Измервателен уред

Практични връзки, мнения и наблюдения. Дискусии и обсъждане на видовете модели и марки на инструменти и машини.
Правила на форума
В темата "Професионален инструмент" се забранява публикуването на контактна информация за магазини и линкове към сайтове за продажба на инструменти! Също така е забранено и пускане на рекламни постове и обяви за продажба на инструмент! Забраната касае магазини, сайтове и физически лица, предлагащи ръчен инструмент за монтажи при строителни ремонти и авторемонти, както и многофункционалните (multi tool) инструменти!
Всеки потребител, който се интересува от адреси, телефони или сайтове на магазини може да зададе спокойно въпроса си в темата. Отговорите се получават на лични съобщения от Администратор или който и да е потребител на форума!

*Каталози на професионални марки ръчен инструмент ще намерите на 2-ра страница - последен пост!
*Магазини на фирми-вносители за продажба на висококачествен ръчен инструмент ще намерите на 3-та страница!
*Информация, новини и актуализация на стоки от магазини предлагащи професионален ръчен инструмент, представена с линкове, се разрешава само за фирмите вносители, изброени от Администратора на 3-та страница!

Re: Измервателен уред

Мнениеот емил на 27 Окт 2014 20:52

62655174_3_800x600.jpg

Ще си купувам такова , въпреки ,че не ми трябва ...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот em67 на 29 Окт 2014 03:07

addicted написа:С толкова писаници чак и аз се обърках но въпроса ми е имам ли нужда от двуполюсен тестер? За същият тип тестер става въпрос, самоче някакъв по истински. Искам да знам с какво са по добри спрямо обикновенният мултицет при работа с напрежения до 400 волта?

Съпоставяйки какво си написал, че работиш и какви въпроси задаваш .....то за теб е все едно с какъв измервателен уред работиш. Ползвай си старите "мултицет-тестери" и не се вкарвай в разходи.Когато стигнеш до нивото в което да ти трябват прецизни измервателни уреди с висок клас на точност ще знаеш какво да си купиш без да задаваш такива въпроси. Тестера ,който е показал Емил е напълно достатъчен за монтажник .
Нищо лично, но ми звучиш така:

Тема:
Неотдавна се сдобих с Canon 400D. За кратко време заснех сума снимки и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно, да изкарам някой лев със снимки на сватби. Парите са нормални! Запознат съм с практиката на снимането - имам приличен опит със "Зенит". По моя преценка смятам какво е необходимо. Наличният обектив засега е само стандартния, разбирам, че е нужен друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само със стандартния? Нужна е външна светкавица, предполагам за ххх лв., препоръчайте каква най-добре да взема. Допълнителна карта за памет ще купя. Какво още е нужно? Статив с "кабел" - не знам, по мое мнение, не е задължително. :?

Отг­овор:
Неотдавна се сдобих със скалпел от санитарния магазин. За кратко време вече изрязах кожения диван, едва не отрязах гърлото на кучето си и ето вече се замислям, да не съвместя ли приятното с полезното. А именно, да поработя като кардиохирург. Парите са нормални! С практиката на хирургията съм запознат - имам приличен опит с нож за консерви. По моя преценка смятам какво е необходимо. Скалпелът още не е изтъпен и е само един, разбирам, че е нужен и друг, но сега няма да се натоварвам. Възможно ли е само с един да се направи аортокоронарно шунтиране? Нужен е също хемостат, предполагам за ххх лв., препоръчайте ми какъв най-добре да взема. Памук ,спирт и тампони ще си купя сам. Какво друго е необходимо за операция? Троакар и форцепс за тъкани - не знам, по-моему, не е задължително да има.
:D
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот емил на 30 Окт 2014 00:03

62660132_3_800x600.jpg
addicted написа:За същият тип тестер става въпрос, самоче някакъв по истински. Искам да знам с какво са по добри спрямо обикновенният мултицет при работа с напрежения до 400 волта?

С нищо неса по - добри ,освен , че са по- ефтини и по- нетрошливи , купи си такъв от 6 лв , и ще добиеш опит и сам ще прецениш върши ли ти работа .
Марковите според мен са същите ...
Този ми харесва , и не ти трябва по хубав , и както казва колегата трябва да прочетеш малко теория , за съжаление сега не ви учат на фундаменталните неща , бизнесът търси минимално обучени кадри , заради цената ...
Бъдещето е в ефтината и минимално квалифицирана работна ръка , така е по светът .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот em67 на 30 Окт 2014 15:46

addicted написа:Аз точно такъв имам(като в горният пост, Mastech). Явно засега ще го ползвам него. Четох нещо за входното съпротивление и за вграден товар на въпросните тестери, но не ми стана много ясно. Благодаря ви за вниманието.

