Проблем с Sheetrock

Зидария. Мазилки - ръчни, машинни, декоративни. Замазки. Шпакловки. Боядисване

Проблем с Sheetrock

Мнениеот service_chocho на 11 Окт 2017 11:33

Привет на всички.

Забелязах, че почти всички използвате Sheetrock. Шпакловах гипсокартон с Sheetrock зелен капак и забелязах следните проблеми.

1. Винаги при нанасяне на материала ми остават балончета въздух, аз си отделям малко от голямата кофа и бъркам в друг съд, пробвах на бавни и бързи обороти, бъркалката да се върти отвътре на вън от вън на вътре ефекта е един и същ единствено при по интензивно бъркане балончетата намаляват. Защо според Вас се получава така ?
За да махна мехурчетата се налага много пъти да разнасям материала на едно място.
Поради неуменията ми да шпакловам се наложи да търкам с жираф и после на ръка. Забелязах, че с шкурка 180 на ръка е най ефективно. Сека проблема е, че остана много фин прах, който е по-лек от въздуха и седи като мъгла и не може да се отстрани. Чистих грубо с метла, после с четка баданарка, после с прахосмукачка. В момента прокарам ли ръка винаги става бяла.
Снощи пробно на скритите места пробвах да грундирам с грунд vivechrom primer и направо с латекс dulux trade supermatt с добавяне на бяло и забелязах следния ефект.

2. При разнасяне и на грунда и на боята директно върху Sheetrockа докато е мокро с пръст можеш повърхностно да размазваш Sheetrockа, все едно в момента шпакловаш, Дали ще се получи проблем при грундирането и боядисването ? След като изсъхне всичко изглежда нормално.
service_chocho
Потребител

Re: Проблем с Sheetrock

Мнениеот Стилиян Лукаров на 11 Окт 2017 14:44

a (12).gif Laie_67.gif
Тук всичко е тотално сбъркано... да се чудя от къде да започна... :wallbash:
Наеми си майстор, че си се оплел здраво! a (56).gif

Все пак ще опитам и дано да ти е от полза това, което ще напиша.
Преди всичко, най-първо и най-основно, както се казва НАЧАЛОТО на началата е основата (в случая стената) да я почистиш толкова добре преди работа, че език да прокараш по нея, чист да остане... става с много миене и се нарича подготовка на основата. sk (29).gif

За начало - Шитрока не се бърка с бъркалка! Нанася се, така както ти е в кофата!
Второ начало - стените и въобще обработваните повърхности след шкурене се мият, с метла нищи не става!
Трето начало - Шитрока (и всички останали фини шпакловки!) се нанася тънко и се чака поне 1-2 дни след шпакловка за следващи манипулации, като шкурене или грундиране, или боядисване!
Дори с тези пояснения се съмнявам, че ще успееш. Ако не си пипал и някой не ти обясни на място, ще ти е много трудно... или просто ще трябва да се примириш с резултата, който ще постигнеш.

Все пак си се хванал и аз искрено ти желая успех! sk (49).gif
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Мнениеот service_chocho на 12 Окт 2017 09:40

Благодаря за отговора но би ли пояснил по подробно за грешките ми ?

Говорих с трима майстори по телефона, единия вика, че трябвало да го мине с "някакъв унифор", другия да му "пуснел една ръка тънко сатен", третия прави целия апартамент на еди приятел и като моя човек си купи полилей майстора му върнал парите за тавана. Аз му викам ако имаше лампи на стените и за тях щеше да ти върне парите.

Кажете как бъркате Шийтрока и с каква бъркалка ?
Как измивате или подготвяте основата преди шпакловане ?

Принципно съм работил по следният начин:
1 Гипсокартона е монтиран на конструкция
2 Фабричните и другите фуги са запълнени с жълт Фугенфюлер с самозалепваща мрежичка
3 Почистване с баданарка и сух парцал /картона беше чист и не цапаше при пипане с ръка/
4 Нанасяне на 2 ръце Шийтрок между ръцете минаха няколко дена понеже нямам време да работя всеки ден
5 След примерно една седмица шкурене с мрежеста шкурка 120 после с 240 с обикновена с жираф
6 След още няколко седмици шкуренене на лампа с 180
7 Почистване с метла, после с баданарка после с прахосмукачка на , която накрайника е четчица
service_chocho
Потребител

Мнениеот Xarck на 29 Окт 2017 08:27

По принцип sheetrock-a няма нужда от бъркане при работа с маламашка, бърка се при механизирано шпакловане като там може да се добави малко вода и си има специален sheetrock mud mixer или евентуално бъркалка която не вкарва въздух в сместа при бъркането му.
За различните основи си има различни подготовки но основно трябва да ти е здрава, не ронлива,не прашасала,и равна да не налага по дебело нанасяне от 2-3мм
Xarck

Назад към Зидарии, мазилки, замазки, шпакловки и боядисване