Корекции по подова замазка

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

Корекции по подова замазка

Мнениеот IK79 на 20 Окт 2017 15:18

Здравейте,
казвам се Иван и се занимавам в сферата на ИТ услугите. Нямам никакъв опит в строителството, но пък чета доста и съм сръчен.

Преди полагането на ламиниран паркет в 3 помещения, реших сам да направя саморазливна замазка върху циментова. Само че за целта, трябваше да се оправят някои сериозни пукнатини. Покрай пукнатините при натиск замазката хлътваше леко. Самата циментова замазка е била некачествено коригирана преди години заради тръбите на парното, и проблемите са точно при тези корекции. Апартаментът е на 5ти етаж, в София, завършена е сградата през 2009. Подът е циментова замазка, но каква е точно сместа и сместа на корекциите, не знам. Стените са от гипс картон, шпакловани и минати с латекс. Температурата и слънцето ще бъдат взети под внимание.

Въпросът ми е какви материали да ползвам? Баумит Солидо Е225? Също така, трябва ли да намажа с грунд дупките и пукнатините (Ceresit CT17?) Трябва ли да направя нещо по-специално за тръбите в гофретите? И като цяло всеки съвет по снимките ще е ценен. Също така, пукнатините продължават доста надълбоко, да продължа ли да къртя надолу още или на 2-3см дълбочина е ОК?

Снимките са качени в личния ми Гугъл Драйв, и може да се видят през приложения линк.

Благодаря предварително!

https://drive.google.com/folderview?id=0B-Lr1b7UrUDUQkw0ZVczQllzNWc
IK79

Re: Корекции по подова замазка

Мнениеот tanyo на 08 Яну 2018 17:55

Здравей,

аз също не се занимавам професионално със строителство, така че не гарантирам за коректен отговор, но наскоро ми се наложи ремонт и понаучих някои неща. :headbash:
Моят съвет е първо да почистиш от старата замазка всичко напукано и трошливо до здрава основа. След това обираш праха с прахосмукачка. Следва запълване .
Нямам добри впечатления за Баумит Солидо 225, лично аз препочитам Weber Floor. Ако дупките на са по-дълбоки от 2см мисля че можеш да ги запълниш и със саморазливна замазка. Така или и наче пукнатини ще има - най-малкото между нов и стар материал.
Вариант е след като запълниш дупките и всичко е изсъхнало да направиш допълнителна замазка( обикновена или саморазливна) с дебелина около 15-20 мм която да армираш с метална мрежа( заварени на кръст телове, нещо като скара, продава се навсякъде).

За грундиране преди запълването по-добре ползвай бетон-контакт или направо циментов шприц ( описан тук във форума, изпробвано JC-ThankYou.gif !!!) - пясък и цимент в съотношение 1:1 + вода до консистенция на рядка боза, мажеш или пръскаш с една баданарка. Може да е малко пресилване но аз бих играл на сигурно.
Ceresit CT17 и подобните му грундове са за порьозни /попиващи основи/, а циментовите замазки обикновено са слабо-попиващи.

Надявам се да съм ти бил полезен.

Поздрави
tanyo
Потребител

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване