Моля за съвет за избор на телфер

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Моля за съвет за избор на телфер

Мнениеот stealt на 10 Юни 2015 08:40

Здравейте,
Моля за съвет какъв телфер да си взема? Какви параметри като товароносимост и особености да имам предвид при избора си? Ще съм благодарен ако споделите впечатленията си от марка.
Предвиждам да го използвам за вграждане в мини кран с който ще извършвам самостоятелно голяма част от строителството.
Обекта е къща за двама край Пловдив. 70 кв.м плоча с плосък бетонен покрив ,качена върху колони на 3 м над земята. Строежа ще се извършвам основно сам или с 1 неквалифициран помошник.
Нямам намерение да узаконявам крана ,но ще мине на изчисления през съпромат. След завършване на строежа ще се използва в гаража/работилницата.
Предвидил съм около 500 лв за телфер. Според мен 90% от нуждите се покриват от 250/500 кг товароносимост. В Практикер съм се спрял на един модел на Einhel.
Благодаря предварително - Стелян Стойков
stealt

Re: Моля за съвет за избор на телфер

Мнениеот Стилиян Лукаров на 10 Юни 2015 09:26

Аз бих заложил на BETA или IMER. Много са здрави, но не съм сигурен, дали ще ги намериш на такава цена. Към Ейнхел, Райдар, Бъгджет и други подобни съм силно скептичен, поради евтините части и материали вложени в производството им.
SHL - Строителство и ремонт
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.bgremonti.com
http://www.otpushvane.com
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Аватар
Стилиян Лукаров
СМР
СМР

Re: Моля за съвет за избор на телфер

Мнениеот ivanj на 10 Юни 2015 15:37

Взимай Einhel моя изкара втория етаж на вилата.Що бетон извлачи.
ivanj
Активен потребител

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване