Замазка с топлоизолация.

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

Замазка с топлоизолация.

Мнениеот $4ЕN на 07 Май 2014 22:53

Тук ще ви покажа изработка на подова топлоизолация в комбинация с армирана замазка. Дебелината на замазката е мин. 4см.
Тази процедура е необходима поради факта, че старите замазки са слаби и криви и не са добра основа за последващо покритие.
Използваният топло изолационен материал е ХПС на Фибран с дебелина 25мм.
Изображение

Ето как изглежда старата замазка:

Изображение

Изкъртването й.

Изображение

След събирането и изхвърлянето на строителните отпадъци на регламентирано сметище, предстои обезпрашаване и грундиране:

Изображение

Изображение

Грунда вече е изсъхнал и започваме с лепенето на топло изолацията с циментово лепило:

Изображение

Изображение

Вече залепена топло изолация с положена армираща мрежа:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Нивата на новата замазка или така наречените "майки":

Изображение

Изображение

Замазката вече е положена:

Изображение

Изображение

Изображение

Вече може да се ходи по нея, но е необходимо технологично време за пълното изсъхване.

Изображение

Изображение
Харесайте новата ми страница във фейсбук :)
mana.bg

Стоян Халембаков 0897614847
schenbmxjnkys[at]gmai.com

"Промяната на човешкото съзнание вече не е лукс, който, така да се каже, е постижим само за малцина, а необходимост, за да не се самоунищожи човешкият род."
Екхарт Толе
Аватар
$4ЕN
Модератор
Модератор

Re: Замазка с топлоизолация.

Мнениеот Стилиян Лукаров на 14 Май 2014 16:39

Много добре подредена тема. Браво! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот ivkacom на 28 Май 2014 15:43

Ние напраихме така:
свалихме нивото до пръст
положихме около 10 см филц
фибран 2 см - без лепене
арматурна мрежа
замазка
:) z_ile3508.gif
ivkacom

Мнениеот maxuel82 на 02 Авг 2014 21:20

Искам да попитам в каква последователност е редно да направя замазка на приземен етаж на къща :? Сега имам дюшеме ,на което гредите са изгнили и като се стъпва се усеща как на места пропада ! Под дъските има сгур (явно с цел изолация) ,а в другата стая е направо на пръст ,като отгоре е замазвано с кал и слама ,за да не се рони !
PICT0061.JPG
PICT0062.JPG
! Мисля да разкова дюшемето , да вкопая стаята с около 10см. после найлон , квадратна мрежа Ф6 ,"майки" и замазка с пясък и цимент 3:1 ! Има ли смисъл да слагам XPS под замазката за по-добра изолация или да не се набутвам излишно :? Каква е оптималната дебелина за подобен род замазка :? За "майки" мисля да използвам кватна тръба 20Х20Х1.5 и след като леко стегне замазката да извадя квадратната тръба и да запълня ! Отгоре ще слагам ламинат !!!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 02 Авг 2014 22:23

Сложи XPS за олекотяване на тежестта и после направи армирана замазка с дебелина 4 до 6см. Предполагам, че дълбочината до долния ред дъски е около 15см. Не ги пълни със замазка, олекоти я XPS.
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 02 Авг 2014 22:38

admin написа:Сложи XPS за олекотяване на тежестта и после направи армирана замазка с дебелина 4 до 6см. Предполагам, че дълбочината до долния ред дъски е около 15см. Не ги пълни със замазка, олекоти я XPS.
Защо трябва да я олекотявам ! Замазката е в мазето (стаята) така че няма на какво да тежи :? Под дъските има само сгур и после пръст ! Даже мисля да вкопая стаята с 10-тина см. за да има по-голяма височина sk (43).gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот Стилиян Лукаров на 02 Авг 2014 22:42

Не обърнах достатъчно внимание на определението "приземен етаж", сори. sk (12).gif
Тогава карай така, както си го замислил. Можеш да засилиш цимента в замазката и да го направиш 2:1.
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот stefansmail на 07 Авг 2014 11:14

