалите са естествени и затова приличат на дъждовен червей.Няма как да се направят краченцата,за да прилича на морски.Имам още работа по увеличаване на еластичността и по боята. Оцветителят им е единственото синтетично нещо.Като намеря достъпна червена боя кохенил,тя е от червени въшки,ще я сменя. Кохенилът се ползва в кока-колата за червеникав оттенък.Трябва да се помисли и за по-интензивна миризма,въпреки,че и сега вероятно за рибата е доста силна.Първият добър признак е,че като оставя изкуствения червей върху камъка до брега ,веднага го нападат рояк мухи.Трябва да му измисля и марка.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот Flo на 25 Ное 2013 00:31

Дариус написа:Не е задължително да са червени . Нека да има и други цветове , в зависимост от прозрачноста на водата . Добра алтернатива на универсален червей за морски и сладководен риболов ,може би е блатния червей . Той е дълъг , тъмен на цвят и е като ластик . Преди години съм вадил такъв на Дуранкулак , в ивицата между езерото и морето . Мой приятел заклет рибар го е пробвал на море и казва че давал добри резултати и там .

Спасяваш ме,мерси! Мислих си,че червения цвят все пак може да има значение,но може и да греша. Ще пробвам оцветяване с куркума.Тя иначе в кисел разтвор дава жълт цвят,но в по алкален отива към тъмно оранжево до червено.То това е присъщо и на повечето природни оцветители.Интересно е и да има модел с фосфорисцираща боя,да свети при слаба светлина.Хищните риби/вкусните/ например се активизират в полумрака на зазоряване или надвечер.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот chapara на 25 Ное 2013 09:19

Flo написа:Интересно е и да има модел с фосфорисцираща боя,да свети при слаба светлина.Хищните риби/вкусните/ например се активизират в полумрака на зазоряване или надвечер.

Вкарай брокат sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Flo на 25 Ное 2013 12:10

chapara написа: Вкарай брокат sk (43).gif

Интересно,това би трябвало да дава опалисценция,игра на светлината във водата.Остава да се измисли с какво лепило/натурално/ да се покрие повърхността на червеите,за да лепи броката и да не се отмива във водата.Защото е и скъп:http://www.art.store.bg/c/p-l/c-1924/brokati.html
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот chapara на 25 Ное 2013 15:56

Имах предвид в силикона замешан sk (13).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Следваща

Назад към Лично творчество