Кое не ти е ясно за входното съпротивление при измервателните уреди ? Това ,че го има или за какво служи?
Ел.измервателните уреди имат възможност за симулиране на небалансиран товар, имат вграден товар за предпазване на работещия и уреда от високо напрежение на вторичната им страна .
Ел.измервателни уреди тип с ниско вх. съпротивление -10/50/100 k? .. се ползват за измерване на полупроводници- диоди ,транзистори ... и тн. ,без да се разпояват от платките .
Ел.измервателни уреди DMM с високо вх. съпротивление >1 M? се ползват за измервания в ел. уредби , мотори и инсталации AC /DC .

Мога да ти обясня много неща ,но не мога да ти кажа дали ти трябва някакъв уред .
Уредите, които масово се ползват в болшинството от "фирмите " са марка "Джав" и не се знае имат ли защита . Внимавай когато мериш да не си стъпил в локва и да не си с мокри дрехи - обувки ,ползвай специални обувки и диелектрични ръкавици . Когато работиш никога не носи пръстени,гривни ,синджирчета и др.подобни простотии.Уреда да виси или стои някъде по таблото ,едната сонда (крокодил) защипана , държиш в ръка само една сонда ,никога двете .
Успех .
Последна промяна em67 на 30 Окт 2014 18:01, променена общо 6 пъти
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот емил на 30 Окт 2014 16:48

Тестерите нямат никав вграден товар , тостерите имат .
Нямат и вторична страна , имат само първична откъм щипките , в режим когато мери годност на батерия има вграден товар 33ом за 1,5в примерно , вероятно за това става дума .
Това също е излишно , до 12в батерия меря като я лизна с език .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Мнениеот pooh на 30 Окт 2014 17:04

:popcorn: :prost:
Тук се заформи мелето ... z_wsm48.gif
Преди да ни направят бедни, ще ни направят прости!
Колкото повече - толкова повече!
3 пъти режа ... и все късо!
Аватар
pooh
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво
ПРОФЕСИОНАЛИСТ Сухо с-тво

Мнениеот em67 на 30 Окт 2014 17:20

емил написа:Тестерите нямат никав вграден товар , тостерите имат .
Нямат и вторична страна , имат само първична откъм щипките , в режим когато мери годност на батерия има вграден товар 33ом за 1,5в примерно , вероятно за това става дума .
Това също е излишно , до 12в батерия меря като я лизна с език .

sk (43).gif Къде ли прочете думата тестер? sk (38).gif

Малък превод ... WZ12C – токови клещи за измерването на утечни токове в граници 1mA/15A , и на работни токове в граници 1/150А. (ако те влече близвай с език и мери ,да ти е сладко sk (37).gif ) Клещите имат вграден товар за предпазване на работещия и уреда от пробив на високо напрежение на вторичната им страна :
> http://www.gossenmetrawatt.com/gmc/engl ... /wz12c.htm
Закачат се за този уред : http://www.gossenmetrawatt.com/gmc/engl ... -mxtra.htm
От време на време се "мерят" и други неща освен чорапи. sk (51).gif
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот em67 на 30 Окт 2014 20:29

addicted написа:-И по точно, питах с какво би ми било по полезно при изграждането на една ел.инсталация, при последващи ремонти на такава и т.н. в сравнение с обикновен мутицет какъвто вече имам.
-Пак казвам, искам аз самият да се чувствам добре като знам че работя с качествен уред, и ако предимствата на тези не са ми изнасят ще се насоча към сабиране на пари за истински мутицет

-С абсолютно нищо!
-Ако те кара да се чувстваш по-добре си купи Fluke . Най- евтиният им тестер е 90 лева и е със същите възможности като този от снимката на Емил за 7 лв. Другият модел от Mastech е 37лв. , на Fluke е 320лв.
happy.gif
Аватар
em67
Електроинженер
Електроинженер

Мнениеот емил на 30 Окт 2014 20:57

addicted написа:За същият тип тестер става въпрос, самоче някакъв по истински. Искам да знам с какво са по добри спрямо обикновенният мултицет при работа с напрежения до 400 волта?

Това помислих за тестер ,не съм се замислял мн по въпросът .
Иначе уредите които има колегата Аристид са мн хубави по моите критерии .
Покупката за престиж на маркови напълно оправдавам ,и при нас теракотаджийте майсторът се познава по дължината на нивелира , която е пропорционална на квадрата на майсторлъка
:wink:
И трите тестера/ уреда са мн хубави Флукето за мен е най авторитетно , всеки е чувал тази марка , но и първият е страхотен .
Мъж трябва да си купува подобни играчки , иначе за какво работиш ...
Скъпият и хубав уред освен престижът пред клиента вдига и цената която може да поискаш , на същият принцип ползвам лазерен нивелир , въпреки , че меря с обикновен- либелен :wink:
Естествено пред клиент който преценя , че е по- прост от мен happy1.gif
Бих си купил уред който говори , или такъв който запомня последно показание , особено говорящите са мн удобни понеже може да си гледаш в ръцете .
Нещата са временни .
Аватар
емил
ПРОФЕСИОНАЛИСТ
ПРОФЕСИОНАЛИСТ

Назад към Механизация, машини, инструменти, оборудване