Предстои ми изпълнение на подова замазка на приземен етаж , с изолация от XPS . Плочата върху която ще се полага е с доста неравности , и ако трябва да се лепи XPS-а трябва да се изравни. Чудех се дали мога да я изравня с мастара , само с пясък (около 2см), и да сложа листите XPS (от тези които са със застъпване) директно върху него, нещо като сух под с посипка sk (43).gif и отгоре замазка -цимент , пясък и полипропиленови фибри - около 5-6 см.
Реално няма да има директна спойка към плочата , и се чудя дали ще имам проблеми с евентуално напукване след време :?
Аватар
stefansmail
Активен потребител

Мнениеот chapara на 07 Авг 2014 15:49

stefansmail, забравяш армировъчната мрежа в замазката, а и дебелината на замазката при такова изпълнение поне 8 см.
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот stefansmail на 08 Авг 2014 09:53

Мрежа ще сложа , но дебелината ще е най-много 6 см , отгоре подложка и ламинат. Притеснението ми идва единствено от това ,че няма да има "спойка" с плочата , и се чудех дали това може да се окаже проблем?
Аватар
stefansmail
Активен потребител

Мнениеот chapara на 08 Авг 2014 15:47

stefansmail написа:Мрежа ще сложа , но дебелината ще е най-много 6 см , отгоре подложка и ламинат. Притеснението ми идва единствено от това ,че няма да има "спойка" с плочата , и се чудех дали това може да се окаже проблем?

Категорично НЕ, изпълнявал съм около 5000 кв.м. такава замазка по препоръка на проектант около преди 10 години , все още си седи, а и доста голями помещения м/у 90-180 кв. м., няма и напукване sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот stefansmail на 08 Авг 2014 16:14

chapara написа:Категорично НЕ, изпълнявал съм около 5000 кв.м. такава замазка по препоръка на проектант около преди 10 години , все още си седи, а и доста голями помещения м/у 90-180 кв. м., няма и напукване sk (6).gif

Това е отговора на който се надявах JC-ThankYou.gif
Аватар
stefansmail
Активен потребител

Мнениеот maxuel82 на 15 Сеп 2014 08:26

Започнах да вадя дюшемето и направо sk (5).gif под него влага, гнезда на мишки и всякакви боклуци !!! Чудя се дали да не поръчам готова замазка от бетонов център :? Какво е горе-долу "отвореното " време на такава замазка преди да почне да стяга ,защото предполагам за стая от 15кв.м с предварително готови "майки" ще ми трябват около 2-3 часа да я внеса и изтегля ??? Има ли нещо по-специфично при работа с готова замазка? Трябва ли след като стегне и вече мове да се стъпва отгоре да я "запечатвам" с нещо (цимент,теракол) ??? :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 15 Сеп 2014 09:54

maxuel82 написа:Започнах да вадя дюшемето и направо sk (5).gif под него влага, гнезда на мишки и всякакви боклуци !!! Чудя се дали да не поръчам готова замазка от бетонов център :? Какво е горе-долу "отвореното " време на такава замазка преди да почне да стяга ,защото предполагам за стая от 15кв.м с предварително готови "майки" ще ми трябват около 2-3 часа да я внеса и изтегля ??? Има ли нещо по-специфично при работа с готова замазка? Трябва ли след като стегне и вече мове да се стъпва отгоре да я "запечатвам" с нещо (цимент,теракол) ??? :?

За 2-3 часа няма проблем. Шпаклова се на пресно същия ден с циментово мляко sk (11).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот емил на 15 Сеп 2014 20:01

Макси,както си я намислил , нищо няма да направиш .
На третият ден по краищата ще се отлепи , на първият ще се напука .
След месец ще зачука навсякъде на кухо . :fies:
Къде е топлоизолацията ?
Готовата замазка крие ред изненади , и не се сещам за нито една приятна.
По принцип българинът не може да прави здрави замазки , и покриви които не текат , то ни е генетично наследство още от хан Крум-Страшни .

Ако все пак не си се отказал , изчакай следващата емисия , където ще поясним борбата с горните проблеми .
Според мен Счен перфектно е показал как се прави ,но той не може да опише всяка подробност която прави , то ще му отнеме часове .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Следваща

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване