Боядисване на шпакловка

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

Боядисване на шпакловка

Мнениеот rosenognyanov на 12 Ное 2016 20:15

Здравейте! Отварям текущата тема, тъй като получих три различни напътствия относно това как да извърша боядисването на новата ми шпакловка и честно казано вече се обърках какво да правя sk (41).gif

Направиха ми шпакловка в кухнята с гипсово лепило на Боро. Сега един ми казва да не грундирам, а просто да сложа някаква част грунд към латекса за първата ръка и да боядисам. Друг ми казва да не слагам грунд в латекса за първата ръка, а лепило C-200. Отделно от тези неща ми казаха латекса за първата ръка да бъде разреден с някаква част вода (10 %). Сега не знам към латекса нито колко вода да слагам, нито дали да слагам грунд или C-200. Моля за Вашите компетентни съвети :)

Росен Огнянов
rosenognyanov

Re: Боядисване на шпакловка

Мнениеот Стилиян Лукаров на 13 Ное 2016 09:47

rosenognyanov написа:Здравейте! Отварям текущата тема, тъй като получих три различни напътствия относно това как да извърша боядисването на новата ми шпакловка и честно казано вече се обърках какво да правя sk (41).gif

Направиха ми шпакловка в кухнята с гипсово лепило на Боро. Сега един ми казва да не грундирам, а просто да сложа някаква част грунд към латекса за първата ръка и да боядисам. Друг ми казва да не слагам грунд в латекса за първата ръка, а лепило C-200. Отделно от тези неща ми казаха латекса за първата ръка да бъде разреден с някаква част вода (10 %). Сега не знам към латекса нито колко вода да слагам, нито дали да слагам грунд или C-200. Моля за Вашите компетентни съвети :)

Росен Огнянов

Викни си майстор!
Но като знам, че за една кухня не идват... :)
! Този с Ц-200 не го слушай.
! Вземи грунда който предлага производителя на боята, която си избрал.
! Стриктно спазвай ИНСТРУКЦИИТЕ НА ЕТИКЕТА на грунда! Лесно е!
(Не знам, защо но тези инструкции се четат от не повече от 20% от използващите строителни материали. А трябва да се четат!)

Ако това не помогне отново - наемай майстор.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот ivantrifonov на 26 Май 2017 18:53

Имам нова шпакловка, отгоре смятам да поставя латекс. Мой познат ми каза, че е хубаво да запечатам шпакловката с грунд. Тъй като най-често поръчвам строителни материали от, реших и сега да си купя от там. Видях, че предлагат два вида - универсален и дълбокопроникващ. Какъв ще ме посъветвате да взема?
ivantrifonov
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 26 Май 2017 19:00

ivantrifonov написа:Имам нова шпакловка, отгоре смятам да поставя латекс. Мой познат ми каза, че е хубаво да запечатам шпакловката с грунд. Тъй като най-често поръчвам строителни материали от, реших и сега да си купя от там. Видях, че предлагат два вида - универсален и дълбокопроникващ. Какъв ще ме посъветвате да взема?

Ползвай грунд, само на фирмата от която си закупиш боята!
За нова шпакловка грунд не трябва, освен този, който върви с боята.
Грунд е трябвало да сложиш преди да шпакловаш.
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот ivantrifonov на 28 Май 2017 15:27

Защо е трябвало преди това да го сложа?
ivantrifonov
Потребител

Мнениеот Стилиян Лукаров на 28 Май 2017 17:16

Грундове се използват обикновено при слаби основи, респективно стари основи. Изключвам задължителните грундове за бои и мазилки.
Например дълбокопроникващия грунд се ползва за заздравяване на такива слаби основи. Разбира се дълбочината на действие на грунда е 1-3мм. Не може да проникне на дълбочина 1см например. Образува една по-твърда "кора" на мазилката, но само на съвсем малка дълбочина. Затова и ако мазилката е прекалено слаба, грунда е излишен - просто буташ мазилката и правиш нова. На въпроса ти, ще отговоря, че ако мазилката е била слаба или стара, то тогава е бил момента да сложиш дълбокопроникващ грунд - преди шпакловката. Ако си бил с нова мазилка, няма смисъл от грунд, тя си е здрава.
По темата с грундовете може да се изпише много, въпрос на време и желание у писателя. :) Накратко - за да няма главоболия, просто спазвайте инструкциите, които пише на самия материал, като не забравяте да ползвате материали, само на една марка строителни материали.
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 28 Май 2017 17:50

admin написа:Ако си бил с нова мазилка, няма смисъл от грунд, тя си е здрава.

Склонен съм да споря! Сега се мъчи Малкия с едно ново строителство - върху прашолясалия турбозол, са наклепали шпакловка и бял латекс ... Както го пипнеш - така пада ... ама не изцяло, а само на големи парцали. :wink:
Сега - стъргане до мазилка, грунд - който са пропуснали и наново ... :wallbash:
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот Стилиян Лукаров на 28 Май 2017 23:45

А бре Пепи, нали говорим за работа по технология!? Какви прашасали стени? Стените се стържат, мият и почистват преди работа, то е ясно!
Всъщност за някои клиенти може и да не е... имах едни, които се чудеха, какво означава "подготовка на основата за работа" и защо им взимам пари за това. sk (37).gif
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот pooh на 29 Май 2017 00:30

Именно. :wink:
Аватар
pooh

Мнениеот Дариус на 29 Май 2017 17:49

[quote="pooh"] - върху прашолясалия турбозол, са наклепали шпакловка и бял латекс ... Както го пипнеш - така пада ... ама не изцяло, а само на големи парцали.
Възможно е и да не е спазена технологията при работа с мазилка и с гипс . Тоест , шпакловката е дошла по силна от мазилката и затова се отлепя като кора .
Аватар
Дариус
Активист

Мнениеот pooh на 29 Май 2017 18:22

Дариус написа:Възможно е и да не е спазена технологията при работа с мазилка и с гипс . Тоест , шпакловката е дошла по силна от мазилката и затова се отлепя като кора .

То е ясно, че не е спазена никаква техноогия - дори и елементарно забърсване с влажен парцал. Просто споделям, че в днешно време - ВСЯКА основа е по-добре да се приема за компрометирана, отколкото посред ремонтните дейности, да се налага да къртиш, грундираш и шпакловаш, защото някой си е спестил 10 мин. работа. :wink:
А шпакловката седи жълтеникава ... по-скоро е колоркит. И има очевидно прахоляк между турбозола и отлепения сандвич - шпакловка+латекс. Та не е от много сила в гипса, а от малко в нечия кратуна. :wink:
Аватар
pooh

Мнениеот Дариус на 29 Май 2017 21:10

Вярно е sk (49).gif ! И съм напълно съгласен . Тъжното е че е доста масово .
Аватар
Дариус
Активист

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване