Измервателен уред

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Измервателен уред

Мнениеот addicted на 26 Окт 2014 11:04

Здравейте. Имам желанието да си купя някакъв по-истински измервателен уред, от сорта на мутицета.В момента ползвам един китайски Mastech който ми е напълно достатъчен но е доста неудобен за разнасяне, по скоро е за настолна работа.Имам и един друг мутицет, пак Mastech който прилича на двуполюсен тестер на напрежение който ползвам за разнасяне насам натам.
Та искам да си купя професионален инструмент.Но се чудя необходими ли са ми всичките функции на един мултимер, и дали един двуполюсен тестер на напрежение и верига няма да ми свърши по добра работа, пък сегашните мутицети ще ги ползвам ако ми се наложи.
Занимавам се с ел.инсталации, СОТ системи и видеонаблюдение.
Искам да попитам ел.техниците с по голям стаж от мен(6г) с какво един двуполюсен тестер е по добър от мутицет при изграждане и поддръжка на ел.инсталации ниско напрежение?Четох за входно съпротивление, товар и т.н. но още незнам какво да избера.
С толкова писаници чак и аз се обърках но въпроса ми е имам ли нужда от двуполюсен тестер?
Гледам Fluke, Benning, TestBoy, бих чул и вашите предложения.
addicted
Потребител

Re: Измервателен уред

Мнениеот емил на 27 Окт 2014 20:52

62655174_3_800x600.jpg

Ще си купувам такова , въпреки ,че не ми трябва ...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот addicted на 28 Окт 2014 18:40

За същият тип тестер става въпрос, самоче някакъв по истински. Искам да знам с какво са по добри спрямо обикновенният мултицет при работа с напрежения до 400 волта?
addicted
Потребител

Мнениеот em67 на 29 Окт 2014 03:07

addicted написа:С толкова писаници чак и аз се обърках но въпроса ми е имам ли нужда от двуполюсен тестер? За същият тип тестер става въпрос, самоче някакъв по истински. Искам да знам с какво са по добри спрямо обикновенният мултицет при работа с напрежения до 400 волта?

Съпоставяйки какво си написал, че работиш и какви въпроси задаваш .....то за теб е все едно с какъв измервателен уред работиш. Ползвай си старите "мултицет-тестери" и не се вкарвай в разходи.Когато стигнеш до нивото в което да ти трябват прецизни измервателни уреди с висок клас на точност ще знаеш какво да си купиш без да задаваш такива въпроси. Тестера ,който е показал Емил е напълно достатъчен за монтажник .
Нищо лично, но ми звучиш така:

Тема:
Неотдавна се сдобих с Canon 400D. За кратко време заснех сума снимки и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно, да изкарам някой лев със снимки на сватби. Парите са нормални! Запознат съм с практиката на снимането - имам приличен опит със "Зенит". По моя преценка смятам какво е необходимо. Наличният обектив засега е само стандартния, разбирам, че е нужен друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със стандартния? Нужна е външна светкавица, предполагам за ххх лв., препоръчайте каква най-добре да взема. Допълнителна карта за памет ще купя. Какво още е нужно? Статив с "кабел" - не знам, по мое мнение, не е задължително. :?

Отг­овор:
Неотдавна се сдобих със скалпел от санитарния магазин. За кратко време вече изрязах кожения диван, едва не отрязах гърлото на кучето си и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно, да поработя като кардиохирург. Парите са нормални! С практиката на хирургията съм запознат - имам приличен опит с нож за консерви. По моя преценка смятам какво е необходимо. Скалпелът още не е изтъпен и е само един, разбирам, че е нужен и друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само с един да се направи аортокоронарно шунтиране? Нужен е също хемостат, предполагам за ххх лв., препоръчайте ми какъв най-добре да взема. Памук ,спирт и тампони ще си купя сам. Какво друго е необходимо за операция? Троакар и форцепс за тъкани - не знам, по-моему, не е задължително да има.
:D
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот емил на 30 Окт 2014 00:03

62660132_3_800x600.jpg
addicted написа:За същият тип тестер става въпрос, самоче някакъв по истински. Искам да знам с какво са по добри спрямо обикновенният мултицет при работа с напрежения до 400 волта?

