шпакловка и постна боя

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

шпакловка и постна боя

Мнениеот Zdravka на 24 Юли 2015 22:57

Здравейте, дъщеря ми прави ремонт на апартамент строен 1960г. По стените имаше латекс под който се показа някаква стара боя която цапа( най вероятно е постна боя). Под тази боя има гипсова шпакловка. Майсторите им не са много сигурни с какъв грунд трябва да се мине преди шпакловането за да не се отлепи шпакловката. Майсторите им са млади момчета и май за първи път се срещат с постната боя. Разни други майстори им предложили да минат стените с Боро контакт, но аз в стари теми четох че трябва и да се измият първо стените и да се начукат на гъсто. Шпакловката ще е 1 или 2 ръце с Церазид и накрая със шиитрок. Смъкваха латекса със шпакли и той направо на юфка падаше. Та споделете и вашето мнение как е правилно да се постъпи.
Zdravka
Потребител

Re: шпакловка и постна боя

Мнениеот Дариус на 25 Юли 2015 19:46

Това е правилния начин . Остъргва се постното до чиста повърхност ( до колкото може ) , грундира се с бетонконтактен грунд ( аз ползвам песъчлив ) след това се шпаклова и боядисва .
Аватар
Дариус
Активист

Мнениеот Zdravka на 25 Юли 2015 20:40

Благодаря ти Дариус.
Днес ми отне време да ги убедя че. така трябва да станат нещата. Според тях само си въобразявам че имало нужда да се стърже. Много ми е неприятно когато "майстори" само и само да им е по- лесно се опитват да ме убедят че. черното е бяло. Добре че ви има, много. много сте полезни и много жалко че сте далече за да ви поверя ремонтите си JC-ThankYou.gif
Zdravka
Потребител

Мнениеот Дариус на 26 Юли 2015 21:49

Няма проблем . Като цяло то за тях е по добре . Защото при такива многослойни изпълнения във времето е твърде вероятно на места гипса да отлепи и да стане на юфка и тогава ще съжаляват че не са го остъргали .
Аватар
Дариус
Активист

Мнениеот chapara на 28 Юли 2015 16:36

И е хубаво да ги наблюдавате, защото има вероятност да си го направят пак по тяхния начин sk (13).gif и после moil.gif z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Zdravka на 02 Авг 2015 22:29

Уви прав си! Оказва се че, ако се довериш и разчиташ на лоялност после страдаш. Намерихме едни младежи с "Жираф" изшкуриха две от стаите и коридора, но о о както винаги при ремонтите се появява едно "но". В една от стаите латекса които е върху постната боя не ще да падне и 'Жирафа" не може да го изшлайфа. Пробвах ме със шпакли, като предварително мокрим стената и пак не става. Сега помолих на едно малко каре да направят проба грунд, шапловка и после да пробваме да боядисаме и ако няма проблем чак тогава да действаме за цялата стая.
Единствено ме притеснява че не са грундирали както им казах с бетонконтактен грунд, а със бороконтакт, защото в магазина им казали че този е по-добър. Но като отидохме вече бяха намазали ииииииии край сега ще се молим да не се прецака нещо.
Zdravka
Потребител

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване