Помощ за закупуване на техника !!!

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Помощ за закупуване на техника !!!

Мнениеот freedom04 на 29 Май 2017 01:00

Здравейте !
Нов съм във форума и в ремонтите :) и имам нужда от помощ ! На скоро започнах едни битови ремонти у дома , но за жалост нямам никакъв инструмент и постоянно прибягвах до услуга на приятели ... , обаче в един момент вече ми стана неудобно ( макар че почти привърших с ремонмта) , и съм решил да си закупя малко техника . Не разбирам много от такава , имам някакви общи понятия ... , та по същество , искам да си закупя :
1. Акумулаторен винтоверт
2. Перфоратор
3. Прободен трион/Зеге
4. Ъглошлайф/Флекс малък 115/125 мм
5. Ъглошлайф/Флекс голям 230 мм
6. Храсторез
Та общо взето това са нещата който искам да си закупя , само да уточня , че ще се ползват предимно (и най-вече) само в домашни условия , и ви моля за помощ , понеже има доста модели , да мми препоръячате към какво да се ориентирам. И още едно пояснение : ориентирал съм се към " Макита " и ме интересуват най-вече тяхните модели !!!
Благодаря предварително !
Поздрави !
freedom04

Re: Помощ за закупуване на техника !!!

Мнениеот chapara на 29 Май 2017 14:48

Като ще е Макита, няма нужда от преференции sk (43).gif
"Чапара" Е.О.О.Д.
Фирма за довършителни строителни дейности.
Божо от Софето
Изображение
Аватар
chapara
СМР
СМР

Мнениеот aldo на 31 Май 2017 20:53

Здравей,
Казваш, че си попривършил с ремонта и затова бих споделил следното:
За работа от време на време в къщи аз предпочетох верт на 220в. Иначе точно като ти потрябва, я батерията е паднала, я ако нямаш резервна може да се наложи да спреш и да чакаш да заредиш. Пък и стареене, подмяна на АБ.
От бая години все нещо работя по вилата, ремонти по апартамента и тн и досега не съм чувствал липсата на голям флекс, имам на 115мм и ми е достатъчен. Освен всичко друго и доста теракот и грес съм нарязъл с него.
На Макита малкия флекс с бутон за работа с една ръка е чудесен, освен това е и лек.
Перфоратор - добре е да има човек един. Моят го ползвам 2-3 пъти годишно има-няма за по час, Айнхел е , но ми върши работа.
За храсторез все се каня...и така :)
Разбира се парите са си твои и си вземи каквото ти е на душа. Още повече пък ако смяташ и да ползваш инструментите по-сериозно.
Имам приятели в строителния бранш, даже скоро един ми мести климатика. Е, като гледам инструментите им и аха и аз да налетя на нещо профи, ама си слагам спирачките навреме.:)
А chapara кратко, точно и ясно ти е писал за Макита.
aldo
Потребител

Мнениеот freedom04 на 02 Юни 2017 22:37

Здравейте отново!
Благодаря на chapara и на aldo за отклика и отговорите ...
след не много размисли , понеже вече ми писна да се моля все на приятели си поръчах следните неща :
1. Перфоратор Makita HR2470, 780W, 2.4 J, 1100 об/мин, Патронник SDS-Plus, 3 Функции
2. Комплект бормашина и винтоверт Makita DHP456RFE + 2 акумулатора LI-ION, 18V, 3.0AH
3. Ъглошлайф Makita GA4530R
4. Ъглошлайф Makita GA9050
Та за сега това е , моля за вашите мнения дали съм озбрал подходящи !?
Поздрави !!!!
freedom04

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване