Моята самоделка

Изображение

Re: Моята самоделка

Мнениеот Flo на 17 Сеп 2011 19:25

Малко градивна критика от мен! Лопатките трябва да се разположат под ъгъл спрямо оста на въртене,така смесването на материала би се получило в поток и ще се съкрати времето за смесване,дори при по-малки обороти трябва да е под 2 минути,а времето на разбъркване на бетоновата смес е важно за качеството на бетона.Причината е,че дълговременното интензивно бъркане деструктурира гелната форма през която минава хидратацията на цимента.
Flo
БЕТОНИ
БЕТОНИ

Мнениеот academil на 17 Сеп 2011 20:11

ЧефоС написа:Колега, написах това не с лоша мисъл.

Вижданията ми са съвсем конструктивни, и няма място за каквито и да е обиди.
Просто в областта на теорията на взимане на решения на ниво идейни решения в областа на изкуствения интелект аз съм професионалист,
та затова си позволих да постна едно дребно виждане, което напълно е в унисон на казаното, че направеното лесно се усъвършенства.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот academil на 17 Сеп 2011 20:23

Flo написа:.... дълговременното интензивно бъркане деструктурира гелната форма през която минава хидратацията на цимента.

Хайде сега от изкуствения интелект да превключа на химия: това е абсолютно точно, колега ФЛО,
и затова се интересувах от оборотите на цилиндъра, но мисля, че там има и т.н. стробоскопичен ефект, който може и да ме е подлъгал.

Надявам се, че СТЕФАН ще възприеме положително чисто теоретичните разсъждения,
все пак малко постижения предизвикват или са на ниво да предизвикат теоретични обяснения или дискусии.
"Честността е най-големият лукс, който човек може да си позволи." - Джеръм Клапка Джеръм
academil
Експерт

Мнениеот ЧефоС на 17 Сеп 2011 20:24

Така е, прав си. Аз си позволих една малка публичност на един продукт, конструиран и изработен лично от мен. Можех и да не го направя публично достояние. За мен е важно, че това нещо работи, и ме задоволява. Приемам всякакви критики. Даже са ми от полза. Аз също си виждам грешките, някои от които до момента не са коментирани. Предпочитам да реализирам на практика уменията, които притежавам. Независимо кой как ще ме критикува.
ЧефоС
Нарушил правилата на форума

Мнениеот academil на 17 Сеп 2011 20:31

Отклика в цялост откровено показва, че постижението е на ниво, и предизвиква теоретични дискусии.
Въобще не става и въпрос за неща, за които е видно,
че при "направи сам" дело и мин ресурси не могат да са по друг начин,
визирам рамата с дебелите тръби, това априори ми беше ясно защо е така.
academil
Експерт

Мнениеот ЧефоС на 17 Сеп 2011 20:35

Flo ,
В другия форум си задал въпроса с копи пейст. Отговорих, но системата ме прецака.
ЧефоС

Мнениеот ЧефоС на 18 Сеп 2011 17:38

Очаквах повече коментари, но както и да е.

При следващото ми ходене на вилата ще се опитам да направя клип на изработения от мен конус за цепене на дърва.

Бях се амбицирал, и даже съм набавил необходимите елементи и детайли за цепене на дърва с хидравличен цилиндър. Но нещо размислих, и май ще се откажа. Защото в клиповете, които съм гледал, дървените трупчета са само като за клип - прави, без чепове, и лесни за цепене. В реалността това не е така.
ЧефоС

Мнениеот Стилиян Лукаров на 18 Сеп 2011 18:09

Клипа за цепене на дърва с конус, задвижван от електромотор съм го гледал и там ставаше чудесно. Гледал съм само един клип. Снимай твоя и го пусни да го видим. На мен идеята ми харесва.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот ЧефоС на 18 Сеп 2011 18:20

Само да отбележа, че и конуса работи перфектно, и се справя безпроблемно с всякакъв вид предварително нарязани дърва. Предварително мога да кажа, че двигателя е трифазен, 2,5 kW, на 1500 об/мин. Ремъчната предавка е с двуканални шайби с ремъци 17 мм, и предавателно отношение 1:3. Това означава, че конуса се върти с 500 об/мин. Дано успея да направя клип.
ЧефоС

Предишна

Назад към Лично творчество