Производител на "Sheetrock ?

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

Производител на "Sheetrock ?

Мнениеот service_chocho на 04 Сеп 2015 17:54

Привет на всички

Ориентирал съм се да шпакловам стена и таван със продукта "Sheetrock", забелязах, че на пазара се предлага в два варианта на производителя Knauf и USG. Въпроса ми е има ли разлика между двете марки ?
Някой скоро купувал ли е от Бургас защото гледах в един голям супермаркет пукнати кутиите и капаците сместа отгоре почерняла като мухал.

Вариант Knauf:
s-k.jpg

Вариант USG:
s-u.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
service_chocho
Потребител

Re: Производител на "Sheetrock ?

Мнениеот $4ЕN на 04 Сеп 2015 22:45

Кнауф купиха USG.
Като всеки стройтелен материал, и този има годност sk (6).gif
Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Мнениеот service_chocho на 06 Сеп 2015 10:16

$4ЕN благодаря за бързия отговор. Предполагах, че имат нещо общо понеже само надписите на производителите са различни. Лесно ли се работи с този Sheetrock ? Направих обшивка на стените с гипсокартон но поради лоша нивелация на CD профилите картона стана на вълнички. После фугите станаха малко големи - още вълнички. След това незнам защо гипсовата мазилка на Боро и тя стана неравна, накрая със нещо като сатенен на Rigips Rimano Top и там вече работата се омаза вълни мустаци вдлъбнати драскотини. Сега шкуря и почти съм свалил риманото и мисля да се пробвам с един Sheetrock лесно ли се работи с него или да шкуря докато се заглади ? Забравих да вметна че нямам никакъв опит с шпакловането.
service_chocho
Потребител

Мнениеот МАЙСТОР ВТ на 06 Сеп 2015 20:31

Лесно се шпаклова.Готов е за употреба. Използвай баките с оранжевият капак. Материала вътре е по фин и не се надира като се шкури. Ползвай шкурка 320 не по едра! Материала не става за пълнежи. Лесно се шлайфа и много лесно се боядисва върху него. Лично аз след гипсовата шпакловка ( унифлот , пластика...) слагам две ръце от материала с оранжевия капак. sk (49).gif
Аватар
МАЙСТОР ВТ
СМР
СМР

Мнениеот iv_bg на 06 Сеп 2015 21:10

Изключително удобно се работи с него. Ако имаш обаче по-голям пълнеж, използвай зеления и след него оранжевия за финиш.
iv_bg
Потребител

Мнениеот service_chocho на 20 Сеп 2015 09:15

Благодаря за информацията другия път ще го пробвам. Сега се страхувах да не стане по зле и изшкурках дефектие. Добре, че има мрежестата шкурка. sk (43).gif
service_chocho
Потребител

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване