Летни дни

Изображение

Летни дни

Мнениеот stroiko на 05 Май 2010 13:24

:D Блед опит за душевни изблици z_wsm47.gif
Преразказ/опит с кривопис/

Миналогодише летен обикновен слънчев ден
..

10 часа сутринта.
Джиесема -звънннн звъннн.
-Добър ден
-Добър ден
Интерисува ме лепене на фаянс и теракот в новострояща се кооперация...
-Няма проблем.Адрес и час моля
-Бла бла бла
-Ок там ще сме ..
Отивам на срещата,младо бледо подобие на скелет с папка в ръце облегнато на раздрънкано субаро.
-Карайте след мене,че кооперацията е на близко
Минаваме по някви малки улички със стари къщи.Красиво е ..Зелено и сенчесто..
Изведнъж се появява току що полу завършена кооперация.
Два три общака седят мързеливо гледащи пристигащите коли.Двамата бяха в работни дрехи третия /босче/ си въртеше сребърния ланец като броеница..
Кооперацията изглеждаше доста добре...Идеална фасада.Минерална мазилка портокалов цвят.ПВЦ-то беше излъскано до блясък..
Още от входа ме лъхна миризмата на пресен строеж.Действа ми опияняващо.Шум на хаспел и тракащи лопати ме изкараха от транса.
Качихме се по току що разкофрирано стълбище.Обикновенно когато влизам в обект виждам само зидарската работа.
-Втория и третия етаж са почти готови-каза скелета
Отворих вратата на една баня и си казах "Мда ясно".По "идеално" разкривените плочки веднага се светнах,че скелета е току що
завършило инженерче попаднало във финансовата мелачка..Стана ми малко жал, но живота продължава .
-Тука има и тераси за правене
-Я да видим -викам
Отвори ми вратата на една тераса само по лепенка.
-Тука и мазилка ще трябва
-Не не направо с плочки и повечко лепило.
Мълчание и отново транс.Чесане по места където не ме сърби...
-Колко ще ми искате на квадрат като имате в пред вид че са около 200-250 квадрата.-запремята папката нервно в ръцете си скелета.
Следва още чесане и едни мили мисли..."Тц.Аз тук и за 100лева на квадрат няма да се хвана...."
-15 лева на квадрат
-Много са-...
-Е колко даваш ти-полюбопитствах аз
-10
-Лек ден
-Чао.
качество и професионализъм
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Re: Летни дни

Мнениеот Стилиян Лукаров на 05 Май 2010 18:55

Много ми хареса разказа! Направо чуден! На това му викат "риалити разказ". sk (38).gif Laie_67.gif
Само така Стройко! Като е криза, какво? Ако се подаваме на изнудване до никъде няма да стигнем! Като няма работа ще си отида пак на село и ще си довърша моята баня! Или пък ще си разбия едната баня в апартамента и ще я реновирам! Ако ще си оставям костите на нечии обект за жълти стотинки, предпочитам този обект да е моята къща!
Има клиенти, които като ти пишат едно писмо в пощата с обяснения, че имат много работа за теб, очакват веднага да хванеш телефона да им звъниш и едва ли не да се натискаш ти за работата! Този твоя архитект сигурно е изглеждал така все едно услуга ти прави!? Laie_67.gif
Аз по скоро ще спра работа, отколкото да робувам на някого! Приказката "За лудо работи, за лудо не стой" я приемам само във варианта, че работата "за лудо" е на моята къща!
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот stroiko на 05 Май 2010 22:54

Ъм..Къв роман ще прасна тва лято... sk (3).gif b (35).gif

Много има за писане z_ile3511.gif

Мисля и да спомена "Как минах през 500 метра минирано поле в нови Дубровник без да ме тресне мина" 98-а година...Понеже много хора се имат за Европейци ама не знаят какво се е случило на има няма 1000 км от Бг преди 15-ина години....
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот MASTERCAM на 06 Май 2010 00:57

Господа и аз се присъединявам към написаното до тук ,и напълно ви подкрепям само до момента съм написал близо 7 оферти придружени със проект в 3D и господата уважаеми клиенти дори не си правят труда да ми се обадат a (6).gif да кажат дали приемат или не.Дори са нагли те да ти определят цена за твоя труд z_ile3516.gif само че тази църква в която искат да се прекръстят одавна изгоря.Качествената работа си има цена. a (65).gif
http://mastercam.alle.bg/
https://www.facebook.com/MasterFireplaceArt
Моите лични мобилни номера на които може да се свържете с мен.
0894391142 /Globul.
0889 391142 / Мtel
Аватар
MASTERCAM
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК
КАМИНИ И ЕСТЕСТВЕН КАМЪК

Мнениеот dreamweaver на 07 Май 2010 07:47

Strojko,чакам романа с удоволствие:)
Инак след мнението на колегите по темата, просто няма какво да се добави. Болката от китките ми, до върха на пръстите не спира от години. Защо ли да не "платя" на някого за да му работя?:)

Имах уеб - сайт преди време. Звъни ми тел. Учтивост.
- Ние сме стара, уважавана фирма с утвърдено име. Следва дълго и сложно и утвърдено име. - А-ха!!! - Имаме 12 декара плочки, даваме по 10 лева. - А-ха!!!

Ми чих го дирите тогава по обяви бе??? Къде са ви контактите, утвърдени???

Та така колеги. Уважавайте себе си. Ако вие самите не си харесвате работата, няма кой друг да ви я хареса a (88).gif :respekt:
dreamweaver

Мнениеот stroiko на 07 Май 2010 15:13

sk (43).gif Глей ся Дрийм..Говориш за 12 декара.А аз говоря за една камара чупки и парчотийки в коридорчета и помещениица от пар квадрата sk (43).gif .Работил съм на декри плочки и ги полагахме машинно.На ръка няма да се хваля ама ще плясна 20 -30 квадрата на ден в хале.А да се сгърчиш в една баня или тоалетничка 1 квадрат и разни милиметърчета и куп още мущерийки да ти бодът очите си е съвсем друга работа...Пиниза е като си тръгнеш да си сигурен ,че няма да чуеш лоша дума по твой адрес.Аз на тва му викам майсторлък.

А иначе ще има писаници само музата да ме навестява по често,иначе не е интересно sk (3).gif
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот dreamweaver на 07 Май 2010 15:33

Ко`д ти кажа ?:)
Братята норвежци му викат на това наш`то:
"Ситуашон ис драматиск:)"

Не знам дали разбра, че не опонирам, а те подкрепям в темата sk (51).gif
dreamweaver

Мнениеот stroiko на 07 Май 2010 15:50

Laie_67.gif

без коментар съм sk (51).gif
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Мнениеот Стилиян Лукаров на 08 Май 2010 12:18

По коментара на Стройко за банята!
Винаги банята е било най-скъпото помещение в един апартамент! Много често обаче разни фирми, които наемат хора да им работят, слагат квадратурата на банята в общата квадратура за работа! Ето ви една уловка!
Като отидеш при краен клиент не може да си позволиш лукса да му претупаш работата, защото за него това е ремонта на живота му или поне иска да получи най-доброто на което си способен. Баните и малките помещения не са като големите халета. Там трябва да се стараеш, което пък води до забавяне на работния процес. Средната продължителност на работния процес на една баня от 18-24м2 е 1 седмица. Сега направете сметка колко квадрата ще налепи един майстор за една седмица в едно хале и ще стане ясно защо труда в баните обикновенно излиза по-скъп!
SHL - Строителство и ремонт
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот dreamweaver на 08 Май 2010 12:51

Подкрепяйки изцяло Admin - а.

Ами да - колко му е???
За сам човек - десет минути работа!!! z_ile3508.gif
Това е положението:)

Един колега ми казваше навремето - на мен рекорда ми е две бани за 1 ден - сетете се сами какви са тия бани?:)
А един друг ми отговори на въпроса колко може да залепи на ден и колко най-много е слагал за ден:
- Ами по 15 нормално, а най-много 30 - ама и аз не си ги харесах!
Е - кой тогава да му ги хареса???

Пред очите ми се разиграва следният театър: - майстора клекнал и лепи - минава техническия и го гледа. Майстора слага кюфте - лепи плочка, слага кюфте - лепи плочка - Няма мастар, няма избиване на разтвор по фугите - абе нищо няма. Познайте колко квадрата лепи на ден и колко ще издържат! Техническия го пита буквално така:
- Абе, ти що лепиш така бе? -
Майстора се извръща леко да види кой е тоя нахалник и отговаря:
- Оти я така съм съм си свикнал!!!

Учуден, научих един ден че има и технология за лепене на бани, при която фугина задържа плочката - явно съм много изостанал а ноу -хауто лети напред:)

Успех на бързащите - техен е пазара тесен:)
dreamweaver

Мнениеот stroiko на 08 Май 2010 21:24

:? Толкова почивни дни , не е на добре :? Празни са тръстиковите полета и нещо няма муза :lachtot:
Изображение
Аватар
stroiko
Активист

Назад към Лично творчество