С нищо неса по - добри ,освен , че са по- ефтини и по- нетрошливи , купи си такъв от 6 лв , и ще добиеш опит и сам ще прецениш върши ли ти работа .
Марковите според мен са същите ...
Този ми харесва , и не ти трябва по хубав , и както казва колегата трябва да прочетеш малко теория , за съжаление сега не ви учат на фундаменталните неща , бизнесът търси минимално обучени кадри , заради цената ...
Бъдещето е в ефтината и минимално квалифицирана работна ръка , така е по светът .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот addicted на 30 Окт 2014 08:25

Аз точно такъв имам(като в горният пост, Mastech). Явно засега ще го ползвам него. Четох нещо за входното съпротивление и за вграден товар на въпросните тестери, но не ми стана много ясно. Благодаря ви за вниманието.
addicted
Потребител

Мнениеот em67 на 30 Окт 2014 15:46

addicted написа:Аз точно такъв имам(като в горният пост, Mastech). Явно засега ще го ползвам него. Четох нещо за входното съпротивление и за вграден товар на въпросните тестери, но не ми стана много ясно. Благодаря ви за вниманието.

Кое не ти е ясно за входното съпротивление при измервателните уреди ? Това ,че го има или за какво служи?
Ел.измервателните уреди имат възможност за симулиране на небалансиран товар, имат вграден товар за предпазване на работещия и уреда от високо напрежение на вторичната им страна .
Ел.измервателни уреди тип с ниско вх. съпротивление -10/50/100 kΩ .. се ползват за измерване на полупроводници- диоди ,транзистори ... и тн. ,без да се разпояват от платките .
Ел.измервателни уреди DMM с високо вх. съпротивление >1 MΩ се ползват за измервания в ел. уредби , мотори и инсталации AC /DC .

Мога да ти обясня много неща ,но не мога да ти кажа дали ти трябва някакъв уред .
Уредите, които масово се ползват в болшинството от "фирмите " са марка "Джав" и не се знае имат ли защита . Внимавай когато мериш да не си стъпил в локва и да не си с мокри дрехи - обувки ,ползвай специални обувки и диелектрични ръкавици . Когато работиш никога не носи пръстени,гривни ,синджирчета и др.подобни простотии.Уреда да виси или стои някъде по таблото ,едната сонда (крокодил) защипана , държиш в ръка само една сонда ,никога двете .
Успех .
Последна промяна em67 на 30 Окт 2014 18:01, променена общо 6 пъти
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот емил на 30 Окт 2014 16:48

Тестерите нямат никав вграден товар , тостерите имат .
Нямат и вторична страна , имат само първична откъм щипките , в режим когато мери годност на батерия има вграден товар 33ом за 1,5в примерно , вероятно за това става дума .
Това също е излишно , до 12в батерия меря като я лизна с език .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот pooh на 30 Окт 2014 17:04

:popcorn: :prost:
Тук се заформи мелето ... z_wsm48.gif
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот em67 на 30 Окт 2014 17:20

емил написа:Тестерите нямат никав вграден товар , тостерите имат .
Нямат и вторична страна , имат само първична откъм щипките , в режим когато мери годност на батерия има вграден товар 33ом за 1,5в примерно , вероятно за това става дума .
Това също е излишно , до 12в батерия меря като я лизна с език .

sk (43).gif Къде ли прочете думата тестер? sk (38).gif

Малък превод ... WZ12C – токови клещи за измерването на утечни токове в граници 1mA/15A , и на работни токове в граници 1/150А. (ако те влече близвай с език и мери ,да ти е сладко sk (37).gif ) Клещите имат вграден товар за предпазване на работещия и уреда от пробив на високо напрежение на вторичната им страна :
> http://www.gossenmetrawatt.com/gmc/engl ... /wz12c.htm
Закачат се за този уред : http://www.gossenmetrawatt.com/gmc/engl ... -mxtra.htm
От време на време се "мерят" и други неща освен чорапи. sk (51).gif
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот addicted на 30 Окт 2014 19:14

Темата тръгна към малко по различни измервателни уреди от тези за който питах мисля.
В момента имам тези двата:
http://www.p-mastech.com/index.php?page ... &Itemid=29
http://www.p-mastech.com/index.php?page ... &Itemid=29
Вършат ми работа не се оплаквам от тях, но исках да си купя малко по квалитетен уред, не за друго а за да се чувствам аз самия по добре.
Питах за нещо като това:
http://de.benning.de/en/corporate/produ ... ation.html
http://www.testboy.de/en/products/zweip ... iii_lcd-1/
http://www.fluke.com/fluke/r0en/electri ... ?PID=73757

И по точно, питах с какво би ми било по полезно при изграждането на една ел.инсталация, при последващи ремонти на такава и т.н. в сравнение с обикновен мутицет какъвто вече имам.

Пак казвам, искам аз самият да се чувствам добре като знам че работя с качествен уред, и ако предимствата на тези не са ми изнасят ще се насоча към сабиране на пари за истински мутицет.Да, мога да ползвам и тези, мога да зглобя и една допотопна пробна лампа, мога и с "фазомера" да ръчкам, мога и с език да ги пробвам жиците...ама трябва да има малко развитие.
Това което научих до момента е че тези тестери имат вграден товар, с който напрежението се измерва и така не можеш да бъдеш подлъган от хлабава връзка или нещо подобно(напрежение има пък лампата нище да светне...)
Благодаря на отзовалите се за помоща.
addicted
Потребител

Мнениеот em67 на 30 Окт 2014 20:29

addicted написа:-И по точно, питах с какво би ми било по полезно при изграждането на една ел.инсталация, при последващи ремонти на такава и т.н. в сравнение с обикновен мутицет какъвто вече имам.
-Пак казвам, искам аз самият да се чувствам добре като знам че работя с качествен уред, и ако предимствата на тези не са ми изнасят ще се насоча към сабиране на пари за истински мутицет

-С абсолютно нищо!
-Ако те кара да се чувстваш по-добре си купи Fluke . Най- евтиният им тестер е 90 лева и е със същите възможности като този от снимката на Емил за 7 лв. Другият модел от Mastech е 37лв. , на Fluke е 320лв.
happy.gif
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот емил на 30 Окт 2014 20:57

addicted написа:За същият тип тестер става въпрос, самоче някакъв по истински. Искам да знам с какво са по добри спрямо обикновенният мултицет при работа с напрежения до 400 волта?

Това помислих за тестер ,не съм се замислял мн по въпросът .
Иначе уредите които има колегата Аристид са мн хубави по моите критерии .
Покупката за престиж на маркови напълно оправдавам ,и при нас теракотаджийте майсторът се познава по дължината на нивелира , която е пропорционална на квадрата на майсторлъка
:wink:
И трите тестера/ уреда са мн хубави Флукето за мен е най авторитетно , всеки е чувал тази марка , но и първият е страхотен .
Мъж трябва да си купува подобни играчки , иначе за какво работиш ...
Скъпият и хубав уред освен престижът пред клиента вдига и цената която може да поискаш , на същият принцип ползвам лазерен нивелир , въпреки , че меря с обикновен- либелен :wink:
Естествено пред клиент който преценя , че е по- прост от мен happy1.gif
Бих си купил уред който говори , или такъв който запомня последно показание , особено говорящите са мн удобни понеже може да си гледаш в ръцете .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот emiter67 на 27 Ное 2014 22:03

Ползвам Протек 506 http://www.tequipment.net/Protek506.asp от 10 години насам и съм доволен!
emiter67
Потребител

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване