Как да направим замазка за баня

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

Как да направим замазка за баня

Мнениеот vlmladenov на 17 Яну 2012 00:34

Преди 2 месеца работих в една къща в Симеоново и там се срещнах с един колега от форумчето ни.Аз тогава правих само банята, а той правеше шпакловката.Когато стигнах до пода на банята ме видя, че лепя плочките на гребен и наклона ми вървеше.Попита ме как съм направил замазката-тогава не му казах.Сега съм решил да издам малката тайна, която вярвам , че ще е от полза на много колеги които се мъчат с досадните пълнежи, които се получават. z_ile3508.gif
IMGP4631.JPG
[/[attachment=0]IMGP4630.JPGattachment]
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Винаги напред. Затова сме живи
http://www.bgremonti-pokrivi.com
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Re: Как да направим замазка за баня

Мнениеот chapara на 17 Яну 2012 11:10

Хайде да те допълня, че когато се прави основен ремонт на банята и се подменят сифоните ,може да имаш избор на място.Та така се препроектирва банята, че мръсната вода да ходи минимално по пода.

Изображение

Изображение

Или с две думи е желателно сифона да е под душа z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 17 Яну 2012 11:57

Тези линий от стените към сифона предполагам са "майките" и при сифона сключват ъгъл от 90* една спрямо друга ! А отстрани до стената не се ли пуска "майка" която е абсолютно хоризонтална ??? Наклона предполагам зависи от дължината на помещението :? На 1м -1см ! :? Около сифона пак трябва да има нивелация която е по-ниска от тази около стената !!! Ето това има предвид :
Умният се учи от грешките си, а мъдрия- от грешките на умния !!!
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 17 Яну 2012 14:49

maxuel82 написа:Тези линий от стените към сифона предполагам са "майките" и при сифона сключват ъгъл от 90* една спрямо друга ! А отстрани до стената не се ли пуска "майка" която е абсолютно хоризонтална ??? Наклона предполагам зависи от дължината на помещението :? На 1м -1см ! :? Около сифона пак трябва да има нивелация която е по-ниска от тази около стената !!! Ето това има предвид :

Не, покрай стените няма майка, но поради това ,че сифона е под душа - наклона може да е по-малък.Няма как да е хоризонтално покрай стените , то е видно.Нулевия ред е цяла плочка при сифона ,а останалите ясно.Също така съм правил сифон в ъгъла и една идеално гладка плоскост на която най-ниската точка е сифона, без уламата от първата снимка sk (6).gif

Изображение

Изображение

Инак има и такива работи ,защото после идва Парна баня

Изображение

Банята е чиста панелка, вижте къде е отишла тоалетната чиния, на мястото на бившия душ.А шкафчето е на мястото на тоалетната чиния sk (6).gif

Изображение

Тука идеята беше да не се вижда сифона , след като се монтира чинията sk (1).gif

Изображение

z_wsm47.gif
Последна промяна chapara на 17 Яну 2012 17:39, променена общо 4 пъти
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 17 Яну 2012 14:54

Ясно ! Ами ако се налага в банята да има два сифона ,как се процедира тогава ! Възможно ли е да се направи наклон и към двата сифона ? :?
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 17 Яну 2012 15:03

viewtopic.php?f=52&t=1958

И това е интересно z_wsm47.gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот емил на 17 Яну 2012 15:35

Слушайте Чапара , и си водете записки( за начинаещите ) , ... понеже половината , масово в България наклоните се правят без да се влага мисъл .
Това е мн ценно където го е разяснил , още по- редко някой ще ти го обясни .
Слагай по средата сифоня , и не му мисли.
В повечето държави , на запад са го решили централно , като не слагат изобщо сифон , или има но подът е водоравен ... и клиента се лъже че така е по- добре .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот vlmladenov на 17 Яну 2012 20:43

Където и да е сифона може да се направи по този начин.По краищата никъде няма майки.Всяка отделна секция се прави отделно като се отделят с гипсокартон.После махаш и запълваш фугата.Единствено когато сифона е в ъгъла тогава не се прави по този начин.На всяко друго място може да се направи по този начин и да си спестите много време и мъки
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот vlmladenov на 17 Яну 2012 20:44

maxuel82 написа:Ясно ! Ами ако се налага в банята да има два сифона ,как се процедира тогава ! Възможно ли е да се направи наклон и към двата сифона ? :?

Може и с два софона
Аватар
vlmladenov
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 18 Яну 2012 01:44

vlmladenov написа:По краищата никъде няма майки.Всяка отделна секция се прави отделно като се отделят с гипсокартон.После махаш и запълваш фугата.

Не мога да "загрея" нещо :? :? :? Като няма "майки" по краищата и като отделяш секцийте с ГК по какво се води мастара :? И изобщо на този чертеж как се води мастара :
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 18 Яну 2012 01:47

Има , има майки, ама пак не е обяснил колегата. Мойте схеми разбра ли ги sk (23).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 18 Яну 2012 01:56

Според мен иска да обърне внимание, че водо-разделителните ивици са една спрямо друга под 90 градуса. Когато започнеш да лепиш водиш плочите по тази линия и няма да се наложи да пълниш и да коригираш наклоните, защото правото поле няма да застъпи тази ивица. Поне аз така си го обяснявам. :?
Ако идеята е друга, да се изяснява бърже, че :wallbash: .
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 18 Яну 2012 11:35

chapara написа:Има , има майки, ама пак не е обяснил колегата. Мойте схеми разбра ли ги sk (23).gif

Твойте схеми са ясни за изпълнение sk (6).gif И идеята за сифона много ми допада ! Искам да ми се изяснят нещата със замазките защото ето в тази тема патих viewtopic.php?f=82&t=805 от "майстори" ! Тъй като вече не живея там оставих апартамента на брат ми и той си намери други майстори които направиха банята ,НО след къпане в средата около сифона остава вода която трябва да се избутва ли събира с парцал което според мен не е нормално ! А наклона е много голям ,като погледна пода прилича на корито и въпреки това при сифона се събира вода , е не е много но остава sk (25).gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Мнениеот chapara на 18 Яну 2012 12:08

maxuel82 написа:Твойте схеми са ясни за изпълнение sk (6).gif И идеята за сифона много ми допада ! Искам да ми се изяснят нещата със замазките защото ето в тази тема патих viewtopic.php?f=82&t=805 от "майстори" ! Тъй като вече не живея там оставих апартамента на брат ми и той си намери други майстори които направиха банята ,НО след къпане в средата около сифона остава вода която трябва да се избутва ли събира с парцал което според мен не е нормално ! А наклона е много голям ,като погледна пода прилича на корито и въпреки това при сифона се събира вода , е не е много но остава sk (25).gif

Ама ти с тая тема ме разкова [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif] [smilie=to funny.gif]
Тука имало увеселителни четива Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif Laie_67.gif a (103).gif a (103).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот maxuel82 на 18 Яну 2012 13:39

Много мъка има в тая тема :frown: Плаче ми се като си спомня :frown: Бях млад и зелен sk (25).gif
Аватар
maxuel82
Специалист - консултант

Следваща

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване