Нова замазка

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

Нова замазка

Мнениеот Tony4162 на 11 Окт 2019 11:26

Здравейте, ремонтирам кухня на 1 етаж в панелен блок (отдолу има мази). Тръгнах да махам замазката на пода (прекарвал съм тръби през нея) и видях, че има перлит 3,5 см и отгоре замазка 3,5 см. Има 0,5-1 см разлика в нивата в краищата на кухнята. Парче около 1м2 е отчупено. Въпросът ми е има ли смисъл да махам всичко и да слагам фибран и отгоре замазка с цел по-добра топлоизолация? Ако има смисъл - колко дебел фибран и колко дебела замазка (общо 7см, имаше и 2 см паркет за да е на нивото на коридора)? Ако няма смисъл - мога ли да възстановя замазката?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Tony4162

Re: Нова замазка

Мнениеот chapara на 11 Окт 2019 14:02

Зависи от последващото покритие, при твърда настилка е задължително преработване на замазката, т.е. нова с минимум 5 см. армирана замазка и останалото фибран от долу. При други настилки можеш да минеш компромисно със стъклофибърна мрежа и флексово лепило, а като финиш саморазливка. sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Tony4162 на 11 Окт 2019 14:46

Колебая се между теракота и хубав ламинат. А нужно ли е да е 5см, впередвид, че старата е върху пясък и е 3,5 см? Фибранът ще дойде доста тънък и няма да изолира.
Tony4162

Мнениеот chapara на 11 Окт 2019 18:24

Tony4162 написа:Колебая се между теракота и хубав ламинат. А нужно ли е да е 5см, впередвид, че старата е върху пясък и е 3,5 см? Фибранът ще дойде доста тънък и няма да изолира.

Ами фактите от 3,5 см.тровата са налице.5 см. е законово положение и то армирана, не е моя измишльотина :fies: Тънък- дебел фибран, това е положението. Ти попита, ние ти отговаряме, а ти какво ще направиш е съвсем друга тема. Изолацията може да е от долната страна, от страната на мазето. sk (6).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот Стилиян Лукаров на 11 Окт 2019 19:55

Съгласен съм с Божо!
Аз бих изринал всичко и бих направил нова замазка. Ако правилно съм разбрал имаме 7 см на пълнежа от плоча до готов под коридор. В този случай сложи XPS 2 см и останалото напълни с циментова армирана замазка. Може да си позволиш XPS 3 см и армирана замазка 4см, но това е минималната дебелина на замазката за този вид под. Не съветвам да оставяш старата основа - звучи ми доста рехава (по твоите думи и снимката.)
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот em67 на 11 Окт 2019 22:00

В такова приключение ще се вкараш . Повечето "кабели " за контактите и осветлението в панелните сгради минават по пода ,под старата замазка. С гаранция ще уцелиш някой при премахването и.
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот korso на 11 Окт 2019 22:05

em67 написа:В такова приключение ще се вкараш . Повечето "кабели " за контактите и осветлението в панелните сгради минават по пода ,под старата замазка. С гаранция ще уцелиш някой при премахването и.
Това е момента да смени и инсталацията с нова sk (43).gif
korso
Потребител

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване