Машинна гипсова мазилка.

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

Машинна гипсова мазилка.

Мнениеот s_mihaylov на 04 Юли 2016 10:17

Здравейте,

Нов съм във форума, но намерих много интересни теми с професионални мнения.
Собственик съм на нова еднофамилна къща на два етажа – без мазе и необитаемо подпокривно пространство, около 180 м3 на която приключихме с грубия строеж преди около месец.
Готови сме с електриката и ВИК, преди десет дни поставихме PVC дограма и следва мазилката.
Строителят ми предлага да направим машинна мазилка на Баумит Ratio 1000 L. Това което ме замисли и търся мнение е
неговото предложение таваните и на двата етажа да залепи фибран 2 см и на фибрана да положи въпросната гипсова мазилка.
Според него така се спестявало от мазилката (на фибрана захващала по-добре) и ставал по-равен тавана, като цяло падал разхода на квадрат за цялата къща.
Бетонните плочи са сравнително равни, строихме с поротерм и стените също са прилични, според мен имаме само проблем с бетонните греди и колони - на много места има изпуснал кофраж и кривини по колоните.
Моля, дайте мнения за този вариянт с фибрана на тавана. Над плочата на втория етаж, в подпокривното пространство сме сложили каменна вата 10 см на Кнауф
с паронепропусклива мембрана под ватата и паропропусклива мембрана над ватата.
Има ли опасност от поява на мухъл между фибрана и бетонната плоча ?

Благодаря предварително!
s_mihaylov

Re: Машинна гипсова мазилка.

Мнениеот $4ЕN на 04 Юли 2016 16:18

Здравейте,
Според мен не е добър вариант XPS и мазилка.
Относно мухъла.
Ако влажността е над 60% е много вероятно да се появи мухъл.
Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване