Готова смес за замазка - бързосъхнеща за дебелина 1-5 см.

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

Готова смес за замазка - бързосъхнеща за дебелина 1-5 см.

Мнениеот nilovi на 01 Дек 2019 22:49

Здравейте,

Става въпрос за под на кухня и хол - общо помещение в къща, над маза. Целта е да се постигне изравняване на нивото с това в съседни стаи, но проблемът е, че след прецизно замерване с лазерен нивелир в кухнята трябва да се повдигне с 3-5 см, а в хола варира от 0,8 до 3-4 см. В кухнята ще се покрива с гранитогрес, а в хола с ламинат. Трябва обаче да стане и бързо и се чудя какъв/и материал/и могат да се използват за замазка - хем да носи на дебелини от да кажем 1 до 5 см, хем да съхне бързо, хем да не е безбожно скъпо. Гледах готова смес Циментол, която позволява тези дебелини, но не намерих инфо за това, колко бързо съхне. При нея ме притеснява също и малкото отворено време - 5-10 мин. Отделно попаднах на клип в Мисия моя дом, в който използват смес за замазки Ардурапид (ARDURAPID), която обаче не намирам в магазините и онлайн - представлявала някакъв бързодействащ цимент, който се бърка с пясък и има 60 минути отворено време за работа, след което съхне доста бързо - за 1-2 дни. Ще съм благодарен на всякакви съвети и информация! Не съм майстор, но се старая вкъщи да се справям сам и да се радвам на резултата.
Прикачил съм схемата, която си драсках за собствена консумация с разликите на нивото в см. - става въпрос за помещенията най-вдясно на схемата. Извинявам се, че не е много за пред хора, но просот нямам време да и придам по-добър вид...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
nilovi

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване